Průzkum: Češi si kvůli kontrolám na alkohol začali v práci dávat větší pozor | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Průzkum: Češi si kvůli kontrolám na alkohol začali v práci dávat větší pozor


Hradec Králové/ČR - Počet lidí propuštěných z důvodu konzumace alkoholu v pracovní době začal klesat. Vyplývá to z lednového průzkumu agentury Commservis.com, zabývající se dlouhodobě výzkumy trendů v oblasti personalistiky, v 71 českých firmách.

„Mezi prvních devět důvodů se poprvé od roku 2009 dostala počítačová kriminalita. Firmy si začaly dávat pozor, co zaměstnanci na jejich počítačích dělají,“ komentuje výsledky vedoucí výzkumného týmu Tomáš Zdechovský ze společnosti Commservis.com. Firmy si podle Zdechovského uvědomují, že by je případný nelegální software na počítačích mohl vyjít velice draho.
Zatímco v roce 2009 byl alkohol na osmnáctém místě v žebříčku důvodů propuštění a v letech 2010 a 2011 na šestém místě, v roce 2012 už na velmi smutném čtvrtém místě. V posledním výzkumu z ledna 2014 byl alkohol jako důvod výpovědi na sedmém místě, tedy těsně před osmou počítačovou kriminalitou. Důvody typu restrukturalizace firmy nebo propouštění zaměstnanců z důvodu nedostatku práce se drží na špičce již od roku 2009.

Zaměstnavatelé si lépe vybírají
Na základě dalšího dotazování agentura například zjistila, že od roku 2009 začalo daleko více firem své zaměstnance testovat před přijetím do pracovního poměru. Využívají při tom smluv na dobu určitou a maximální zkušební lhůtu, kterou jim zákon umožňuje.
„Opakovaně jsme ve výzkumu objevili požadavek zaměstnavatelů na testování přítomnosti návykových látek, například marihuany. Především ve strojírenských, spedičních a stavebních firmách se v minulém roce opakovaně objevily problémy se zaměstnanci. Z důvodu absence testovacího zařízení však zaměstnavatelé od postihu ustoupili.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 1. 2014 13:20
Kategorie: Personalistika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.