750 000 Kč věnovala na výzdobu zrekonstruované dětské části Fakultní nemocnice v Motole společnost AQUEL Bohemia | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


750 000 Kč věnovala na výzdobu zrekonstruované dětské části Fakultní nemocnice v Motole společnost AQUEL Bohemia


Nadační fond Zdeňky Žádníkové vyzdobil čekárnu a chodby oddělení kliniky zobrazovacích metod na urgentním příjmu a veškeré pokoje, chodby a herny na lůžkových částech bloku A rekonstruované dětské polikliniky v pražské nemocnici Motol. Devítiměsíční úsilí malíře a animátora Libora Škrlíka financovala společnost AQUEL Bohemia, s.r.o., která je generálním partnerem nadačního fondu a celkem na zkrášlení pavilonu A motolské nemocnice věnovala 750 tisíc korun.

„Principem nástěnných maleb je dynamický příběh, nejedná se o izolované malby. Jde o takové divadlo na stěnách, které má za cíl pobavit i dospělé. V tom je styl malíře Libora Škrlíka jedinečný,“ uvedla Zdeňka Žádníková. „Na pediatrii je použit motiv pohádkové vesnice a indiánský svět, na stomatochirurgii příběh africké buše. Hematoonkologie je schována pod cirkusové šapito. Ortopedie se skrývá v deštném „poúrazovém“ pralese a chirurgie se vydala na plavbu s piráty z Motola,“ popsala, jak vypadá blok A dětské části nemocnice v Motole.

Společnost AQUEL Bohemia s Nadačním fondem Zdeňky Žádníkové spolupracuje již od roku 2009. V loňském roce částkou čtvrt milionu korun financovala projekt výmalby jednotek intenzivní péče a dětského oddělení v liberecké nemocnici. „Když jsme byli osloveni k podpoře tak velkého projektu, jako byla výzdoba dětské polikliniky v Motole, dlouho jsme neváhali. Ještě si velmi dobře pamatuji na usměvavé tváře malých pacientů. To nelze vyvážit žádnými penězi,“ uvedl důvody donátorství Petr Beneš, majitel společnosti AQUEL Bohemia.

„Smyslem nádherných obrázků Libora Škrlíka je co největší zpříjemnění pobytu dětem v nemocnici,“ uvedla Zdeňka Žádníková, a dodala: „Velmi bych chtěla poděkovat společnosti AQUEL Bohemia, která nám již podruhé věnovala nemalé peníze, a která si uvědomuje, že čím to bude v nemocnici krásnější a veselejší, tím lépe to tu bude působit na psychiku pacientů.“
Kontakt:

Martina Lasotová
Account Executive
martina.lasotova@stance.cz
+420-725-015-374
+420-224-810-809


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 6. 2011 10:24
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Stance Communications, s. r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Stance Communications, s. r. o. od roku 2004 poskytuje komplexní služby Public Relations.

Nabídka služeb pro naše klienty zahrnuje strategické poradenství, media relations – media lobbiyng, tvorba a vydávání tiskových zpráv, realizace tiskových konferencí a neformálních setkání s novináři, pravidelný monitoring médií, mediální tréninky, krizovou komunikaci, pořádání eventů a další služby z oblasti Public Relations.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.