Novinka: Čeští vinaři se rozhodli zbořit mýtus o šroubovacích uzávěrech | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Novinka: Čeští vinaři se rozhodli zbořit mýtus o šroubovacích uzávěrech


Zaječí – Do několika let bude většina vín uzavřená šroubovacím uzávěrem. Vinařství se tak rozhodla zatočit s největším mýtem, který považuje vína uzavřená šroubovacími uzávěry za nekvalitní. Ve Vinařství Zaječí budou od letošního roku takto uzavírat každou pátou láhev a stanou se tak prvním velkým českým producentem, který se k tomuto kroku po vzoru ze zahraničí rozhodl.

„Zhruba šestset tisíc lahví mladých vín, která jsou určená k rychlé spotřebě, letos uzavřeme šroubovacím uzávěrem. Technologie šrubovacích uzávěrů se závity je v současné době nejlepším způsobem, jak udržet vysokou chuťovou kvalitu, svěžest a mládí vína,“ vysvětluje kroky Vinařství Zaječí, které ročně vyprodukuje až 3 miliony lahví, jednatel společnosti Ivo Kaňovský.

Podle Kaňovského vinařství plánuje každým rokem počty lahví uzavřených tímto způsobem navyšovat. S klasickým korkovým uzávěrem do budoucna ponechá pouze vína určená k archivaci.

Na Zélandu čtyři láhve z pěti. Česko je konzervativní
V zahraničí se vína už běžně uchovávají v lahvích zavřených právě šroubovacími špunty. V Austrálii takto uchovávají asi polovinu produkce, na Zélandu dokonce až 80 %. Dokonce i v zemi vína, ve Francii, se tento způsob lahvování prosazuje čím dál častěji a sousední Rakousko již 85 %.

„V zahraničí už spotřebitelé pochopili, že u vína jde především o kvalitu a praktičnost, než o efekt. V restauraci při romantické večeři sice vypadá lépe, když před vámi číšník víno otevře klasickou vývrtkou, ale o kvalitě vína to nevypovídá vůbec nic,“ vysvětluje jednatel Vinařství Zaječí Ivo Kaňovský. To podle něj budou muset pochopit i Češi.
Přesvědčit milovníky vína o kvalitě šroubovacího uzávěru bude podle vinařů složitější, protože Češi jsou národem konzervativním a neradi se přizpůsobují novinkám. Navíc mýtus o kvalitě korku v porovnání s ostatními uzávěry je u nás stále velice oblíbenou a rozšířenou polopravdou.Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 7. 2011 8:08
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.