Československá obchodní banka, a.s. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Československá obchodní banka, a.s.


Vydané tiskové zprávy


Rok 2007 byl pro ČSOB v oblasti společenské odpovědnosti přelomovým

ČSOB a Poštovní spořitelna v roce 2007 věnovaly více než 20 milionů korun na filantropické projekty. Hlavními oblastmi investic byla především podpora vzdělání a finanční gramotnosti a integrace zdravotně a sociálně znevýhodněných.

ČSOB radí podnikatelům, jak vyzrát na daňovou reformu

Od 31. ledna spouští ČSOB v rámci speciálního webového portálu s názvem „Klub úspěšných podnikatelů“, nově odborné poradenství na téma „Daňová reforma“

ČSOB od ledna přistupuje ke zpracování platebního styku v rámci SEPA

ČSOB přistupuje s platností od 28. ledna 2008 ke zpracování platebního styku v rámci jednotného eurového platebního prostoru SEPA (Single Euro Payments Area).

ČSOB vyhlášena nejlepší bankou v ČR v oblasti poskytování finančních služeb pro mezinárodní obchod

Podle prestižního ekonomického časopisu Global Finance je ČSOB Nejlepším poskytovatelem finančních služeb pro mezinárodní obchod (BEST TRADE FINANCE PROVIDER AWARD 2008). Tato cena hodnotí služby jednotlivých bank v oblasti exportního financování, factoringu a dokumentárních transakcí a záruk. Časopis rozhodl o ocenění na základě objemu transakcí banky, podílu na trhu, kvality klientského servisu, konkurenceschopnosti cen a využívání inovativních technologií, především on-line aplikací pro klienty. Výsledky budou v tištěné podobě uveřejněny v únorovém vydání časopisu Global Finance, cena bude slavnostně předána v říjnu ve Washingtonu ve Spojených státech.

ČSOB s novým rokem pokračuje ve společensky odpovědném investování

Od nového roku mohou investoři upisovat své peníze do čtyř nových zajištěných fondů ČSOB. S fondem ČSOB Harmonického růstu 2 navíc banka pokračuje ve svém důrazu na společensky odpovědné investování.

ČSOB Penzijní fond Progres završil fúzi se Zemským penzijním fondem

Zemský penzijní fond (ZPF) od nového roku 2008 přešel pod hlavičku ČSOB Penzijního fondu Progres. Byla tak završena fúze těchto fondů finanční skupiny ČSOB. Samotných klientů se však nikterak nedotkne.

Mimořádný vánoční dárek od ČSOB - nulové poplatky

Mimořádný vánoční dárek přichystala ČSOB pro všechny klienty, kteří chtějí podpořit ekologicky prospěšné aktivity a přitom vydělávat peníze. Až do konce prosince tak bude za nulový vstupní poplatek investorům nabízen jedinečný fond v ČR, který je zaměřen na společnosti aktivně bojující proti změnám klimatu - ČSOB Změna klimatu 2. Vstupní poplatek bude odpuštěn i všem investorům, kteří do tohoto fondu již investovali.

PS Dividendový fond 1 naplnil objem téměř 200 milionů korun

Praha, 18. prosince 2007 – Novinka Poštovní spořitelny, „PS Dividendový fond 1“, zaznamenala nebývalý úspěch. Zajištěný podílový fond totiž během podzimního upisovacího období naplnil objem ve výši téměř 200 milionů korun.

ČSOB a Poštovní spořitelna zjednodušují správu karet a platební styk v internetovém bankovnictví

Od prosince mohou klienti ČSOB a Poštovní spořitelny využít nových a vylepšených funkcí internetového bankovnictví. Týkají se správy platebních karet, zjednodušení převodů a platebního styku jako celku a v případě PS také věrnostního programu.

Přehled novinek ČSOB zajišťují inovativní RSS kanály

Jednoduché sledování nově zveřejněných informací na webových stránkách ČSOB umožňují návštěvníkům další RSS kanály. Banka totiž nově podporuje tzv. čtečky RSS, které díky speciálnímu XML formátu upozorňují na novinky.

Poštovní spořitelna otevřela ve Zlíně nové Finanční centrum

PRAHA, 12. prosince - Poštovní spořitelna otevřela nové Finanční centrum v centru Zlína, v ulici Soudní 5229. Jde již o 29. obchodní místo tohoto typu PS v České republice.

Červené konto Poštovní spořitelny

PRAHA, 6. prosince - Poštovní spořitelna nabídne od 15. prosince Červené konto s vyšší úrokovou sazbou ve výši 3,00 % p.a. v pásmu od 50 000 Kč. Spořicí účet, který je v prodeji od července letošního roku, se tímto stává jedním z nejvýhodnějších a nejdostupnějších produktů svého typu na trhu.

Podle ČSOB se půjčkám nebrání ani bohatší lidé

Přestože vánoční svátky jsou časem zvýšeného zájmu o půjčky, bankéři neočekávají, že by to nějak výrazně zamíchalo celkovým stavem úvěrů. Lidé totiž daleko více rozkládají své půjčky v průběhu celého roku a navíc dále pokračuje trend posilování úvěrů na bydlení na úkor půjček na spotřebu.

The Banker: ČSOB podruhé v řadě Nejlepší bankou v ČR

ČSOB opět získala prestižní ocenění Nejlepší banka roku 2007 v České republice, které každoročně uděluje časopis The Banker z vydavatelské skupiny Financial Times

Poštovní spořitelna prodlužuje

PRAHA, 3. prosince - Až do 31. prosince prodlužuje Poštovní spořitelna platnost akcí zaměřených na podporu prodeje nejžádanějších produktů. Nové CD Chinaski za Junior účet je tak možné získat zdarma až do konce roku. Stejně tak akce ke spotřebitelským úvěrům v podobě bezplatného vedení postžirového účtu potrvá ještě celý prosinec.

Poštovní spořitelna vydává speciální edici karet pro mladé

Od půlky listopadu dává Poštovní spořitelna k Postžirům Mini a Junior průhledné "translucentní" karty s motivem skateboardisty a snowboardisty.

Bankovní transakce prováděné myšlenkou, představují si studenti

Soutěž pro studenty středních a vysokých škol, kterou zorganizoval server www.bankovnipoplatky.com a zaštítila Poštovní spořitelna, jde do finále.

CashBack má za sebou první rok úspěšného fungování v České republice

Již celý rok si mohou zákazníci supermarketů Albert a hypermarketů Hypernova, kteří používají platební karty Poštovní spořitelny nebo ČSOB, vybírat hotovost přímo na pokladnách.

Živnostníky vyhledávaný Malý podnikatelský úvěr je k prodeji i na poštách

Poštovní spořitelna zareagovala na velký zájem podnikatelů a živnostníků o Malý podnikatelský úvěr. Od října ho začala nabízet k prodeji také na vybraných poštách.

Nové kalkulačky na webu ČSOB opět vylepšují orientaci v produktech

Nové on-line kalkulačky spuštěné na adrese www.csob.cz/kalkulacky vylepšují návštěvníkům orientaci v produktech ČSOB. Zájemce může s jejich pomocí zjistit měsíční náklady na vedení účtu, spočítat si dostupné úspory, dozvědět se maximální výši státní podpory při spoření. Problémem není ani odeslání on-line žádosti o zřízení hypotéky nebo půjčky přímo na pobočku ČSOB.

Image karta „Pomáháme“

Ještě do konce října si v rámci aktivit společenské odpovědnosti ČSOB mohou klienti vybrat z fotogalerie Image karet jeden z motivů „Pomáháme“ a zajistit tak příspěvek v hodnotě 500 Kč jednomu ze tří vybraných projektů.

Zájem o on-line přístup k účtům ČSOB Penzijních fondů roste

Penzijní fondy ČSOB zavedly pro své klienty možnost on-line přístupu k účtu penzijního připojištění. Už během pilotního provozu mělo o tuto službu, která je zdarma, zájem 3 500 lidí. ČSOB PF na své adrese www.csobpf.cz spustily také novou webovou prezentaci.

Nejžádanějším účtem u Poštovní spořitelny je Postžiro Mini

Celou polovinu nově založených účtů u Poštovní spořitelny má na svědomí konto pro nejmenší – Postžiro Mini.

Další Zlatá pecka pro Poštovní spořitelnu

Poštovní spořitelna obdržela za nové reklamní médium SHOWLIGHT cenu Zlatá pecka.

FLE media awards 2007 pro ČSOB a vydavatelství Economia

ČSOB společně s vydavatelstvím Economia získala na galavečeru 2. ročníku soutěže FLE media awards první cenu za Nejlepší využití tisku za svůj projekt NOVINY ZA KORUNU realizovaný v loňském roce. Porota ocenila nápaditost a efektivitu komunikace stejně jako netradiční model spolupráce stírající hranice mezi zadavatelem a médiem.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.