Pomněnky vydělaly více než 340 tisíc korun | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Pomněnky vydělaly více než 340 tisíc korun


V průběhu už devátého ročníku sbírkové akce Pomněnkový (tý)den přispěli lidé na služby Sdružení Linka bezpečí částkou přesahující 340 tisíc korun. Tolik utratili za sbírkové předměty, především za ručně šitou textilní pomněnku.

Pomněnkový (tý)den se už tradičně koná na konci května u příležitosti Mezinárodního dne pohřešovaných dětí. Textilní pomněnky a další sbírkové předměty byly k dostání u partnerů Sdružení Linka bezpečí a také na speciálních akcích konaných v průběhu posledního květnového týdne.

„Všichni tady žijeme pomněnkami. Kupují si je i zaměstnanci a o víkendu je budou prodávat dokonce čtyři z nich. Strašně se nám líbí,“ popisoval účast na Pomněnkovém (tý)dnu manažer marketingu obchodního domu

Nejvíce pomněnek se prodalo v pobočkách České pojišťovny, kde výtěžek sbírky dosáhl téměř částky 150 tisíc korun. Velký zájem o ně byl i v Poštovní spořitelně a ČSOB anebo právě v obchodních domech Ikea.

Originální textilní pomněnky navrhla pro sdružení designérka Julie Šišková. Tisíce kusů pak ušili pracovníci Chráněných dílen svatý Kopeček v Orlických horách. „Nové pomněnky se velmi líbily a počítáme s nimi i pro příští rok, kdy proběhne jubilejní 10. ročník Poměnkového dne,“ dodává vedoucí oddělení komunikace SLB Lenka Mia Lukáčová.


Poznámka pro redaktory:
Linka bezpečí je největší a nejstarší dětská krizová linka v České republice, dostupná na mezinárodním čísle 116 111. Poskytuje pomoc a poradenství dětem a mladistvým, kteří se ocitnou v tíživé životní situaci. Kromě telefonického kontaktu lze využít rovněž online služby. Odborní konzultanti se věnují také rodičům a pedagogům na speciální Rodičovské lince. Jako jediná u nás je Linka bezpečí k dispozici nepřetržitě a zdarma z mobilních telefonů i pevných linek. Denně přijme přes 700 telefonátů.

Mezinárodní den pohřešovaných dětí je připomínán od osmdesátých let vždy 25. května. Byl vyhlášen na památku dne zmizení šestiletého Etana Patza, který se ztratil v roce 1979 na cestě do školy v New Yorku. Symbolem ztracených dětí se stala květina, která má vzpomínku ve svém názvu – pomněnka, v angličtině má dokonce podobu rozkazu - forget-me-not.


Kontakty:
Lenka Mia Lukáčová
vedoucí odd. komunikace
tel.: 266 727 941
l.lukacova@linkabezpeci.cz
mobil: 602 387 534

Richard Schinko
ředitel SLB
tel.: 266 727 972
r.schinko@linkabezpeci.cz
mobil: 605 221 221
Kontakt:

Iveta Poncová
Produkční odd. komunikace
i.poncova@linkabezpeci.cz
www.linkabezpeci.cz
725 807 737
266 727 923


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 7. 2012 14:30
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Sdružení Linka bezpečí (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Sdružení Linka bezpečí je nestátní nezisková organizace, která zajišťuje pomoc a ochranu dětem a mladistvým v tíživých či krizových situacích prostřednictvím svých odborných pracovišť, zejména pak prostřednictvím celostátní telefonní Linky bezpečí 116 111. Sdružení dále zajišťuje pořádání kurzů, školení a dalších vzdělávacích akcí, včetně lektorské činnosti, a realizuje publiační činnost za účelem propagace ochrany dětí a mládeže.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.