EKOSPOL a.s. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


EKOSPOL a.s.


Vydané tiskové zprávy


EKOSPOL vrhá na trh další nové byty! Po Dubči zahajuje prodej další etapy úspěšného projektu v Horních Měcholupech

27.03.2012, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL dnes zahajuje prodej další etapy úspěšného rezidenčního projektu v Horních Měcholupech. Bytový areál Nové Měcholupy III nabídne celkem 93 nových kvalitních bytů v moderním sedmipodlažním bytovém domě v blízkosti Hostivařské přehrady. sedmipodlažním bytovém domě v blízkosti Hostivařské přehrady.

EKOSPOL zahajuje prodej nového projektu Viladomy Dubeč. Byty 3+kk zde nabízí již za 2,6 mil. Kč vč. DPH!

12.03.2012, Praha – EKOSPOL, přední česká developerská společnost, dnes zahajuje prodej dalšího rezidenčního projektu. Bytový areál Viladomy Dubeč nabídne celkem 123 vysoce kvalitních nových bytů ve čtyřech tří až čtyřpodlažních viladomech. Ceny nových bytů v Dubči začínají již na 36 tisících korunách za metr čtvereční vč. DPH a například byt 3+kk tu stojí neuvěřitelných 2,6 mil. Kč včetně daně!

Unikátní cenová mapa ví, kolik stojí metr nového bytu v Praze

Přesně 48 433 korun za metr čtvereční bez DPH. Tolik v průměru stojí metr úplně nového bytu v Praze. Vyplývá to z unikátní cenové mapy, kterou zpracovali analytici přední české developerské společnosti EKOSPOL. Ta se pravidelným monitoringem pražského rezidenčního trhu zabývá již šestým rokem a své závěry zveřejňuje pravidelně každé čtvrtletí.

Developerská společnost EKOSPOL získala další ocenění!

13.02.2012, Praha – Již čtvrté významné ocenění v posledních třech letech získala přední česká developerská společnost EKOSPOL. Při příležitosti každoročního vyhlašování cen POROTHERM DŮM 2011/2012 získala první etapa bytového areálu Viladomy Uhříněves, dokončená v létě loňského roku, zvláštní uznání za efektivní a kvalitní využití cihlového systému POROTHERM ve výstavbě obytných souborů.

Počet plánovaných bytů v hlavním městě již přesáhl 20 tisíc

07.02.2012, Praha – Již 20765 nových bytů plánují v nejbližších letech v Praze vystavět developeři v rezidenčních projektech s 50 a více byty. Oproti stavu před dvěma lety, kdy bylo na konci prvního čtvrtletí v metropoli plánováno necelých 15 tisíc bytů, vzrostlo toto číslo téměř o 40 %. Vyplývá to z poslední analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která provádí detailní monitoring pražského rezidenčního trhu již šestým rokem.

Více než 50 % všech nových bytů v Praze se vloni prodalo na Praze 5 a 9

16.01.2012, Praha – Nejvíce nových bytů se v loňském roce v projektech s 50 a více byty v Praze prodalo v městském obvodě Praha 5. Z celkových 3455 vloni prodaných nových bytů v metropoli si Praha 5 ukrojila více než 28% podíl, když si zde své nové bydlení vybralo celkem 973 kupců. S minimálním odstupem následuje Praha 9 s 891 prodanými byty (25,8 %). Vyplývá to z analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která se jako jediná zabývá podrobným monitoringem pražského rezidenčního trhu již šestým rokem.

EKOSPOL zahajuje výstavbu 136 bytů v bytovém areálu Nové Měcholupy II

09.01.2012, Praha – Výstavbu dalších 136 nových bytů dnes zahajuje přední česká developerská společnost EKOSPOL. První etapa bytového areálu Nové Měcholupy, v němž má v nejbližších letech vyrůst v 5 etapách téměř 700 bytů, se vyznačuje ojedinělou prodejností. Z celkem 136 bytů v bytových domech A a B, které tvoří první etapu projektu, je v době zahájení stavby prodáno již 74 bytů! Předprodanost tedy dosahuje více než 54 %!

Prodej nových bytů v Praze byl v roce 2011 nejvyšší za poslední 4 roky. Prodalo se téměř 3 500 bytů

02. 01. 2012, Praha – Nejvíce nových bytů za poslední 4 roky se vloni prodalo v Praze. Developeři v projektech s 50 a více byty prodali 3 455 nových bytů, což představuje meziroční nárůst o 28,4 %. Jasným stimulem poptávky bylo zvýšení dolní sazby DPH z 10 na 14 % od 1. ledna letošního roku. Vyplývá to z nejnovější analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která detailně monitoruje pražský rezidenční trh již šestým rokem.

Analýza EKOSPOL: Stavební zakázky od rezidenčních developerů letos vzrostou, budoucí vývoj je však hádankou

12.12.2011, Praha – Objem stavebních zakázek, které tuzemským stavebním firmám zadali rezidenční developeři v Praze, vzroste v letošním roce meziročně zhruba o 15 %. Zatímco vloni činil celkový objem těchto zakázek zhruba 2,18 mld. Kč, odhad pro celý letošní rok počítá s částkou přesahující 2,5 mld. Kč. Vyplývá to z nejnovější analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která již pátým rokem detailně monitoruje pražský trh s byty.

Letos se zatím nejlépe prodávají byty v Praze 5, nejvíce jich ale nabízí Praha 9

Praha, 14.11.2011 – Nejvíce nových bytů v projektech s 50 a více byty prodali letos developeři v Praze 5. Z celkového počtu 2492 letos prodaných bytů jich v pátém městském obvodě našlo své majitele celkem 673, tedy rovných 27 %. Nejvíce bytů naproti tomu nabízí městský obvod Prahy 9 s aktuálně volnými 1892 byty. Tato a další zajímavá data vyplývají z nejnovější analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která již pátým rokem monitoruje rezidenční trh v Praze.

Developeři plánují vystavět v metropoli téměř 20 tisíc nových bytů

Praha, 01.11.2011 – Téměř dvacet tisíc nových bytů plánují v Praze v nejbližších letech vystavět pražští developeři. Vyplývá to z nejnovější analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která již pátým rokem detailně monitoruje pražský rezidenční trh a všechny rezidenční projekty s 50 a více byty.

Výstavbu dalších více než 100 bytů v Písnici zahájila společnost EKOSPOL

24.10.2011, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL zahájila výstavbu další etapy bytového areálu Nový Park Písnice. Etapa B, která bezprostředně navazuje na již dokončenou a vyprodanou etapu A, nabídne dalších 108 nových bytů ve dvou tří až čtyřpodlažních viladomech.

Pražští developeři zásobují trh dalšími neprodejnými ležáky. Na odbyt jdou pomalu

17.10.2011, Praha – Z celkové nabídky 7 081 nových bytů, které developeři v současné době nabízejí v Praze v projektech s 50 a více byty, je aktuálně dokončených a připravených k nastěhování více než dva tisíce. I přesto se stále dokončují další developerské projekty, které nabídku neprodejných „ležáků“ doplňují. Vyplývá to z poslední analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která detailně monitoruje pražský trh s novými byty již pátým rokem.

Přes 100 nových bytů vyrostlo v sousedství přírodního parku Modřanská rokle

12.10.2011, Praha – Již třetí dokončený velký developerský projekt v letošním roce včera slavnostně otevřela přední česká developerská společnost EKOSPOL. V sousedství přírodního parku Modřanská rokle, jen 5 minut chůze od plánované stanice metra D Depo Písnice, vyrostlo celkem 109 nádherných nových bytů ve dvou tří až čtyřpodlažních viladomech rezidenčního projektu Nový Park Písnice A. V době dokončení jsou všechny byty vyprodány, což je u EKOSPOL a.s. pravidlem, zatímco u ostatních velkých developerů jen zbožným přáním.

Developeři v Praze prodali za tři čtvrtletí letošního roku téměř stejně bytů, jako za celý loňský rok

Celkem 2492 nových bytů v projektech s 50 a více byty prodali developeři v Praze za první tři čtvrtletí letošního roku. Vyplývá to z údajů developerské společnosti EKOSPOL, která již pátým rokem pravidelně monitoruje pražský rezidenční trh z hlediska uskutečněných prodejů i celkové nabídky nových bytů.

EKOSPOL zahajuje prodej bytového areálu Vilapark Uhříněveská obora

19.09.2011, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. dnes oficiálně zahájila prodej dalšího rezidenčního projektu. Bytový areál Vilapark Uhříněveská obora nabídne celkem 151 vysoce kvalitních nových bytů v pěti tří až pětipodlažních viladomech v těsném sousedství chráněné Obory v Uhříněvsi.

Podle čeho si Češi vybírají bydlení? Ve velkém průzkumu odpovědělo již přes 600 respondentů

14.09.2011, Praha – Již více než 600 respondentů, kteří během posledních 2 let skutečně zakoupili nový byt, se zúčastnilo dlouhodobého kontinuálního průzkumu přední české developerské společnosti EKOSPOL a.s. Jeho cílem je zjistit a monitorovat, jaké faktory hrají při kupním rozhodování Čechů největší roli. Závěry nepřekvapují – klíčovým kritériem rozhodování je výsledný poměr konečné ceny bytu a celkového počtu pokojů.

EKOSPOL mezi TOP50 rezidenčními developery ve střední a východní Evropě

07.09.2011, Praha – Další zajímavé ocenění si v minulém týdnu na své konto připsala přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. Renomovaný evropský časopis o realitách a developmentu CEE Construction & Investment Journal totiž zařadil EKOSPOL mezi 50 největších rezidenčních developerů posledního desetiletí ve střední a východní Evropě.

EKOSPOL připravuje další bytový projekt. V Uhříněvsi postaví více než 150 bytů

29.08.2011, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. doplní již počátkem září nabídku nových bytů v Praze o další vysoce atraktivní rezidenční projekt. Bytový areál Vilapark Uhříněveská obora nabídne celkem 151 bytů v těsném sousedství chráněné Obory v Uhříněvsi. Hlavním lákadlem projektu bude konečná cena bytů – podle dlouhodobé strategie developera půjde o jednoznačně nejlevnější kvalitní nové byty v Uhříněvsi.

EKOSPOL: Diskuze o dalších změnách DPH škodí (nejen) realitnímu trhu

19.07.2011, Praha – Další diskuze ohledně budoucího vývoje daně z přidané hodnoty, které právě v těchto dnech probíhají na vládní platformě K9, poškozují prakticky všechny společnosti ze všech hospodářských odvětví. Ve hře jsou nyní dvě možnosti – sjednocení obou sazeb na 17,5 % v roce 2013 či další zvýšení základní sazby DPH až na 19 % s výjimkou léků, knih a tiskovin, které by spadaly pod daň nižší.

EKOSPOL: jediný developer podruhé mezi stovkou nejstabilnějších českých firem

20.06.2011, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL jako jediný rezidenční developer v České republice znovu pronikla do elitní společnosti 100 nejstabilnějších českých firem. Vyplývá to ze zveřejněných výsledků ratingového hodnocení ČEKIA Stability Award 2010, které na základě objektivních ekonomických kritérií každoročně vyhlašuje agentura ČEKIA ve spolupráci se sdružením CZECH TOP 100. V posledních dvou letech získala společnost EKOSPOL vždy to nejvyšší možné ratingové hodnocení – stupeň AAA Excelentní.

Podle ČSÚ ceny stavebních prací nadále klesají

07.06.2011, Praha – I přes rostoucí developerskou aktivitu v posledním roce nadále klesají ceny stavebních prací. Celková stavební produkce totiž stále klesá a na trhu stavebních prací panuje deflace. Vyplývá to z čerstvě zveřejněných statistik Českého statistického úřadu.

EKOSPOL startuje cenovou revoluci! Nové byty na Barrandově prodává za méně než 40 000 Kč m2 vč. DPH!

Doslova cenovou revoluci odstartovala dnes přední česká developerská společnost EKOSPOL. Zahájila totiž prodej nových bytů ve zbrusu novém projektu Výhledy Barrandov. Ceny bytů zde začínají již na 39 300 Kč/m2 č. DPH a průměrná cena všech bytů v projektu leží pod hranicí 45 000 Kč/m2 vč. DPH. Ve srovnání s konkurenčními projekty na Barrandově tak je EKOSPOL levnější o 17 %.

Málo známá fakta o DPH: novostavby 3 roky po kolaudaci by měly skokově zlevnit!

25.05.2011, Praha – Skokové zlevnění dlouho neprodejných ležáků, tedy předražených bytů v pražských novostavbách z období realitního boomu, by podle aktuálně platných daňových zákonů mohlo přijít co nevidět. Zákon totiž hovoří jasně – developer odvádí DPH pouze z novostaveb, které prodá do tří let od kolaudace. Na tento fakt upozornila přední česká developerská společnost EKOSPOL, která má – jako jediný velký developer v Praze – všechny své dokončené byty vyprodané.

Velký průzkum EKOSPOL: Prim v rozhodování hraje cena a počet pokojů, naopak standardní vybavení zajímá málokoho

11.05.2011, Praha – Nejdůležitějšími kritérii při rozhodování o koupi bytu jsou pro Čechy cena a počet pokojů. Velkou váhu kladou také na dopravní dostupnost, dostatek zeleně v okolí a dobrou pověst developera. Každý pátý klient kupuje byt na základě doporučení, každý desátý byt je koupen za účelem investice. Tato a další zajímavá data vyplývají z unikátního průzkumu, který dlouhodobě provádí developerská společnost EKOSPOL.

EKOSPOL zahájil výstavbu druhé etapy projektu Viladomy Uhříněves

03.05.2011, Praha – EKOSPOL, jeden ze tří největších rezidenčních developerů v České republice dle podílu na trhu prodaných bytů, zahájil počátkem května 2011 výstavbu druhé etapy bytového areálu Viladomy Uhříněves. Další dva nové bytové projekty, Panorama Kyje II a Nové Měcholupy II, začne EKOSPOL stavět ještě v létě letošního roku.

V Praze má v nejbližších letech vyrůst více než 20 tisíc nových bytů

Praha, 26.04.2011 – Celkem 20 343 nových bytových jednotek. Přesně tolik jich v nejbližších letech plánují v Praze vystavět developeři v rezidenčních projektech s 50 a více byty. Vyplývá to z analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která pravidelně monitoruje databázi EIA a další veřejně přístupné zdroje o pražském rezidenčním trhu.

Prodej nových bytů v Praze meziročně vzrostl o 17 %, nejvíce se prodalo v Praze 9

13.04.2011, Praha – Celkem 781 nových bytů se v Praze prodalo během prvního čtvrtletí letošního roku v projektech s 50 a více byty. V porovnání se stejným obdobím loňského roku, kdy se prodalo celkem 666 nových bytů, jde o nárůst o více než 17 %. Vyplývá to z poslední analýzy rezidenčního trhu, kterou zveřejnila developerská společnost EKOSPOL.

Za první čtvrtletí se v Praze prodalo 781 nových bytů. Hlavní nápor poptávky tlačený plánovaným zvýšením DPH zatím ještě nepřišel

04.04.2011, Praha – Celkem 781 nových bytů se v Praze prodalo během prvního čtvrtletí letošního roku. Vyplývá to z nejnovější analýzy přední pražské developerské společnosti EKOSPOL a.s., která již pátým rokem detailně monitoruje všechny developerské projekty s 50 a více byty v katastrálním území Prahy.

Největší tendr na rezidenční výstavbu má hodnotu přes tři čtvrtě miliardy

28.03.2011, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL, jeden ze tří největších českých developerů dle podílu na trhu, vybírá v těchto dnech generálního dodavatele na výstavbu rezidenčního projektu Nové Měcholupy. Cena zakázky přesahuje 750 milionů korun, což činí z výběrového řízení vůbec největší tendr v oboru rezidenční výstavby v České republice.

Podle Eurostatu žije více než čtvrtina Čechů v nevyhovujícím bydlení

08.03.2011, Praha – Na konci února zveřejnil Evropský statistický úřad studii o bydlení za rok 2009 v rámci všech členských zemí Evropské unie. Z ní mj. vyplývá, že přibližně 27 % obyvatel České republiky – tedy více než čtvrtina lidí – žije z hlediska životního prostoru pro každého člena domácnosti v nevyhovujících podmínkách.

Urychlené sjednocení DPH ještě v letošním roce ničemu nepomůže. Napáchá jen další škody

28.02.2011, Praha – Předminulý pátek informovali ekonomičtí ministři vlády České republiky, že se definitivně shodli na koncepci sjednocení obou sazeb DPH na 20 % od 1.1.2012. Minulý pátek po poledni přišla ze Strakovy akademie další převratná zpráva – sjednocení DPH přijde co nejdříve, nejlépe již v říjnu letošního roku! Uspěchané sjednocení obou sazeb DPH přitom fakticky nikomu nepomůže, pouze napáchá další a ještě výraznější škody…

EKOSPOL: Zdražení nových bytů od roku 2012 není jediným negativem sjednocení DPH

21.02.2011, Praha – Zvýšení cen nových bytů a tím omezení dostupnosti vlastního bydlení pro většinu obyvatel České republiky jsou nejčastěji uváděná negativa sjednocení obou sazeb DPH na 20 % od 1.1.2012, na němž se v minulém týdnu definitivně dohodla vládní koalice. Dopady silně restriktivního opatření na českou ekonomiku však budou mnohem dalekosáhlejší.

Nová směrnice EU sníží dostupnost vlastního bydlení pro české domácnosti

15.02.2011, Praha – V loňském roce přijatá směrnice Evropské unie způsobí deformaci na trhu s byty a zhorší dostupnost vlastního bydlení pro české domácnosti. Podle směrnice mají být všechny rezidenční budovy od roku 2020 povinně stavěny v tzv. pasivním standardu. Na její podporu byla u nás před několika týdny představena nová iniciativa „Šance pro budovy“, kterou podporují některé významné tuzemské společnosti z oblasti stavebnictví a developmentu a jejímž cílem je ještě zpřísnit podmínky stanovené směrnicí.

Celková nabídka bytů v Praze přesahuje 7000, vloni se nejvíce prodalo na Praze 9

25.01.2011, Praha – Celková nabídka nových bytů v Praze v projektech s 50 a více byty přesahovala k 31.12.2010 hranici sedmi tisíc, přesněji 7084 nových bytů. Za celý rok 2010 přitom pražští developeři prodali celkem 2691 jednotek. Aktuální nabídka nových bytů v Praze tak tvoří zhruba 2,5 násobek celkové roční poptávky. Vyplývá to z pravidelné analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která patří mezi trojku největších českých developerů dle podílu na trhu prodaných bytů.

Analýza EKOSPOL: v posledním čtvrtletí 2010 poprvé ubylo neprodejných ležáků

17.01.2011, Praha – V posledním čtvrtletí loňského roku poprvé od nástupu hospodářské recese poklesl v Praze počet dokončených neprodaných bytů, které developeři nabízejí v rezidenčních projektech s 50 a více byty. Vyplývá to z analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která má jako jediný velký developer všechny dokončené byty vyprodané.

Rezidenční trh 2010: po předloňském rekordním propadu vloni prodeje znovu rostly

10.01.2011, Praha – Pražský rezidenční trh v uplynulém roce konečně znovu vykázal meziroční nárůst v počtu prodaných bytů. Po drtivém propadu v roce 2009, kdy se v Praze prodalo „pouze“ 1941 nových bytů a ve srovnání s rokem 2008 zaznamenal trh pokles přesahující 43 %, tak prodeje nových bytů vloni konečně znovu rostly. Vyplývá to ze statistik renomované developerské společnosti EKOSPOL a.s., jednoho ze tří největších pražských developerů.

EKOSPOL dnes zahájil prodej tří nových rezidenčních lokalit

03.01.2011, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. dnes zahájila prodej tří nových rezidenčních lokalit. EKOSPOL tak začíná plnit své ambiciózní plány pro letošní rok hned začátkem ledna. Letos totiž developer plánuje uvést do prodeje více než 500 nových bytů a zahájit výstavbu zhruba 700 bytů v nejméně pěti rezidenčních projektech.

EKOSPOL naděluje k Vánocům. Bytový architekt zdarma pro všechny klienty!

20.12.2010, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. rozšířila portfolio partnerů svého programu „Nákupy se slevou“ o další zajímavou službu. Od počátku příštího roku může každý, kdo u EKOSPOL a.s. zakoupí nový byt, zdarma využít služeb bytového architekta.

Analýza EKOSPOL: stavební zakázky od rezidenčních developerů příští rok porostou

13.12.2010, Praha – V příštím roce objem zakázek od pražských rezidenčních developerů pro stavební firmy konečně znovu poroste. Vyplývá to z analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL a.s. Zatímco v letošním roce dosáhne objem stavebních zakázek od rezidenčních developerů zhruba 2,1 miliardy korun, výhled na příští rok nabízí investice až 3,7 milardy korun. Oproti letošnímu roku – nejslabšímu za poslední tři – by se tak jednalo o nárůst o více než 76 %.

EKOSPOL ohlašuje smělé plány pro příští rok. Zahájí výstavbu 700 nových bytů

06.12.2010, Praha – Ambiciózní plány pro rok 2011 dnes ohlásila přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. V příštím roce plánuje uvést na trh 5 nových bytových projektů a především zahájit výstavbu více než 700 bytů. Důvodem je nebývale vysoká poptávka po vlastním bydlení, kterou společnost registruje již od prvního čtvrtletí letošního roku.

EKOSPOL dlouhodobě podporuje občanské sdružení Společnost pro zvířata

29.11.2010, Praha – Všechny byty v době dokončení vyprodány, veškerá výstavba financována výhradně z vlastních zdrojů. Velmi náročná selekce zaměstnanců, průměrný plat přesahující 53 000 Kč, minimální outsourcing činností. Přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. postupuje takřka ve všech aspektech svého podnikání naprosto jinak, než většina jejích konkurentů. Výjimkou není ani její vztah k životnímu prostředí.

EKOSPOL s předstihem dokončil hrubou stavbu dvou nových bytových projektů

22.11.2010, Praha – Hrubá stavba dokončena s měsíčním předstihem, více než 75 % bytů prodáno. Touto v dnešní době unikátní bilancí se pyšní dva nové bytové projekty přední české developerské společnosti EKOSPOL a.s. Výstavba bytových areálů Viladomy Uhříněves a Viladomy u Vinořského zámku byla zahájena v prvním pololetí letošního roku, již v létě příštího roku se do nových bytů budou moci nastěhovat první obyvatelé.

Nejvíce nových bytů v Praze nabízejí městské obvody Praha 9, Praha 5 a Praha 4

15.11.2010, Praha – Nejvíce nových bytů v developerských projektech s 50 a více byty je v současné době k mání v městském obvodě Praha 9. Developeři zde nabízejí celkem 1720 nových bytů. S relativně malým rozdílem následuje městský obvod Praha 5 s 1544 byty. Třetí místo pak patří Praze 4, v níž se aktuálně nabízí 1103 nových bytů. Vyplývá to z analýzy pražského rezidenčního trhu za třetí čtvrtletí letošního roku, kterou pravidelně zpracovává přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s.

EKOSPOL dnes rozšiřuje nabídku bytů v nejprodávanějším projektu současnosti

25.10.2010, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. dnes oficiálně zahájila prodej nových bytů v další etapě bytového projektu Nové Měcholupy II. Původní nabídku 54 nových bytů tak rozšířila o dalších 82 bytů. Bytový areál Nové Měcholupy II, v němž v několika etapách vyroste celkem více než 700 bytů, je pravděpodobně nejrychleji prodávaným současným bytovým projektem v Praze.

Prodej dokončených bytů z období boomu stále vázne, jejich počet přesáhl 2 500

18.10.2010, Praha – Dokončených neprodaných bytů připravených k nastěhování, které pražští developeři začínali stavět ještě v době realitního boomu, stále přibývá. V dokončených developerských projektech s 50 a více byty jich je aktuálně nabízeno celkem 2 519. Vyplývá to z analýzy pražského developerského trhu za třetí čtvrtletí 2010, kterou pravidelně zpracovává přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s.

Průměrná mzda v developerské společnosti EKOSPOL vloni přesáhla 53 000 Kč

12.10.2010, Praha – Průměrnou hrubou mzdu 53 097 Kč měsíčně pobíralo v roce 2009 celkem 49 zaměstnanců přední české developerské společnosti EKOSPOL a.s. Pro srovnání – průměrná hrubá mzda na území České republiky, na níž nedosáhnou dvě třetiny obyvatel, dosáhla v loňském roce 23 488 Kč. V reáliích České republiky se tak EKOSPOL řadí mezi firmy s vůbec nejvyšším platem. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti za rok 2009.

Developeři v Praze již letos prodali více bytů, než za celý loňský rok

04.10.2010, Praha – Celkem 1954 nových bytů již letos prodali pražští developeři. Po propadu prodeje nových bytů téměř o polovinu, který pražský rezidenční trh postihl v roce 2009, se tak znovu blýská na lepší časy. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL.

EKOSPOL nabízí svým klientům atraktivní možnost, jak se vyhnout zvýšení DPH

20.09.2010, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. nabízí svým klientům atraktivní možnost, jak za zvýhodněných podmínek minimalizovat zvýšení kupní ceny bytu v souvislosti s plánovaným zvýšením dolní sazby DPH. Oproti standardnímu platebnímu kalendáři nabízí EKOSPOL slevu 3 % p.a. každému, kdo splatí co největší část kupní ceny ještě před 31.12.2010.

EKOSPOL: 40 % bytů v novostavbách kupují mimopražští zájemci. Vedou Středočeši a Slováci

14. 09. 2010, Praha – Z analýzy 750 kupních smluv klientů, kteří u přední české developerské společnosti EKOSPOL a.s. zakoupili nový byt v období let 2007-2010, vyplývá, že zdaleka největší podíl kupců pražských novostaveb pochází z řad původně mimopražských zájemců. Do analýzy kupních smluv bylo zahrnuto všech šest velkých developerských projektů, které EKOSPOL v tomto období úspěšně dokončil. Všechny byty ve všech sledovaných projektech jsou dnes již vyprodány.

EKOSPOL dnes zahajuje výstavbu bytového areálu Nový Park Písnice

31.08.2010, Praha – Jeden z největších českých rezidenčních developerů, developerská společnost EKOSPOL a.s., dnes zahájil výstavbu dalšího bytového projektu. První etapa projektu Nový Park Písnice nabídne celkem 109 bytů v luxusní vilové čtvrti přímo v chráněné oblasti Modřanská rokle-Cholupice. Více než 64 % bytů je již prodáno před začátkem výstavby, což je zejména v dnešní době ojedinělý prodejní výsledek.

EKOSPOL získal další ocenění, tentokrát bodoval v soutěži POROTHERM DŮM 2010

23.08.2010, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. získala během posledních 12 měsíců již třetí významné ocenění své práce. V soutěži POROTHERM DŮM 2010 obdržel v květnu dokončený bytový areál Rezidence Dalejské výhledy Zvláštní cenu generálního ředitele vyhlašovatele soutěže, společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a.s.

EKOSPOL: 80 % klientů si bere hypotéku, s níž financuje nejčastěji 70 % hodnoty nemovitosti. Dlouhodobě aktivnějšími kupci jsou muži s vysokoškolským titulem.

10.08.2010, Praha – Na tuzemském trhu ojedinělou sociodemografickou analýzu provedla přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. Na základě údajů z uzavřených kupních smluv zkoumali analytici společnosti 750 klientů, kteří v některém z bytových projektů EKOSPOL a.s. zakoupili byt v období let 2007 – 2009.

Dokončených neprodaných bytů v Praze přibývá, zejména centrum města netáhne

26.07.2010, Praha – Podle analýzy přední developerské společnosti EKOSPOL a.s., zveřejněné v minulém týdnu, se v Praze za první pololetí prodalo celkem 1 434 nových bytů, přičemž v prvním čtvrtletí letošního roku jich bylo 666, zatímco v druhém již 768. Praha však zároveň zaznamenala další nárůst v počtu dokončených neprodaných bytů, a to z 2 031 prázdných bytů na konci prvního čtvrtletí na 2 433 bytů ve čtvrtletí druhém.

Za první pololetí se v Praze prodalo 1434 nových bytů, „ležáky“ však nikdo nechce

20.07.2010, Praha – Podle analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL a.s. prodali za první pololetí letošního roku developeři v Praze celkem 1434 nových bytů. Pro srovnání – za celý „krizový rok“ 2009 bylo prodáno celkem 1941 nových bytů, o rok dříve v době končícího boomu pak 3409 bytů. Drtivý meziroční propad o 43 %, který pražský rezidenční trh zažil vloni, se tak zdá být překonán.

Podle ČSÚ ceny bytů v roce 2010 stagnují, někde dokonce i rostou

14.07.2010, Praha – Ze zprávy, kterou včera zveřejnila ČTK s odvoláním na nejnovější údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ) za první pololetí roku 2010, vyplývá, že nabídkové ceny bytů v České republice stagnují a v Praze dokonce znovu mírně rostou. Byty v hlavním městě jen od dubna do června letošního roku podražily o 0,3 %. Potvrzuje se tak, že cenové dno má již pražský rezidenční trh pravděpodobně za sebou.

Přes 44 % bytů v projektu Nové Měcholupy II prodáno za méně než měsíc!

28.06.2010, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL zahájila 1. června 2010 prodej prvních 54 nových bytů v projektu Nové Měcholupy II. Za necelý měsíc zmizelo z nabídky již přes 44 % bytů. Prodejní úspěch bytů dokládá, že zájemci o bydlení příliš nerozlišují mezi dokončenými byty a bytovými projekty v přípravě – hlavní roli při rozhodování hraje cena. Předražené byty z dob hospodářského boomu tak zůstávají na ocet i nadále.

EKOSPOL slavnostně otevřel bytový areál Rezidence Dalejské výhledy. Všechny byty jsou vyprodány před dokončením!

23.06.2010, Praha – Žádaná lokalita Prahy 13 je od včerejška bohatší o 75 nových bytů v jednom z nejprestižnějších bytových projektů současnosti. Všechny byty v bytovém areálu Rezidence Dalejské výhledy, který vyrostl přímo na úpatí chráněného Prokopského údolí, byly navzdory recesi vyprodány ještě před dokončením! Prodat veškeré byty před dokončením se v době recese nepodařilo žádnému jinému významnému developerovi.

EKOSPOL se jako jediný developer dostal mezi 100 nejstabilnějších českých firem

Přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s., jako jediný český rezidenční developer, dosáhla na prestižní ocenění ČEKIA Stability Award za rok 2009, které se stalo samostatnou kategorií 16. ročníku žebříčku CZECH TOP 100. Výsledky každoročně vyhlašuje Česká kapitálová informační agentura (ČEKIA) ve spolupráci se sdružením CZECH TOP 100.

Bytový areál Rezidence Dalejské výhledy zkolaudován, všechny byty vyprodány!

08.06.2010, Praha – Jeden z nejprestižnějších současných rezidenčních projektů v Praze, bytový areál Rezidence Dalejské výhledy, postavený na úpatí chráněného Dalejského a Prokopského údolí v městské části Praha 13, byl úspěšně zkolaudován. Kolaudační souhlas k projektu byl vydán 24. května 2010. V současné době je již projekt vyprodán.

EKOSPOL zahájil výstavbu dvou nových bytových projektů

24.05.2010, Praha – EKOSPOL a.s., přední česká developerská společnost, zahájila v květnu 2010 výstavbu dvou nových bytových projektů. Během příštího roku tak ve Viladomech u Vinořského zámku vyroste 58 nových bytů, ve Viladomech Uhříněves pak 78. Další tři nové bytové projekty začne EKOSPOL stavět ještě na podzim letošního roku.

Bytová výstavba v České republice poklesla na úroveň roku 2003

17.05.2010, Praha – Nová bytová výstavba v České republice v roce 2009 poklesla o více než 19,5 %. Cekový počet nově zahájených bytů v bytových domech dosáhl 11 045, zatímco v roce 2008 jich bylo zahájeno celkem 13 724. Trh se tak vrátil zhruba na úroveň roku 2003. Vyplývá to z Analýzy bytové výstavby v roce 2009, kterou v minulém týdnu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Nový web Ekospolu umožňuje snadné srovnání cen nových bytů v Praze

03.05.2010, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. má od 1. května 2010 zbrusu nové webové stránky. Cílem redesignu webové prezentace bylo především zpřehledění nabídky developera potenciálním klientům. Prezentace také nabízí několik praktických technických novinek, které usnadní a zjednoduší pohyb klienta na stránkách, tak aby do tří kliknutí našel vše, co hledá.

Podle databáze EIA je v Praze plánována výstavba téměř 15 000 nových bytů

Praha, 26.04.2010 – Z detailní analýzy pražského rezidenčního trhu, kterou provedla přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s., vyplývá, že prodej nových bytů v Praze v roce 2009 meziročně poklesl o celých 43 %. Na kupce tak dnes marně čeká téměř 2 300 dokončených nových bytů, které zejí prázdnotou. Navzdory nepříznivé situaci mají však pražští developeři stále velké plány – podle detailní analýzy veřejně přístupného informačního systému EIA se v Praze aktuálně plánuje téměř 15 000 nových bytů.

Trh s novými byty zaznamenal meziroční propad, prodeje klesly o 43 %

23.03.2010, Praha – V meziročním srovnání zaznamenal trh s novými byty v Praze v roce 2009 výrazný propad. Vyplývá to z detailních analýz developerské společnosti EKOSPOL a.s., která v pravidelných čtvrtletních intervalech sleduje pohyby v cenících všech pražských developerských projektů s 50 a více byty.

V Praze zeje prázdnotou více než 2 300 hotových nových bytů

12.04.2010, Praha – Z analýzy provené přední českou developerskou společností EKOSPOL a.s. vyplývá, že v Praze v současnosti najdeme více než 2 300 dokončených bytů, které v nových developerských projektech stále marně čekají na kupce. Tisíce neprodaných bytů jsou logickým důsledkem poklesu trhu, o němž firma informovala již před dvěma týdny. Meziročně se objem prodejů v Praze propadl o celých 43 %.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.