Adventní koncert pomůže Ratolesti Brno | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Adventní koncert pomůže Ratolesti Brno


Brno 13. 12. 2012 – V pořadí třetí Adventní koncert České televize bude v neděli 16. prosince věnován organizaci Ratolest Brno. Přímý přenos tradiční vánoční sbírky mohou diváci sledovat od 17 hodin na prvním programu České televize v přímém přenosu z Pražské Lorety. Diváci mohou v průběhu koncertu přispět telefonicky nebo prostřednictvím DMS. Výtěžek z koncertu bude určen na zajištění vzdělávání pro děti a mládež ze sociálně vyloučené lokality v centru Brna.

Brno – Nízkoprahový klub Pavlač na ulici Milady Horákové, do kterého se za loňský rok zapojilo více jak dvě stě klientů. Vedle odborného poradenství nabízí pracovníci dětem také doučování, pomoc s přípravou na zkoušky, s výběrem školy a učebního oboru, počítačovou učebnu nebo přípravu pro malé předškoláky.

„Naší snahou je dát dětem šanci na lepší vzdělání, a tím i uplatnění v jejich dospělém životě. Snažíme se mladé lidi vést k tomu, aby se v budoucnu dokázali sami postavit na vlastní nohy a vymanili se ze začarovaného kruhu, ve kterém žijí jejich rodiny,“ vysvětlil ředitel Ratolesti Brno, Petr Machálek.

Ratolest Brno už přes sedmnáct let pomáhá dětem a mládeži z Brna, které mají jedno společné – vyrůstají v nefungujících rodinách. Těmto dětem poskytuje zdarma odbornou pomoc se zvládáním jejich problémů a podporu v těžkých životních situacích, ať už se potýkají s problémy v rodině, ve vztazích s vrstevníky nebo se svým okolím. Ratolest Brno úzce spolupracuje také s místními institucemi, policií, soudci a školami. Důležitými oporami je i několik nejen brněnských firem, které činnost Ratolesti Brno podporují.

„Naše činnost by v dnešní době nebyla možná bez podpory našich partnerů a dárců. Budeme proto rádi, když nás diváci podpoří a přidají se k nám. Třeba chvilkou svého času, kterou věnují sledování adventního koncertu, nebo drobnou částkou, kterou nám pomohou v naší nelehké práci,“ dodal Petr Machálek.

Ratolest Brno mohou lidé podpořit v průběhu celého roku, konkrétní možnosti podpory najdou na webových stránkách www.ratolest.cz.

Každoroční veřejnou sbírku Adventní koncerty mohli diváci České televize sledovat poprvé v roce 1991. Za tuto dobu sbírka pomohla 85 neziskovým organizacím a rozdělila více než 145 mil. Kč.
Kontakt:

Jana Běhalová
public relations
jana.behalova@ratolest.cz
www.ratolest.cz
+420 774 682 776


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 12. 2012 14:50
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Ratolest Brno, o.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Ratolest Brno dává šanci dětem žít ve fungujících rodinách a mladým lidem dostat se ze šikmé plochy. Základem naší činnosti je prevence, s úspěchem řešíme příčiny, ne následky.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.