Vláda prodloužila mandát zmocněnce pro dostavbu Temelína | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vláda prodloužila mandát zmocněnce pro dostavbu Temelína


Kabinet schválil prodloužení mandátu dosavadního zmocněnce Václava Bartušky do konce června roku 2014. Současně se prodlužuje i činnost jeho kanceláře.

Mandát Václava Bartušky měl původně skončit letos na konci května. Vzhledem ke komplikovanosti výběrového řízení na dodavatele dvou nových bloků jaderné elektrárny v Temelíně bylo ale nutné posunout původní termíny ukončení výběrového řízení až po zahájení výstavby samotné. Proto byla současně prodloužena i činnost kanceláře zmocněnce.

Funkce zmocněnce byla zřízena především jako nezávislý dohled při výběru dodavatele zakázky společnosti ČEZ na dostavbu dvou nových jaderných bloků temelínské elektrárny. Vládě zmocněnec poté o výběrovém řízení poskytuje informace. Zároveň dohlíží na zohlednění strategických, bezpečnostních a zahraničněpolitických zájmů České republiky při zadávání této zakázky.

Václav Bartuška zastává funkci vládního zmocněnce pro dostavbu Jaderné elektrárny Temelín od roku 2010. Zároveň je i zvláštním velvyslancem České republiky pro otázky energetické bezpečnosti.Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 1. 2012 11:00
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.