Kapela Sedm nedostatečných vydává debutové album Doteky hrou | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Kapela Sedm nedostatečných vydává debutové album Doteky hrou


Folková a trampská kapela Sedm nedostatečných ze Starého Plzence vydává po jedenácti letech svého působení debutové album. Deska s názvem Doteky hrou mapuje to nejlepší z první dekády historie kapely. Celkem patnáct písní je zpracováno v nových, bohatších aranžích, na kterých má podíl i producent alba, známý plzeňský hudebník Jirka Mucha. Křest alba se uskuteční 15. 9. na koncertě v plzeňském Hifi klubu.

Nyní čtyřčlenná kapela Sedm nedostatečných se při natáčení obklopila řadou hostů (Michal Röhrich, Petr Vrobel, Sylva Čekalová, Hitomi Mizutani, Orsolya Vági a Vojtěch Kaše), kteří jednotlivé písně příjemně a s citem ozvláštnili. Zároveň byl zachován vlastní výraz kapely. Album doplnil instrumentálně i vokálně také Jirka Mucha, který se Sedmi nedostatečnými často účinkuje i při živých vystoupeních.

Repertoár je tvořen (až na výjimku, jíž je zhudebněný úryvek básně Václava Hraběte) autorskou tvorbou, a to nejen z pera kapelníka sestavy Jana Ereta.

Studiové natáčení bylo dobrodružstvím do velké míry odlišným od koncertních vystoupení a Sedm nedostatečných jeho výhod důsledně využilo. Pečlivost se projevila nejen na době nahrávání, v nahrávacích studiích se pracovalo téměř každý den od počátku února do konce srpna 2011, ale hlavně na výsledné úrovni alba. Zvukem nepředstavuje album Doteky hrou jen historii Sedmi nedostatečných, ale spíše ukazuje, jakou cestou by se kapela ráda ubírala do budoucna.

Album bude dostupné na koncertech kapely, k objednání na internetových stránkách www.sedmnedostatecnych.cz i ke koupi v distribuční síti vydavatelství AVIK, pod jehož labelem je vydáno.

Sedm nedostatečných přeje všem hezký poslech a především příjemné Doteky hrou.

O kapele

Folková kapela Sedm nedostatečných ze Starého Plzence, inspirovaná rovněž trampskou hudbou, se v posledních letech aktivně pohybuje na plzeňské folkové scéně. Hudební projev kapely je založený na instrumentálně i vokálně aranžované autorské tvorbě.

Vznik kapely se datuje do roku 2000 a od počátku byl důraz kladen především na autorskou tvorbu.

Kapela ve své historii prošla personálním vývojem, přičemž jediným původním členem je nyní kapelník Jan Eret. Nyní vystupuje ve složení:
Jan Eret – kytara, zpěv, Jitka Weberová (Straková) - zpěv, Jana Balejová – zpěv, housle, flétny, Václav Benedikt – kytara, zpěv, stálý host, resp. čestný člen Jirka Mucha (zpěv, kytara, saz, sitar, jantaal, perkuse). Nejvýraznější autorský podíl na repertoáru má Jan Eret, jehož zajímavostí je i členství v Textové dílně Slávka Janouška.

Kapela s chutí hraje na klubových koncertech, festivalech a soutěžích. V plzeňském Hifiklubu pořádá také vlastní hudební pořad Rozehraj, kde jako hosté účinkují jejich muzikantští přátelé z různých koutů Čech a Moravy, jako např. dvojnásobní držitelé Anděla Žamboši, trampská Sekvoj nebo Duo Komáři.


Aktuální informace jsou k nalezení také na facebookových stránkách kapely.
http://www.facebook.com/pages/Sedm-nedostatečných/366664466015
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 9. 2011 8:17
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Folková kapela Sedm nedostatečných (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Folková kapela ze Staráho Plzence působící na plzeňské hudební scéně od roku 2000.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.