Stagnaci navzdory – odhalování rezerv a příležitostí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Stagnaci navzdory – odhalování rezerv a příležitostí


15. Controllingové fórum je tady! A protože se jedná o jubilejní ročník, vystoupí na konferenci erudovaní experti a odborníci z praxe. Chcete se fóra či doprovodného workshopu zúčastnit? Odpovězte na tři otázky na www.controlling.cz a vyhrajte volný vstup v hodnotě 17.200 Kč právě Vy! Controllingové fórum se koná již 13. června v Roztokách u Prahy.

Jubilejní 15. ročník má název Stagnaci navzdory – odhalování rezerv a příležitostí pomocí aktivního controllingu a přináší nabitý program. V dopolední části uslyšíte generálního ředitele Třineckých železáren, Jana Czudka, který na konkrétních příkladech z praxe ukáže, že je krizi možné vnímat také jako příležitost. Poté se ujme slova generální ředitel Inekon Group, Josef Hušek, a také on ukáže, že krizi lze chápat jako výzvu k boji.

Po těchto dvou přednáškách se můžete těšit na moderovanou diskuzi. „S účastníky fóra bych chtěl pohovořit o tom, jak si stojí česká ekonomika a co ten současný stav znamená pro podniky,“ říká ředitel oddělení Consulting Deloitte, Luděk Niedermayer. Miloslav Bjalek z Barum Continental promluví o flexibilitě výrobní společnosti a Martin Kovalčuk z London market o tom, jak eliminovat strategická rizika.

V rámci dopoledního programu dojde i na představení aktivit České asociace pro finanční řízení (CAFIN).

Odpolední program bude jako obvykle rozdělen na dvě části. V sekci A vystoupí jako první Lubomír Kučera z ČEZu – tématem jeho přednášky bude KPI´s jako nástroj vedení. Po něm vystoupí vedoucí controllingu z TRCZ, Jan Madzia: „Chtěl bych mluvit o programech pro hledání vnitřních rezerv a jak snižovat náklady. Zaměřím se proto na trvalou optimalizaci výrobních procesů, jak zvládnout osobní náklady a taky na docilování úspor režijních nákladů,“ říká. V sekci A dále vystoupí finanční ředitel Bochemie, Petr Sosík. – porovná výhody a nevýhody Shared Services.

Sekci B začne přednáška Rostislava Sichy (Central Controlling Director, Mitas) na téma Když je cena na prvním místě: boj o zakázku a zákazníka. „Zaměřím se například na to, co by měl znát a co musí umět prodejce nebo jak vytvořit konkurenceschopné kalkulace a cenotvorbu,“ vypichuje R. Sicha zajímavé body své přednášky. Potom se představí Karel Kloboučník, který s účastníky fóra probere, zdali je lepší obchodovat nebo vyrábět a za jakých podmínek – jestli sami, nebo s dodavateli. Dále v sekci B vystoupí Tomáš Nekvapil, který nabídne téma vyvážení produkční kapacity na objem příležitostí z controllingového pohledu a Patrik Hužva (Emos Group), který se bude mimo jiné snažit vypočítat bod zvratu obchodního zástupce – tedy moment, kdy se firmě začne obchodník vyplácet.

Odlehčenou tečku za celodenní konferencí udělá originální bublinová show v podání světového rekordmana a profesionálního bublináře Matěje Kodeše.

Controllingové fórum se koná každý rok a představuje prestižní setkání finančních a ekonomických ředitelů, vedoucích controllingu a top manažerů českých a slovenských podniků. Hlavním cílem fóra je výměna zkušeností, názorů a otevřená odborná diskuse o aktuálních tématech či budoucích trendech moderního řízeni podniků.

Letošní fórum se koná 13. června v Roztokách u Prahy. Další den, 14. června, se uskuteční doprovodný workshop o manažerských analýzách (hořké poznání nebo sladký sebeklam?), který zábavnou formou povede Tomáš Nekvapil, autor knihy Neptejte se účetních, jak řídit náklady.

Více informací o konferenci naleznete na www.controlling.cz. Pro členy CAFIN je připravena bonusová cena.
Kontakt:

Mgr. Andrea Popovová
PR koordinátor
andrea.popovova@controlling.cz
www.controlling.cz
224 314 410


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 5. 2012 8:34
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Controller-Institut (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vzdělávací a poradenská společnost, která působí na českém trhu od r. 1995. Zaměřuje se na oblast controllingu, financí, managementu, accountingu a IT využití.

Mateřská firma sídlí ve Vídni, ročně projde jejími kurzy více než 5000 účastníků. Controller-Institut spolupracuje s předními českými i rakouskými odborníky (Vysoká škola ekonomická v Praze, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně či Wirtschaftsuniversität Wien).

Aktivně sledujeme vývojové trendy v oboru, díky čemuž určujeme standard controllingového vzdělávání.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.