V Pardubicích odborníci vysvětlují rizika hazardu a lichvy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Pardubicích odborníci vysvětlují rizika hazardu a lichvy


Pardubice – Koalice pro Pardubice si uvědomuje dnešní velká rizika a rozšíření hazardu a lichvy. Uspořádala proto dvě besedy pro veřejnost. První beseda s názvem „Lichva, vymáhání, exekuce“ se uskutečnila v pondělí 8. září a zúčastnili se jí specialisté na toto téma v čele s Janem Bartoškem, místopředsedou Poslanecké sněmovny. Druhá beseda byla zaměřena na Hazard a společnost. Součástí besedy bylo i téma loterijního zákona, které rozebral Ondřej Závodský, náměstek ministra financí. Besedy s odborníky sklidily velký úspěch hlavně u laické veřejnosti.

„Témata hazardu a lichvy se týkají velkého množství obyvatel Pardubicka. Osvěta ve finanční gramotnosti je nedostatečná a začíná se týkat i nejmladších skupin obyvatel. Zajímá nás, jak veřejnost tuto problematiku vnímá. Chceme se jejím názorem řídit,“ představil myšlenku, proč uspořádat besedy na tato ožehavá témata, František Weisbauer, lídr Koalice pro Pardubice.
Exekuce a insolvence nejsou v dnešní době problémem jen mladých lidí. Řeší je celé věkové spektrum. Sedmdesát tisíc důchodců je v exekuci díky nízké finanční gramotnosti a nedostatečným pravidlům exekutorské činnosti. „Problém je v tom, že existuje padesát tisíc živností, které poskytují úvěry. Toto číslo ukazuje, jak je jednoduché zřídit lichvu. Je opravdu nutné regulovat firmy vstupující
do tohoto odvětví,“ komentuje problém lichvy Marie Hubálková, ředitelka Oblastní charity a kandidátka Koalice pro Pardubice.

V Pardubicích jsou tisíce hazardních hráčů
Odhaduje se, že se v Pardubicích nachází 2 250 až 4 500 hazardních hráčů, z nichž je 450
až 900 patologických. Léčba jedné závislé osoby se pohybuje v řádech stovek tisíc korun, které hradí pojišťovny. „Proto je podle mého názoru třeba investovat do osvěty a detabuizace takových témat
a hovořit o nich zcela otevřeně. Vystupovat na školách, na veřejnosti a představovat všechna možná rizika hazardu a lichvy. S touto osvětou jsme začali zhruba před rokem, stále je o ni velký zájem,“ vysvětluje lídr Koalice pro Pardubice František Weisbauer.
„Peníze, které město získá z hazardu, nemohou nikdy vynahradit lidské utrpení, rozvrácené rodiny, ztrátu osobnosti a práce. Jaký vzor dává otec gambler svým dětem? Z hazardu profitují především majitelé heren a město Pardubice si bez těchto peněz jistě poradí. Důležité bude dbát při sestavování rozpočtu na priority města, jeho rozvoje a rozkvětu. Pak obyvatelé Pardubic absenci hráčských peněz, na rozdíl od absence heren, nepocítí,“ uvedla Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR.
Pardubice mají z hazardu asi 70 milionů korun, ty ale chce Koalice pro Pardubice postupně nahradit z úspor v rozpočtu. „Výpadek prosázených peněz se neobjeví najednou, bude postupný podle toho, jak se budou herny rušit. Zrušení heren také zlepší podnikatelské prostředí v Pardubicích. Pokud se nebudou utrácet peníze na hazard, budou utraceny za jiné zboží či služby a zůstanou tak dále ve městě,“ uzavírá Weisbauer.
Kontakt:

Markéta Fixová
Mediální zástupce Kolaice pro Pardubice
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 9. 2014 14:30
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.