Připojištění cenu cestovního pojištění zvyšují, jejich sjednání se ale vyplatí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Připojištění cenu cestovního pojištění zvyšují, jejich sjednání se ale vyplatí


Základní cestovní pojištění pro týdenní lyžařský zájezd do rakouských Alp je možné získat již za 83 Kč. Pokud však hodláte provozovat i rizikové sporty, cestovní pojistka vás bude stát 182 Kč. Ukazují to modelové kalkulace porovnávače ČeskéPojištění.cz, který porovnává nabídky českých pojišťoven. Ačkoli různá připojištění cenu cestovního pojištění zvyšují, jejich sjednání se podle odborníků vyplatí.

Základní cestovní pojištění pro týdenní lyžařský zájezd do rakouských Alp je možné získat již za 83 Kč. Pokud však hodláte provozovat i rizikové sporty, cestovní pojistka vás bude stát 182 Kč. Ukazují to modelové kalkulace porovnávače ČeskéPojištění.cz, který porovnává nabídky českých pojišťoven. Ačkoli různá připojištění cenu cestovního pojištění zvyšují, jejich sjednání se podle odborníků vyplatí.

Zatímco základní cestovní pojištění pro týdenní zimní dovolenou je možné sjednat již za 83 Kč, připojištění rizikových sportovních aktivit cenu pojistného zvýší téměř o 100 Kč. Ačkoli základní cestovní pojištění může pro běžný zájezd za lyžováním do zahraničí postačit, vždy je nutné zvážit další připojištění podle druhu aktivit, které budete na horách provozovat. Za rizikový sport některé pojišťovny považují například sáňkování. Léčebné výlohy při nehodě na saních proto běžná pojistka nemusí pokrýt. Připojištění rizika úrazu, ztráty zavazadel a odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám může cenu týdenního pojistného navýšit na 273 Kč.

„V rámci cestovního pojištění bych si nikdy nesjednal pouhé pojištění léčebných výloh. Cestovní pojištění bez pojištění odpovědnosti a dalších připojištění dle konkrétní potřeby je sice nepatrně levnější, v konečném důsledku se však může velmi nepříjemně prodražit,“ uvedl Pavel Ronovský, ředitel portálu ČeskéPojištění.cz, který porovnává nabídky většiny pojišťoven na českém trhu. „Při výběru cestovního pojištění vycházejte spíš z toho, jaké aktivity budete na zájezdě provozovat. Lyžování po vyznačených cestách je u některých pojistek obsaženo už v základu, v jiných případech si je musíte připojistit,“ dodal Ronovský.

Výrazně ušetřit mohou při cestě na zimní dovolenou rodiny s dětmi. Čtyřčlenná rodina zaplatí za týdenní cestovní pojištění, včetně pojištění úrazu, odpovědnosti za škodu a ztráty zavazadel 588 Kč, což je pouhých 21 Kč na osobu a den. Rodiny také často využívají připojištění storna zájezdu. Pokud děti nebo některý další člen rodiny před zájezdem onemocní, pojišťovna v rámci plnění uhradí část nebo i celou škodu způsobenou propadnutím již zaplaceného ubytování či letenky. Toto připojištění celkovou cenu pojistného navýší o necelých 50 %.

Ačkoli dobře zvolené cestovní pojištění dokáže pokrýt všechna obvyklá rizika na zimní dovolené, žádná pojistka nepokryje problémy vzešlé z porušení různých předpisů. I pojištěný lyžař je povinen dodržovat obecně závazné právní předpisy a veškeré další zákazy či omezení. Jedná se například o různé tabulky se zákazem vstupu v horských oblastech. Pokud pojišťovna při likvidaci události zjistí porušení místních předpisů, téměř jistě pojistné plnění sníží.

„Například na Slovensku je od roku 2006 zachraňovaná osoba povinná v plné výši uhradit náklady spojené s technickou částí zásahu Horské záchranné služby. Některé pojišťovny tyto náklady uhradí jen v případě, že byl postižený hospitalizován,“ popisuje situaci ve slovenských horách Roman Sznapka, produktový manažer portálu ČeskéPojištění.cz. „Cestovní pojištění je možné sjednat během pěti minut. Pokud investujete dalších pět minut do pročtení pojistných podmínek, určitě si sjednáte přesně takové cestovní pojištění, abyste byli v případě vzniklých problémů dostatečně kryti,“ doplnil Sznapka.
Kontakt:

Petr Lesenský
LESENSKY.CZ
info@lesensky.cz
www.lesensky.cz
+420 777 942 701


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 12. 2011 14:05
Kategorie: Finance
Název zdroje: Petr Lesenský (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tým odborníků specializujících se na PR, média a marketing.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.