Hudební festival Královédvorský advent 2010 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Hudební festival Královédvorský advent 2010


V letošním roce se bude opět konat festival duchovní hudby Královédvorský advent, který nabídne řadu předních interpretů klasické hudby. Dramaturgem a duchovním otcem tohoto festivalu je královédvorský varhaník a ředitel kůru Vít Havlíček.

Stejně jako v loňském ročníku, který se těšil velkému zájmu veřejnosti, se během adventu uskuteční čtyři koncerty - každou adventní neděli jeden, vždy od 16 hodin. Kromě druhého koncertu, který proběhne ve sboru Českobratrské církve evangelické, bude místem konání kostel sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové nad Labem.

Na zahajovacím koncertu 28. prosince se představí dětský pěvecký sbor Carmina z Turnova se sbormistrem Martinem Hyblerem. Druhý koncert 5. prosince zazní hudba v pestrých nástrojových obsazení v podání JV collegia. Třetí adventní neděli 12. prosince si budou moci posluchači vychutnat umění dvou mladých, špičkových interpretů – operní pěvkyně Markéty Mátlové, která má za sebou kromě působení v Národním divadle i mnoho zahraničních koncertů (mj. Irsko, Japonsko, Čína ad.) a charismatického kytaristy Matěje Fremla, studenta Hochschule für Musik Franz Liszt ve Výmaru, laureáta mnoha mezinárodních soutěží.
Závěrečný koncert 19. prosince bude patřit Královédvorskému chrámovému sboru a orchestru s dirigentem Vítem Havlíčkem.

Záštitu nad celou akcí převzali hejtman královéhradeckého kraje, biskupství královéhradecké a starostka města Dvora Králové nad Labem.
Kontakt:

Josef Pojezdný
spolupořadatel
pojezdny@tiscali.cz
739 470 683


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 11. 2010 16:33
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Festival Královédvorský advent (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Festival duchovní hudby Královédvorský advent se koná ve Dvoře Králové a nabízí koncerty předních interpretů klasické hudby. Dramaturgem a duchovním otcem tohoto festivalu je královédvorský varhaník a ředitel kůru Vít Havlíček, profesor pardubické konzervatoře. Pořadatelem je Římskokatolická farnost Dvůr Králové nad Labem a občanské sdružení KLÍČ.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.