Lidovci vsadili na kontaktní kampaň a podporu příznivců | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lidovci vsadili na kontaktní kampaň a podporu příznivců


STÁHNOUT plachta.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Praha/Hradec Králové – Kandidáti KDU-ČSL do Evropského parlamentu vsadili na kontaktní kampaň a podporu svých příznivců. V těchto dnech jezdí po celé České republice a vysvětlují lidem důvody, proč mají volit do Evropského parlamentu právě lidovce. Na stovkách plotů po celé České republice se objevují plachty a plakáty s lidoveckými kandidáty.


„Kontaktní kampaň má tradičně největší ohlas. Především lidé na vesnici jsou rádi, že k nim politici zavítají a jsou ochotni s nimi chvíli diskutovat,“ prozrazuje své zkušenosti z kontaktní kampaně lidovecký kandidát na europoslance Tomáš Zdechovský. Ten chce, společně s dalšími kolegy z kandidátky, využít každý den do voleb na setkání s voliči přímo u nich doma.
„Ježdění po republice má neuvěřitelné kouzlo. Už se nám opakovaně stalo, že nás lidé pozvali na zabíjačku nebo na Moravě do sklípku. Navíc zjistíte, že politika se nedá dělat od stolu. Lidi trápí obyčejné problémy a vůbec je nezajímá například dění na Krymu,“ popisuje některé zážitky Zdechovský. Na Zlínsku zase museli členové týmu opakovaně ochutnávat tamní slivovici, jejíž vzorky si pak ještě odvezli domů.
Všude však politiky s otevřenou náručí nevítají. „Setkali jsme se i s tím, že se nás lidé ptají, zda vykupujeme kůže nebo na nás pustí psy. Ale s tím musí člověk při kontaktních kampaních prostě počítat,“ dodává s úsměvem lidovecký politik.

Lidovci v kampani tradičně vsází na akci ploty
KDU-ČSL vsází při volbách na akci ploty, kdy si jejich příznivci dávají na své ploty plachty a do oken plakáty svých oblíbených kandidátů. Tento styl kampaně použili lidovci poprvé při senátní kampani Petra Pitharta, který tehdy vyhrál o 26 hlasů. Od té doby již tento způsob levného marketingu k lidoveckým kampaním patří.
„Tehdy se nám velké strany a odborníci na marketing smáli, že je to hloupost, a že volby takto nikdy nevyhrajeme. Když jsme tehdy vyhráli volby, tak je smích přešel,“ vzpomíná Zdechovský, který v roce 2006 dělal Petru Pithartovi volebního manažera.
Gabriela Vaňková
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 4. 2014 10:11
Kategorie: Média a reklama
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.