ČP INVEST nabízí nový Komoditní fond v CZK | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


ČP INVEST nabízí nový Komoditní fond v CZK


Praha (20. června 2011) – Počátkem června ČP INVEST investiční společnost, a.s. rozšířila svoji produktovou nabídku o Generali PPF Komoditní fond v české koruně. Měnové riziko je zajišťováno. Tento fond investuje zejména do energetických, zemědělských a průmyslových komodit a do drahých kovů. Zatímco jiné obdobné fondy se zaměřují na investice do společností z komoditního sektoru, v případě tohoto fondu se jedná o přímé investice do jednotlivých komodit.

Cílem korunového Generali PPF Komoditního fondu je nabídnout investorům vyvážené komoditní portfolio, které bude ideálním doplňkem každé investice zaměřené dosud pouze na akcie a dluhopisy. Fond je spravován Generali PPF Asset Managementem, který je dle nejnovějších údajů Asociace pro kapitálový trh ČR největším správcem aktiv v České republice.

„Investování do komodit zažívá v posledních několika letech bouřlivý rozvoj. Důvodem je snaha investorů hledat vedle tradičních investic do akcií a dluhopisů aktivum, které poskytne ochranu před inflací, dluhovými problémy, měnovými turbulencemi a zároveň nabízí perspektivní vyhlídky dalšího růstu. Jde o vynikající diverzifikační prostředek do každého dlouhodobého portfolia v doporučovaném zastoupení 10-15%,“ uvádí Milan Tomášek,
hlavní investiční stratég společnosti ČP INVEST.

ČP INVEST má dále ve své nabídce pět investičních programů a soubor dvanácti otevřených podílových fondů projektovaných pro široké spektrum klientů.

Pro dlouhodobé pravidelné investování je určen speciální produkt životního cyklu PARTNER Invest. Zájemci o investování mohou volit rovněž ze čtyř investičních programů a šesti fondů Generali PPF Invest vedených v eurech, pro které je ČP INVEST výhradním celosvětovým distributorem.
Kontakt:

Šárka Vrecenková
PR a komunikace
vrecenkova@cpinvest.cz
cpinvest.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 6. 2011 15:41
Kategorie: Finance
Název zdroje: ČP INVEST investiční společnost, a.s. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
ČP INVEST – dceřinná společnost České pojišťovny – je součástí mezinárodní finanční skupiny Generali PPF Holding. Je nejvýznamnější nebankovní investiční společností v ČR, na trhu kolektivního investování působí od r. 1991. Fondy ČP INVEST standardně figurují na předních místech srovnávacích žebřířků, a to zejména díky kvalitní správě a zajišťování měnového rizika. ČP INVEST představuje špičku v klientské orientaci a v individuální podpoře obchodníků.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.