Ve WITTE Automotive v Nejdku testují plasty ala bublinková čokoláda | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ve WITTE Automotive v Nejdku testují plasty ala bublinková čokoláda


Nejdecký výrobce, společnost WITTE Automotive jede na nové technologické vlně zvané MuCell, která světovým automobilkám nabízí úspornější a k životnímu prostředí šetrnější plastové díly. Nejdečtí specialisté testují vzorky výztuh dveřních klik, které budou od roku 2013 vyrábět technologií mikrobuněčného pěnového tvarování.

David Svoboda, vedoucí úseku Plasty, k inovaci vysvětluje: „Pro výrobu našich lišt používáme v současné době tzv. nadouvadla, která přidáme do granulátu a která se v nástroji chemicky rozpínají a tvarují jej. MuCell využívá dusíku, který se po přidání do taveniny sám rozpíná a vytváří charakteristickou strukturu plastu. Tato technologie je vhodná pro výrobu velkoobjemových a silnostěnných dílů. MuCell nám do budoucna pomůže snížit hmotnost dílů a zkrátit výrobní cyklus. Dalšími významnými benefity této technologie jsou mimo jiné větší stabilita procesu, snížení uzavírací síly stroje či redukce deformací.“
Na počátku listopadu zamířilo kvarteto WITTE specialistů do německého Mnichova, kde testovali výrobu vzorků MuCell technologií. Testy se nyní přesunuly do nejdecké zkušebny. Výrobu vlastních vzorků plánuje WITTE Automotive v létě 2012. Nová technologie bude určena pro výrobu nové platformy pro výztuhy dveřních klik, kterou chce nejdecký výrobce oslovit zákaznické automobilky v sousedním Německu i na celém světě.
Technologie MuCell znamená pro WITTE Automotive v Nejdku modernizaci strojového parku a vyškolení odborníků – techniků jakosti, vedoucích projektu, předáků stejně jako lisařů.
Kontakt:

Martina Poštová
martina.postova@witte-automotive.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 12. 2011 20:44
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: WITTE Nejdek, spol. s r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
WITTE Automotive v Nejdku je předním českým výrobcem zamykacích systémů a klik pro automobilový průmysl.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.