Král Šumavy tentokráte na silničních kolech | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Král Šumavy tentokráte na silničních kolech


Deset cyklomaratonů Author maraton tour napříč Českou republikou, na kterých si můžete změřit své síly a vytrvalost, zavedou všechny účastníky do atraktivních lokalit jednotlivých krajů v průběhu cyklistické sezóny (duben- říjen).

Tour získává stále lepší renomé
V roce 2010 se závodů účastnilo přibližně 13 000 závodníků. Asi stejný počet tvoří doprovod závodníků a přihlížející fanoušci. Akce tedy přímo oslovují kolem 25 000 sportovně založených osob. Organizátoři se i více zaměřují na ochranu životního prostředí, protože část etap vede chráněnými oblastmi. „V rámci všech závodů bude umožněno třídění odpadů v prostorách startu i cíle, areály budou vybaveny barevnými kontejnery, do kterých mohou návštěvníci třídit,“ říká Šárka Nováková, tisková mluvčí společnosti EKO-KOM. Společnost, která je již podruhé partnerem celé tour, se v České republice stará o třídění a využití odpadu.

Král Šumavy tentokráte na silničních kolech
Již sedmý z deseti cyklomaratonů Author maraton tour se bude konat v sobotu 27. srpna 2011. Krále Šumavy si cyklisté nenechají ujít. Je to pro ně výzva a jakási prestiž. Silniční závod je oproti horskému namáhavější, neboť trasy jsou podstatně delší. Závodníci si mohou vybrat ze 4 připravených okruhů dle vzdálenosti. Startuje se tradičně z náměstí Míru s cílovým dojezdem u zimního stadionu pod Hůrkou v Klatovech. Loňský ročník čítal i přes nepříznivé počasí kolem 1200 závodníků a v nejnáročnější trati, tedy 250km dlouhé, si dojel pro prvenství Jakub Svoboda. Více informací o závodech na www.authorkralsumavy.cz.
Kontakt:

lenka@exvoto.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 8. 2011 13:50
Kategorie: Sport
Název zdroje: eko-kom (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.