Mezinárodní přehlídka 20/15 FESTIVAL je za dveřmi! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Mezinárodní přehlídka 20/15 FESTIVAL je za dveřmi!


DIVADLO PONEC: TiG (Theater im Glashaus) - DIVADLO KAMPA: Bohnická divadelní společnost - STUDIO CITADELA: Divadlo Verva, 11. - 16. 11. 2011. Mezinárodní přehlídku sociálního divadla & profesionálních divadel handicapovaných 20/15 FESTIVAL zahájí od 11.11.2011 pražské Studio Citadela. Přehlídka se koná u příležitosti hned dvou výročí: Bohnická divadelní společnost oslaví 20 let a Studio Citadela 15 let činnosti. Odtud také název festivalu… Německé Divadlo ve skleníku – Theater im Glashaus – má v rámci FESTu svoji českou premiéru.

PROGRAM:
11.11. „DVEŘE DOKOŘÁN…“ Otevřený výtvarný ateliér – ochutnávka technik, umělecká řemesla.
Studio Citadela, Klimentská 16, Praha 1, 15 – 19 h.

THEATER IM GLASHAUS, Braunschweig (Německo)

12.11. „SONG“ Prezentace videosnímku z produkce TiG – Theater im Glashaus, Německo. Setkání s tvůrci a herci. Režie: David Bickerstaff a blackhole-factory. Info o souboru: www.theaterglashaus.de.
Studio Citadela, Klimentská 16, Praha 1 v 19 h.

13.11. „CHILLI A SAMET“ Balada o Eset a Osiridovi. Profesionální soubor psychiatricky nemocných herců TiG – Theater im Glashaus poprvé na turné v Praze! Taneční představení dává ožít dávnému mýtu na pozadí jevištních obrazů plných emocionální síly a barvitosti. TiG se zabývá již potřetí v rámci dramatického cyklu tématem pocitů, emocí a jejich úzkým vztahem k našim vzpomínkám a prožitkům. Performeři vnášejí do hry osobní zkušenost včetně autorské hudby a videa. Režie: Elke Utermöhlen a Martin Slawig.
Divadlo Ponec, Husitská 24A, Praha 3 ve 20 h.
(Rezervace, vstupenky: www.divadloponec.cz)

DIVADLO VERVA, Praha

14.11. “Podivná paní Savageová“ Hořká komedie. Divadlo Verva, činoherní představení integrovaného souboru (ne)slyšících s 20-tiletou tradicí. Režie: Dana Skalová. Info o souboru: www.divadloverva.cz.
Studio Citadela, Klimentská 16, Praha 1 v 19 h.

BOHNICKÁ DIVADELNÍ SPOLEČNOST, Praha

16.11. „KABARET ARTAUD“ I. premiéra. Autorská performance. „Divadlo provokuje lidského ducha k blouznění, které probouzí jeho energii“, tak pojmenoval Antonin Artaud svoji vizi divadla r. 1938. Šílený Artaud, básník a divadelník, Artaud trpící, bouřící se, věčně hledající… Významný představitel evropské meziválečné avantgardy, který svojí ideou „krutého divadla“ zásadně ovlivnil moderní scénické umění. Od dětství trpěl nevyléčitelnou duševní chorobou, která jeho život a dílo předurčovala. Režie: Vendula Kodetová. Choreografie: Ivana Hessová. Výprava: Andrea Králová.
Divadlo Kampa, Nosticova 2a, Praha 1 v 19 h.
(Rezervace, vstupenky: www.divadlokampa.cz)

Po skončení přehlídky proběhne benefice:

29.11. „20/15 FEST!“ Hudební maratón! 5 hodin špičkové muziky… Benefiční koncert pro Studio Citadela. Vystoupí: TRABAND, GOODFELLAS, T. Reindl, Kolektivní Halucinace, H. G. Bang. Doprovodný program: Tara dance company, VJ Grey Goo, B.I.B., Bohnická divadelní spol. Akce je podpořena z programu Think Big.
Futurum Music Bar, Zborovská 7, Praha 5, 19 - 24 h.
(Vstupenky, předprodej: http://futurum.musicbar.cz/).

Za podporu přehlídky děkujeme:
Česko-německý fond budoucnosti, Goethe Institut
DivadloDnes.cz, i-divadlo.cz, KdyKde.cz

Za dlouhodobou podporu děkujeme:
Ministerstvo kultury ČR, Hl. m. Praha, Městská část Praha 1
Kontakt:

MgA. Ivana Hessová
public relations
info@studiocitadela.cz
www.studiocitadela.cz
606952175
222310737


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 11. 2011 20:14
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Studio Citadela (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Studio Citadela je divadelní sdružení založené 1992, jehož hlavním cílem je navazování pozitivních kulturních kontaktů mezi různými sociálními a etnickými skupinami, postiženými tvůrci, mladými začínajícími autory a veřejností. Sdružení sídlí a realizuje své projekty ve stejnojmenném studiu Citadela - kulturně sociálním centru v Praze 1.

Programy:
* vlastní i hostující divadelní projekty
* taneční a pohybové ateliéry
* výtvarný ateliér, arteterapie,
* dílčí studentské a dětské projekty
* výstavy a happeningy, literární večery, slavnosti.

S možností realizovat programy komplexně, na vlastním zkušebním území v historickém středu města, se naplňuje naše představa alternativního kulturního místa pro širokou skupinu umělců, tvůrců, postižených spoluobčanů a kulturní veřejnosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.