V Ostrově probíhá největší výměna potrubí za posledních několik let | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Ostrově probíhá největší výměna potrubí za posledních několik let


Ostrov – V Ostrově již několik týdnů probíhá největší výměna parovodního potrubí Ostrovské teplárenské, a.s. v posledních letech. Letošní výměna potrubí je dalším krokem komplexní rekonstrukce rozvodů ve městě, která bude dokončena v roce 2015. Díky přechodu z páry na horkou vodu budou v dalších obdobích výrazně menší ztráty tepla, nižší emisní zátěž ovzduší a celá síť bude spolehlivější a lépe regulovatelná.

„Aktuálně částečně omezuje provoz dopravní opatření na ulici Lidická. Všechny práce probíhají dle harmonogramu a v souladu s plánem a nové rozvody budou zcela propojeny poslední týden v červenci, kdy bude po pravidelné letní odstávce zprovozněn nový rozvod,“ komentuje ředitel společnosti Ostrovská teplárenská, a.s. Radek Havlan a dodává: „V současné době již připravujeme další etapy rekonstrukce a modernizace našeho teplárenského zařízení. Letošní výměna potrubí bude stát 26 milionů korun. Další akce, kterou letos ještě zahájíme, bude v objemu 10 milionů korun. Zhruba 40 procent nákladů na tyto akce uhradí přímo teplárna a na zbytek přispěje EU prostřednictvím Státního fondu životního prostředí.“

Rekonstrukce vyvrcholí v roce 2015
Posledním krokem rekonstrukce rozvodů ve městě bude výměna páteřního přívodního potrubí z teplárny do centra města, která proběhne v roce 2015. „Abychom našim obyvatelům ulevili, chceme maximum přípravných prací na velkou rekonstrukci zvládnout již letos. Na samotnou rekonstrukci v roce 2015 jsou velmi krátké lhůty realizace, proto se snažíme maximum souvisejících úprav připravit a zrealizovat dopředu,“ vysvětluje rozsah prací Radek Havlan.

Kvůli rekonstrukci se posune pravidelná odstávka v příštím roce
Pravidelná letní odstávka teplé vody bude v příštím roce kvůli rekonstrukci posunuta na srpen. „Aby bylo možné zrealizovat velký rozsah prací v maximální míře do odstávek, musíme v příštím roce posunout pravidelnou letní odstávku na srpen. Bude se konat v termínu od 10. do 14. srpna 2015. Raději termín vyhlašujeme dopředu, aby si obyvatelé podle toho mohli zařídit například dovolenou,“ uzavírá Radek Havlan.
Kontakt:

Markéta Fixová
Senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 7. 2014 8:40
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.