Záchranáři z DSA podají žaloby a trestní oznámení | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Záchranáři z DSA podají žaloby a trestní oznámení


STÁHNOUT 267090-top_foto1-tqxsf.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Hradec Králové – Letecký provozovatel vrtulníků záchranné služby, společnost DSA, se rozhodla bránit proti lživým nařčením, že její služby jsou dvojnásobně dražší oproti policii trestním oznámením a soudní cestou. Společnost se k tomuto kroku dnes rozhodla po konzultaci se svými právníky s tím, že případné vysouzené peníze za poškození dobrého jména pošle dětské onkologii.

„Zveřejněné informace v médiích o nákladech na letovou hodinu jsou naprosto lživé a nepravdivé. Máme potvrzeno od armády, že jejich uvedené ceny skutečně zahrnují pouze část nákladů na provoz vrtulníků a nejsou v nich náklady na pořízení strojů nebo školení pilotů. To samé se týká i policie. Dříve, než někdo vypustil tuto zprávu, měl si ověřit skutečné provozní náklady na tuto službu,“ vysvětluje mluvčí společnosti DSA Tomáš Zdechovský a dodává, že zpráva společnost DSA velmi poškodila a společnost bude chtít po šiřiteli této zprávy omluvu a finanční kompenzaci za poškození dobrého jména.

DSA provozuje v Česku leteckou záchranku přes dvacet let
„Letecký provoz záchranné služby provozujeme nepřetržitě přes dvacet let od roku 1993. Pokud někdo tvrdí, že létáme dráž než policie nebo vojáci, tak je buď špatně informován, nebo záměrně lže. Ve skutečnosti jsme totiž naopak výrazně levnější,“ dodal mluvčí DSA Zdechovský. Podobnou lež by si podle DSA nikdo nedovolil v západních zemích vypustit.
Přímé náklady na letovou hodinu, v nichž je cena paliva a nutné údržby, účtuje společnost DSA ministerstvu zdravotnictví pouze ve výši necelých 18 000 korun. Částky, které se objevily v médiích, zahrnují veškeré náklady, tedy i trvalou pohotovost, což v částkách obsažených v cenách policie a armády není. Navíc podle DSA je tato cena pevná, přestože pohonné hmoty od roku 2008 výrazně zdražily, stejně jaké náhradní díly, které DSA nakupuje v zahraničí.

Vrtulníky DSA již zachránily 30 000 životů
Vrtulníky DSA zachránily za více jak dvacet let přes 30 000 životů. Ročně nalétají pro leteckou záchrannou službu přes 2 000 letových hodin. Vrtulníky DSA každý den zasahují v Ústeckém, Karlovarském, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém, Zlínském a Moravskoslezském kraji.
Tomáš Zdechovský
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 4. 2013 15:36
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.