Český pohár ve skialpinismu 2012 pokračuje v Rokytnici nad Jizerou | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český pohár ve skialpinismu 2012 pokračuje v Rokytnici nad Jizerou


Horolezecký oddíl Alpin club Rokytnice nad Jizerou letos pořádá již 11.ročník skialpinistického závodu O dřevěného Krakonoše. Stejně jako v minulých letech, tak i letos je rokytnický závod zařazen do seriálu Scarpa Českého poháru ve skialpinismu 2012, kterého se každoročně účastní více jak sto závodníků.

První březnovou neděli (4.3.) se sejdou závodníci u dolní stanice lanové dráhy na Lysou horu u restaurace Kokrháč, kde bude organizační centrum závodu. Místo startu je oproti minulým ročníkům přesunuto do středu rokytnického skiareálu. Stejně tak je změněn i typ závodu.
Již od třetího ročníku, který byl poprvé součástí Českého poháru, se závodilo v disciplíně „rally“. U tohoto typu závodu musí závodníci projít danou trasu a absolvovat dva měřené úseky – časovka do kopce a obří slalom. Letošní závod se pojede stylem „start – cíl“ s hromadným startem. Jsou připraveny dvě tratě. První o délce 16,2 km s celkovým převýšením 1508 m. Druhá kratší trať je určena pro kategorie Open (příchozí) a mládež od 15 do 18 let.
Tradice pořádání skialpinistických závodů v Rokytnici nad Jizerou sahá již do roku 2001, kdy se uskutečnil první závod. Jak říká dlouholetý ředitel závodu Jan Doubek: „ První myšlenka uspořádat skialpinistický závod mě napadla ještě v době, kdy jsem jezdil do školy. S kamarády z horolezeckého oddílu jsme často chodili na skialpy a chtěli jsme poměřit svoje schopnosti.“
Součástí programu bude i možnost vypůjčit si skialpinistické vybavení nebo se účastnit soutěže v lavinovém vyhledávání. Přítomni budou i profesionální horští vůdci, kteří zaručují odbornost doprovodného programu. Start závodu je plánován na 11 hodin, doprovodný program začíná s otevřením skiareálu.
Kontakt:

Jan Doubek
Ředitel závodu
alpin.club@seznam.cz
www.zavod.alpin-rokytnice.cz
+420 606 157 932


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 2. 2012 20:32
Kategorie: Sport
Název zdroje: Alpin Club Rokytnice nad Jizerou (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Horolezecký oddíl Alpin Club TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou.
Horolezectví, skialpinismus, guiding,...
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.