Prezident mezinárodního lionského hnutí navštívil ČR | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Prezident mezinárodního lionského hnutí navštívil ČR


Mezinárodní prezident LCI (Lions Clubs International) Wing-Kun Tam byl ve dnech 20. – 22. února na oficiální návštěvě v České republice. V rámci svého programu mimo jiné navštívil 21. února Pobytové rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé Dědina, o.p.s., které dlouhodobě podporuje Lví klub Praha Orel.

Wing-Kun Tam, který byl do funkce mezinárodního lionského prezidenta zvolen na 94. mezinárodním konventu, který se konal v Seattlu v červenci 2011, se v rámci své oficiální návštěvy setkal se zástupci českých Lvích klubů a seznámil se s jejich činností. Jeho program zahrnuje i návštěvu dalších zemí, například Slovenska, Polska, Rakouska, Chorvatska či Slovinska.
Během své návštěvy Pobytového rehabilitačního a rekvalifikačního střediska pro nevidomé Dědina Wing-Kun Tam navštívil učebny, ve kterých probíhala výuka, mimo jiné košíkářskou a kartonážní dílnu, keramiku či zpěv, a vyzkoušel si chůzi se slepeckou holí se zavázanýma očima. V závěru návštěvy poděkoval ředitelce střediska Mgr. Marii Schifferové za její práci a předal jí osobní peněžní dar.


Lví klub Praha Orel byl založen v roce 1990 a je členem mezinárodní organizace Lions Clubs International, která v 46000 klubech zahrnuje 135 milionů členů zabývajících se po celém světě charitou, zejména v oblasti problematiky zrakově postižených. Lví klub Praha Orel v rámci své charitativní činnosti mimo jiné dlouhodobě sponzoruje činnost Pobytového rehabilitačního a rekvalifikačního střediska pro nevidomé Dědina, o.p.s.
Pobytové rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé Dědina, o.p.s. je jediné svého druhu v České republice. Umožňuje nevidomým a těžce zrakově postiženým lidem absolvovat intenzivní kurzy sociální a pracovní rehabilitace, na které navazuje rekvalifikace s následným pracovním uplatněním. Metodou práce je individuální přístup ke klientům a práce v malých skupinách. Služby střediska pomáhají zrakově postiženým naučit se žít a pracovat dle své vlastní volby, přičemž cílem je samostatný a plnohodnotný život zrakově postižených.
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 3. 2012 14:18
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Lví klub Praha Orel (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Klub sdružující významné osobnosti společenského, podnikatelského a kulturního života, které se spojily ve službě nevidomým.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.