Manažeři mají obavy. Poptávka po šifrované komunikaci narůstá | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Manažeři mají obavy. Poptávka po šifrované komunikaci narůstá


Ostrava – Nejen v souvislosti s kauzami, které v posledních dnech hýbou českou politickou scénou, zaznamenávají agentury zajišťující bezpečnost významný nárůst v poptávce po zařízeních sloužících k šifrování komunikace. Šifrované emaily jsou prostředkem na trhu dostupným už delší dobu, v současnosti se trendem ale stává šifrovaná komunikace pomocí krátkých textových zpráv, přes tzv. messenger.

„V poslední době se opakovaně setkáváme s poptávkami klientů po tom, abychom zjistili, zda jsou či nejsou odposloucháváni. Marně jim vysvětlujeme, že toto zkrátka zjistit nelze. Často ale opomínají, že svou komunikaci s okolním světem mohou v dnešní době už vcelku jednoduše šifrovat, třeba instalací jednoduché šifrovací aplikace přímo do mobilního telefonu, a tím případným útočníkům značně zkomplikovat práci,“ uvádí specialista na komerční bezpečnost Jiří Pudich ze společnosti Premium Systems.

Budoucnost v kódech?
Pokud se útočníci snaží prolomit šifrovanou komunikaci pomoci krátkých textových zpráv fungující na principu šifrované komunikace datovým tokem po síti Internet, vidí jen nesmyslnou změť znaků. V budoucnu se tedy můžeme dočkat toho, že každý z nás bude mít ve svých mobilních telefonech speciální adresáře obsahující kontakty pro šifrovanou komunikaci, někteří možná tomuto způsobu bezpečné komunikace dají přednost zcela a od nezabezpečených zpráv úplně upustí.
„U větších firem bývá běžné, že si top management objedná prohlídku klíčových prostor, zda se zde nevyskytují odposlouchávací, či jiná zařízení, zabezpečí všechny hard disky služebních počítačů, dávají si pozor na emaily, ale krátké textové zprávy často jako hrozbu úniku informací nevidí,“ uzavírá Pudich.
Kontakt:

Ing. Jiří Pudich
specialista na bezpečnost

http://www.premiumsystems.cz/
+ 420 777 193 57
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 7. 2013 15:27
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.