Lenovo bylo na lokálním trhu v posledním kvartálu jedničkou v prodeji desktopových počítačů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lenovo bylo na lokálním trhu v posledním kvartálu jedničkou v prodeji desktopových počítačů


Praha, 23. února 2012 – Podle lokálních finančních výsledků za poslední kvartál dosáhla společnost Lenovo pozice české jedničky v prodeji desktopových počítačů ve spotřebitelském segmentu s 16,6% podílem na objemu trhu. Meziroční nárůst počtu dodaných kusů v tomto segmentu přitom podle dat výzkumné společnosti IDC činil 53,6 %.*

Podle výsledků za celý loňský rok patří Lenovo u nás s 10,5% podílem a 120 340 prodanými kusy celkově mezi top 5 výrobců počítačů.

„Přestože počítačový trh v roce 2011 v České republice poklesl o 12 %, Lenovo dosáhlo mezi klíčovými hráči na trhu nejvyššího meziročního nárůstu, a to 23,2 % oproti roku 2010. Za těmito výsledky stojí meziroční nárůst v prodeji desktopových i přenosných počítačů“, říká Petr Toman, generální ředitel Lenovo Czech Republic. „S ohledem na klesající podíly naší konkurence hledíme s optimismem do budoucna a očekáváme, že by se nám v příštím období mohlo podařit dostat se mezi trojici nejúspěšnějších výrobců u nás“, dodává.

Rekordní přitom byly i výsledky za celý loňský rok v prodeji desktopů, kam se řadí i stále více populární all-in-one počítače. Zatímco u desktopů celkově Lenovo zaznamenalo v loňském roce meziroční nárůst prodeje o 34 %, u podkategorie all-in-one počítačů to bylo 302,3 %.

Rok 2011 byl pro Lenovo v České republice ve znamení řady novinek. Řadu ThinkPad Edge, která je určená pro podnikatele a menší firmy, rozšířily prémiové modely, v oblasti ThinkPadů byl pak nejzajímavější novinkou model ThinkPad X1, nejtenčí ThinkPad, který kombinuje tenký a lehký design, dlouhou výdrž baterie a rychlé nabíjení.

Segment desktopů obohatilo v rámci Lenovo Do Tour, která křižovala celou Evropou, pět nových modelů, mezi kterými byly zastoupeny tradiční desktop ThinkCentre Edge 71, desktop typu vše v jednom (AIO) ThinkCentre Edge 71z, prémiový desktop ThinkCentre Edge 91, AIO desktop ThinkCentre Edge 91z a desktop AIO ThinkCentre M71z určený pro školy, velké firmy a státní organizace.

Řada Idea přinesla nové notebooky i AIO, koncem roku se na český trh dostal i první ultrabook od Lenova IdeaPad U300s, který je určený pro uživatele, kteří ocení styl i rychlou odezvu. S tloušťkou necelých 15 milimetrů, výdrží na baterii až 8 hodin, prodyšnou klávesnicí nebo technologií Intel Advanced Cooling si získal pozornost nejen široké veřejnosti, ale i odborníků.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na tablety, které měli zákazníci možnost zakoupit od léta. Mobilní tablet IdeaPad K1 představuje stylového společníka do kabelky, který je k dispozici v elegantní bílé nebo vášnivě červené. ThinkPad Tablet kombinuje multimediální a zábavní funkce, takže jej lze využít nejen pro zábavu, ale i ve škole nebo v podnikání.

O společnosti Lenovo
Lenovo je druhý největší výrobce počítačů, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům. Tyto notebooky a netbooky nabízí špičkové technologie ruku v ruce s čistými liniemi, lehkostí a moderním designem. Lenovo má ve své nabídce i all-in-one počítače ThinkCentre a IdeaCentre, pracovní stanice, servery a řadu dalších počítačových doplňků. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz.

Pro nejnovější informace o společnosti Lenovo se zaregistrujte na RSS kanálech společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ.

* Zdroj: IDC Quarterly PC Tracker, 2012

Kontakt pro média:
Lenka Karlíková
Fleishman-Hillard
Tel.: 224 232 650
E-mail: karlikova@fleishman.com
Kontakt:

Lenka Karlíková
Senior Account Manager
karlikova@fleishman.com
224232650


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 2. 2012 23:19
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Fleishman Hillard Prague (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.