Nová řada přepínačů D-Link SmartPro pro velmi výkonné firemní sítě | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nová řada přepínačů D-Link SmartPro pro velmi výkonné firemní sítě


Řada DGS-1500 boduje rozsáhlými možnostmi správy a funkcemi pro Layer 3

Praha, 27. října 2011 – D-Link, přední výrobce profesionálních síťových řešení, představuje novou řadu přepínačů SmartPro. Řada DGS-1500 je zaměřena na střední segment a svým výkonem a rozsahem funkcí stojí na pomezí mezi Smart přepínači a řiditelnými přepínači.

Tři nové přírůstky – gigabitový SmartPro přepínač DGS-1500-20 s 20 porty, DGS-1500-28 s 28 porty a DGS-1500-52 s 52 porty – zaujmou uživatele především kombinací vysokého výkonu a energeticky úsporného provozu. Všechna SmartPro zařízení obsahují nejnovější technologie D-Link Green verze 3.0. Byly přidány také funkce statického směrování. Nastavení konfigurace ulehčují prostředky pro intuitivní správu, například Single IP Management (ovládání skupiny přepínačů jako virtuálního stohu přes jednu IP adresu). Na zabezpečení se podílejí funkce D-Link Safeguard Engine a Access Control List (ACL). Řada DGS-1500 SmartPro je zvlášť vhodná pro firmy, které chtějí vybudovat bezpečnou a energeticky úspornou síťovou infrastrukturu za přijatelnou cenu.

Řada DGS-1500 SmartPro – Přehled hlavních vlastností
• Zjednodušená správa díky D-Link Single IP Management (virtuální stohování) a statickému směrování
• Zabezpečení – D-Link Safeguard Engine, ochrana přístupu k síti (až 256 statických MAC adres), ochrana proti podvržení MAC adresy (ARP spoofing), přístupové seznamy (Access Control List)
• QoS (Quality of Service) – řízení priority provozu kompatibilní s 802.1p (4 fronty na portu)
• Funkce pro úsporu energie – odstavení linky (pohotovostní stav portu), konstrukce bez ventilátoru (DGS-1500-20 a DGS-1500-28) nebo s inteligentní regulací ventilátoru SmartFan (DGS-1500-52), kompatibilita s IEEE 802.3az EEE (Energy Efficient Ethernet)
• Standardní funkce pro Layer 2, například Flow Control, IGMP Snooping, Rapid Spanning Tree, Link Aggregation a Loopback Detection
Zjednodušená správa
Nové přepínače D-Link SmartPro jsou určeny zejména pro firmy. Prostředky pro pohodlnou správu, jako je D-Link Single IP Management, umožňují bez námahy zvládat rostoucí nároky na konfiguraci sítě. Vestavěná technologie Single IP Management (virtuální stohování) nabízí flexibilní konfiguraci a optimalizaci provozu sítě – přes jednu IP adresu je možné nastavovat a kontrolovat až 32 zařízení. Všechny tři modely SmartPro tak zjednodušují práci administrátorů při správě jednotlivých prvků sítě. Pro monitorování a údržbu systému proto není zapotřebí vynakládat velké prostředky na IT. Ve srovnání s klasicky ovládanými přepínači je konfigurace méně složitá.
Kontrola bezpečnosti sítě: D-Link Safeguard Engine
Vestavěná funkce D-Link Safeguard Engine zajišťuje hladký provoz přepínačů SmartPro. Například pokud viry nebo červi způsobí nadměrné zvýšení provozu v síti, účinný zabezpečovací mechanizmus ochrání síť před zahlcením – přepínače DGS-1500 automaticky izolují postižený port a odpojí jej. Díky této zabezpečovací funkci přepínačů SmartPro nemají snahy o přetížení sítě nežádoucími přenosy dat (Broadcast Storm) šanci na úspěch. Další ochranu zajišťují funkce Access Control List (ACL), kontrola přístupu podle portu/MAC nebo blokování ARP Spoofingu. Nastavením přístupových práv pomocí ACL lze u přepínačů DGS-1500 regulovat přístup jednotlivých uživatelů k příslušným datům nebo funkcím. Usnadňuje se tím také správa síťové infrastruktury. Ochrana proti ARP Spoofingu monitoruje příslušný síťový protokol (Address Resolution Protocol), eliminuje interní hrozby a zabezpečuje LAN a tím i citlivá firemní data.

Řízení šířky pásma pro optimální fungování VoIP
Řada DGS-1500 SmartPro je vybavena širokými možnostmi konfigurace, podporuje prioritní fronty podle 802.1p a zajišťuje vysoký výkon sítě. Například funkce Automatic VLAN převádí hlasové přenosy automaticky do vyhrazeného kanálu LAN a upřednostňuje streamy digitálních dat. To umožňuje souběžný přenos hlasu nebo videa přes síť s optimální kvalitou zvuku a obrazu.

„Zelené“ síťové prostředí: přepínače šetrné k životnímu prostředí
Všechny modely řady SmartPro jsou vybaveny nejnovější technologií D-Link Green a pracují podle standardu Energy Efficient Ethernet (IEEE 802.3az EEE). Do všech modelů řady DGS-1500 byly integrovány energeticky úsporné funkce, například diagnostika kabelů, zahrnující přizpůsobení síly signálu délce kabelu a automatické zjišťování stavu linky. Přepínače SmartPro snižují spotřebu energie například tím, že nastavují neaktivní porty (na kterých neprobíhá přenos) do pohotovostního režimu. Modely rodiny SmartPro s 20 a 28 porty jsou navíc bez ventilátoru a vyzařují méně tepla, takže se výborně hodí pro instalaci přímo v kanceláři. Přepínače DGS-1500-52 mají ventilátory s inteligentní regulací. Jakmile interní provozní teplota přepínače klesne pod určitou hodnotu, rychlost ventilátorů se automaticky sníží.

Dostupnost a ceny
Nové L2 přepínače D-Link SmartPro jsou nyní k dostání ve specializovaných obchodech. DGS-1500-20 s 20 porty stojí 299 €; doporučená maloobchodní cena pro model DGS-1500-28 s 28 porty je 385 €. Přepínače DGS-1500-52 s 52 porty stojí 806 € bez DPH.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.


O společnosti D-Link
D-Link je jedním z předních světových poskytovatelů síťové infrastruktury, který dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivní produkty pro podniky i spotřebitele. Již 25 let D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí síťová a bezdrátová řešení, síťová úložiště dat a zařízení pro IP dohled, které získaly několik ocenění. D-Link nabízí své rozsáhlé řady síťových produktů pro organizace a spotřebitele, globální sítě partnerů a poskytovatele služeb. D-Link si uvědomuje význam přístupu, správy, zabezpečení, sdílení dat a tvorby digitálního obsahu. Je průkopníkem mnoha IP technologií dodávaných do plně integrovaných digitálních domácností a přináší cenné zkušenosti do podnikových sítí. Pro více informací navštivte www.dlink.cz a stránku na sociální síti Facebook www.facebook.cz/dlinkcz.

Kontakt:

Stanislav Přibyl
Key Account Manager
stanislav.pribyl@pram.cz
www.pram.cz
222351493


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 10. 2011 14:27
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.