Konference Project Management Day 2011 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Konference Project Management Day 2011


Vyhlášení výsledků čtvrtého ročníku prestižní soutěže Best Project Management


Praha, 6. června 2011 – Čtvrtý ročník odborné konference Project Management Day proběhl 2. června 2011 v prostorách angelo Hotel Prague. Hlavními tématy konference byly etika v projektovém řízení, soft skills a psychologie projektového manažera spolu s představením netradičních projektů z praxe. Součástí konference bylo také slavnostní oznámení výsledků soutěže Best Project Management 2011, kterou vyhlašují společnosti solit project a PRAM Consulting, s odbornou garancí společnosti Ernst & Young. Nejlepším projektovým manažerem roku 2010 se stal Ladislav Petenyi ze společnosti Slovak Telekom, na druhém místě se umístila Andrea Majkovičová z Komerční banky a třetí místo obsadil Krzysztof Gawlik
ze společnosti Vodafone Czech Republic. Cenu sympatie obdržel Jakub Žákavec, ředitel Domu seniorů Kdyně.
„Z výsledného hodnocení soutěže vyplývá, že letošní ročník přinesl více zajímavých a propracovanějších projektů. Jsem potěšen, že se nepotvrdily obavy z nedostatku kvalitních projektů díky doznívající ekonomické krizi,“ komentuje průběh soutěže Patrik Schober, Managing Partner, PRAM Consulting. „Účast na konferenci a živé diskuse projektových manažerů pak vnímám jako důkaz, že se nám daří platformu pro setkávání projektových manažerů Project Management Day dál úspěšně rozvíjet,“ dodává.

O soutěži Best Project Management 2011
Cílem soutěže Best Project Management je najít a ocenit nejlepší realizovaný projekt a úspěšné projektové manažery v České a Slovenské republice a zároveň vyvolat širší zájem odborné i laické veřejnosti o profesi projektového managementu a projektový management obecně.
„Velkým překvapením byly nové techniky představování jednotlivých projektů ze strany projektových manažerů a jejich evidentní snaha projekty „prodat“ porotě,“ říká Marek Čáp, zástupce společnosti solit project. „Je vidět, že projektoví manažeři i po „marketingové“ stránce rostou a uvědomují si důležitost tohoto pohledu na projekt,“ dodává. Čtyři nejlépe hodnocené projekty, resp. projektoví manažeři roku 2010 jsou:
1. místo:
Tým projektového manažera Ladislava Petenyiho, Slovak Telekom & T-Mobile Slovensko
Název projektu: Integrácia fixného a mobilného telekomunikačného operátora
Představení projektu: Spojení mobilních a fixních telekomunikačních služeb do jednoho integrovaného subjektu, za účelem posílení pozice operátora na slovenském telekomunikačním trhu.

2. místo:
Tým projektové manažerky Andreji Majkovičové, Komerční Banka a.s
Název projektu: Collection Cooperation
Představení projektu: Projekt přinesl nové a efektivnější procesy vymáhání pohledávek a jejich implementaci do organizační struktury provozu. Potřeba projektu vznikla z nutnosti zvýšení efektivity vymáhání pohledávek mezi 5. až 90. dnem po splatnosti.

3. místo:
Tým projektového manažera Krzysztofa Gawlika, Vodafone Czech Republic a.s.
Název projektu: CORN
Představení projektu: Projekt dodání kompletního frančízingového rámce bez předchozí zkušenosti organizace dramaticky zvětšil prodejní a servisní síť, čímž se zvětšila flexibilita a zároveň se zachovala stávající kvalita prodeje a služeb.

Vzhledem k netradičnímu prostředí realizace projektu se porota rozhodla v letošním ročníku udělit také Cenu sympatie:
Tým projektového manažera Jakuba Žákavce, Dům seniorů Kdyně
Název projektu: Elektronizace jako podpora sociálních služeb
Představení projektu: Projekt elektronizace Domova z důvodu zjednodušení administrativy, zlepšení kontroly a zprůhlednění poskytovaných služeb. Díky tomuto projektu se zlepšila péče o obyvatele a Domov vykazuje úspěšně na zdravotní pojišťovnu částky, které již investici do systému vrátily.

O konferenci Project Management Day 2011
Na konferenci vystoupili představitelé projektových kanceláří významných společností a osobnosti české akademické sféry. Lukáš Zrzavý, provozní ředitel Unicorn Systems, se věnoval problematice etiky v projektovém řízení. Tomáš Pleskač, člen představenstva ČEZ, představil projekt výstavby největšího větrného parku v Evropě skupinou ČEZ a Jaroslav Sýkora, garant a vedoucí české části projektu MARS-500 poukázal na aspekty procesního řízení v projektování experimentů kosmického výzkumu. Karel Kotrba, ředitel divize služeb pro ČR ve společnosti Hewlett-Packard, představil ve své přednášce motivaci projektového manažera ve 12 obrazech, na což navázal Petr Janiš, partner ve společnosti Projectman, prezentací temperamentů v projektovém řízení. Konferenční program zakončil workshop vedený Petrem Šestákem, Program Managerem ve společnosti Hewlett-Packard, při kterém účastníci zjistili své osobnostní charakteristiky. Součástí každého z uvedených bloků byla panelová diskuse, která poskytla příležitost pro aktivní zapojení do témat všem účastníkům konference.
Více informací o konferenci a soutěži naleznete na http://bestprojectmanagement.cz/.
Fotografie ke stažení na http://www.flickr.com/photos/pramconsulting/sets/72157626749516233/ .

O společnosti Ernst & Young
Ernst & Young patří mezi nejvýznamnější celosvětové firmy poskytující odborné poradenské služby
v oblasti auditu a daňového, transakčního a podnikového poradenství. Více informací na www.ey.cz .

O společnosti solit project
Společnost solit project, s.r.o. poskytuje služby Project managementu v oblasti IT projektů a Business projektů. Součástí těchto poskytovaných služeb je především dočasné rozšíření řídící kapacity našich zákazníků a akcelerace jejich projektů se zaměřením na dosahování jejich cílů a očekávání. Služba Vedení projektu je podpořena zkušeností s řešeními v různých oborech lidské činnosti, liniovým vedením projektových týmů a to i v oblastech kritických procesů, aplikací nebo projektů, které se do krize dostaly. Více informací na www.solitproject.cz .

O společnosti PRAM Consulting
PRAM Consulting s.r.o. je agenturou s mnohaletými zkušenostmi v oblasti public relations, marketingu
a podpory prodeje. Obchodním partnerům pomáhá nejen s prosazováním značky na trhu, s podporou prodeje jejich výrobků a s mediální podporou, ale také v oblasti grafických prací, nákupu médií a organizace společenských akcí. PRAM Consulting je členem Asociace Public Relations Agentur - APRA a v roce 2009 se stala součástí celosvětového sdružení nezávislých PR agentur, Worldcom PR Group. PRAM pravidelně prochází certifikací Consultancy Management Standards. Společnost působí na českém a slovenském trhu, své služby však zajišťuje i v dalších evropských regionech prostřednictvím svých zahraničních partnerů. Více informací na www.pram.cz.

Hlavní partneři: Hewlett-Packard, UNICORN systems

Partneři: SAPCON, Projectman.cz

Odborný garant: Ernst & Young

Organizátoři: solit project, PRAM Consulting

Mediální partneři: CIO Business World, Focus.sk, IT Systems, Mangementmania, Patria OnlineKontakt:

Zuzana Záhorová
Key Account Manager
zuzana.zahorova@pram.cz
www.pram.cz
224913003


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 6. 2011 11:42
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.