KDU-ČSL Královéhradecký kraj | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


KDU-ČSL Královéhradecký kraj


Vydané tiskové zprávy


Královéhradecký region dostane více peněz i díky lidovcům

Hradec Králové - Dlouhodobá iniciativa komunálních politiků Koalice pro Královéhradecký kraj o získání více peněz do východočeských měst se blíží k cíli. Novela zákona o rozpočtovém určení daní, která výrazným způsobem změní přerozdělovaní peněz směrem k menším městům a obcím, prošla přes poslaneckou sněmovnu a čeká na posouzení senátem.

Broumov půjde ve stopách Náchoda, zakáže hazard

Hradec Králové – Na konci června proběhlo v Broumově zasedání zastupitelstva, kde byl odložen návrh na omezení provozu výherních hracích přístrojů. Důvodem překvapivě nebyl nejednotný názor zastupitelů, ale návrh na jejich absolutní zakázání.

Koalice pro Královéhradecký kraj představila jako jedna z prvních své priority

Hradec Králové – V pondělí 25. června se uskutečnila tisková konference Koalice pro Královéhradecký kraj, kde strana představila celou kandidátní listinu pro krajské volby 2012 a prioritní body programu.

Královéhradečtí lidovci tvrdě kritizují uhlíkovou daň. Doplatí na ni senioři

Hradec Králové – Královéhradečtí lidovci tvrdě kritizují vládu za snahu o zavedení tzv. uhlíkové daně od roku 2013. Po plánovaném zvýšení sazby DPH přichází vláda s dalším zásahem do peněženek občanů. Ta má na jednu stranu do státního rozpočtu přinést miliardy, ale na druhou stranu za to zaplatí podle lidovců zase jen obyčejní občané především v malých městech a na venkově.

Prorodinná politika je šance jak vyjít z ekonomické krize

Hradec Králové – Nejohroženější skupinou obyvatel jsou mladé rodiny s dětmi. Podle radního pro sociální věci Miroslava Uchytila za to může špatná podpora státu. Mladé páry kvůli finanční situaci oddalují rodičovství na pozdější dobu, čímž dochází k poklesu porodnosti a zvyšuje se podíl seniorů v republice.

Vicehejtman Derner: Kraj nebude pomáhat nezodpovědným zastupitelům

Hradec Králové/Humburky – Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje bude ve čtvrtek 6. května opět projednávat poskytnutí bezúročné půjčky s odkladem splátek obci Humburky. Tato obec není schopna kvůli špatnému hospodaření jejího vedení hradit své závazky, proto se obrátila na kraj. Vicehejtman Vladimír Derner ostře kritizuje tento způsob řešení problémů. Podle něj nemůže kraj řešit nezodpovědné jednání obce Humburky tím, že jí poskytne bezúročnou půjčku.

Kraj usiluje o větší bezpečnost na silnicích. Školí se děti i rodiče

Hradec Králové – Začátek motoristické sezóny a blížící se prázdniny s sebou přinášejí rizika ohrožení dětí na silnicích. Mateřská centra v Královéhradeckém kraji proto společně s Besipem začnou od května pořádat preventivní kurzy o bezpečném chování na silnicích. Chtějí tak zachránit desítky dětských životů, které kvůli dopravním nehodám na silnicích ročně zemřou.

Lidé neumí stále poskytnout první pomoc. To se musí změnit, říká lékař Jiří Veselý

Hradec Králové – Lidé v Královéhradeckém kraji stále neumí poskytnout první pomoc. Přestože by se mělo jednat o samozřejmost, většina lidí neví, jak by se v kritické situaci měla chovat. Tento vážný nedostatek kritizuje předseda krajského zdravotního výboru a lékař Jiří Veselý (KDU-ČSL).

S volebním číslem 17 chtějí lidovci získat sedmnáct úspěšných mandátů

Hradec Králové – KDU-ČSL jde do květnových voleb s číslem 17. Tato cifra v sobě obsahuje tři důležité a nosné myšlenky, se kterými jdou lidovci v Královéhradeckém kraji do voleb – chtějí získat sedmnáct mandátů, chtějí podporovat mladé lidi, kteří je letos kvůli neplnoletosti svým hlasem nemohou podpořit, protože jim je sedmnáct let, ale mají právo na to, aby se s nimi počítalo, a konečně číslo sedmnáct nese naději, kterou přinesl i 17. listopad v roce 1989.

Koupí českých potravin mohou spotřebitelé snížit nezaměstnanost

Úvodní odstavecHradec Králové – Nákupem českých potravin mohou spotřebitelé pomoci snížit nezaměstnanost v celé republice. Podle královéhradeckých lidovců je potřeba přesvědčit české zákazníky, aby kupovali české potraviny. Koupí českých produktů spotřebitelé podporují české zemědělce a zpracovatele, kteří lidem dávají práci a peníze tak zůstávají u nás.

Zastupitelé: Čtyřicet pět milionů pro náchodskou nemocnici a podpora venkova

Hradec Králové – Krajské zastupitelstvo na čtvrtečním jednání schválilo v rámci první změny rozpočtu pro rok 2010 čtyřicet pět milionů korun na oddlužení náchodské nemocnice. Dluhy vznikaly kvůli špatně nastavenému financování zdravotnictví do roku 2008, což vedlo ke zhoršování obrazu nemocnice vzhledem k veřejnosti, ale i k obtížím v dodavatelských vztazích.

Nová volební kandidátka lidovcům značně posiluje šance

Hradec Králové – Krajský výbor KDU – ČSL tento týden projednal poslední úpravy volební kandidátky do poslanecké sněmovny. Lídrem lidovců v Královéhradeckém kraji je Cyril Svoboda. Na druhé příčce zůstává jičínský zastupitel Jiří Vitvar a na třetí krajský předseda lidovců, primář broumovské nemocnice Jiří Veselý.

Současný systém zdravotnictví likviduje malé nemocnice. Kraj to musí řešit

Hradec Králové – Úhrady krajským nemocnicím jsou nižší než fakultním, proto kraj musí tento rozdíl dorovnat, aby nedošlo ke snížení úrovně zdravotnické péče. Zdravotnictví je pro Královéhradecký kraj prioritní, proto se touto problematikou velmi podrobně zabývá i finanční výbor.

Dostupnost zdravotnické péče v kraji je pro lidovce prioritní

Hradec Králové – Krajský výbor lidovců se v minulém týdnu zabýval situací v krajském zdravotnictví. Svým usnesením apelují na krajské zastupitele, aby podpořili takový postup restrukturalizace zdravotnictví v kraji, který nesníží a nezhorší dostupnost zdravotní péče na celém území Královéhradeckého kraje.

Lidovci navrhnou radě kraje program pro pomoc obětem lichvy

Hradec Králové – Současná legislativa umožňuje firmám využít těžké situace lidí, kteří potřebují finanční pomoc, tak, že mnozí jejich klienti přicházejí o veškerý svůj majetek. Královéhradečtí lidovci na tento problém upozorňují dlouhou dobu, nyní se rozhodli navrhnout krajské radě program pro pomoc obětem lichvy.

Hradečákům se nelíbí nové logo města. S Hradcem ho nic nespojuje

Hradečákům se nelíbí nové logo města. S Hradcem ho nic nespojuje Hradec Králové – Od začátku nového roku začalo město Hradec Králové používat nové logo, které nahradilo starý tradiční znak. S touto změnou nesouhlasí okresní předseda lidovců a hradecký patriot Petr Stejskal. Přidávají se k němu desítky nespokojených obyvatel, podle kterých nové logo o Hradci nic nevyjadřuje.

Lidovci varují: Předražená sluneční energie zvyšuje ceny všem spotřebitelům

Hradec Králové – Zvýhodněný výkup elektrické energie ze slunečních elektráren se stal byznysem, na který doplatí v konečném důsledku spotřebitel a také krajina. Královéhradečtí lidovci upozorňují na obrovskou ekologickou zátěž způsobenou likvidací tisíce solárních panelů, které v posledních měsících zahltily Českou republiku a také na zvýšení cen energie kvůli neúměrně vysoké výkupní ceně solární energie.

Mladí lidovci se pustili do Krause: Jsi horší jak bulvár

Mladí lidovci se pustili do Krause: Jsi horší jak bulvár Praha – Mladí křesťanští demokraté (MKD) se dnes ostře ohradili proti výrokům kontroverzního moderátora České televize Jana Krause. Ten ve svém pátečním pořadu uvedl: „Mladí lidovci to si vůbec neumím představit, to jsou nějací zblouděnci a poblouzněnci.“

Vláda krajským nemocnicím nepomůže, musí kraj

Hradec Králové – Kvůli nerovnoměrnému financování se krajské a regionální nemocnice potýkají s nedostatkem peněz. Platby zdravotních pojišťoven ve většině případů nepokryjí ani provozní náklady, na investiční činnost nezbývá vůbec nic. Stát odmítá řešit špatně nastavený systém, proto se o dostupnou zdravotnickou péči musí starat kraj. Předseda zdravotního výboru Jiří Veselý (KDU-ČSL) varuje, že do budoucna je tento stav neudržitelný a hrozí omezení péče pro pacienty.

Na kraji vyvěsí vlajku pro Tibet jenom vicehejtman Vladimír Derner

Hradec Králové – Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém jednání zamítlo návrh vicehejtmana Vladimíra Dernera, který prosazuje účast kraje na akci Vlajka pro Tibet. Ta připadá na 10. března, kdy se tisíce obcí, měst a organizací připojují k připomenutí krvavě potlačeného tibetského povstání proti čínské okupaci.

Královéhradečtí lidovci odmítají ruský hokej v Hradci Králové

Hradec Králové – Královéhradečtí lidovci se ostře staví proti umístění ruského hokejového mužstva do Hradce Králové. Varují před přílivem ruských podnikatelských praktik a poukazují také na Karlovy Vary, kde ruský vliv nabývá až příliš na síle.

Vicehejtman Derner požádal o zproštění funkce škodní komise na kraji

Hradec Králové – Vicehejtman Královéhradeckého kraje Vladimír Derner požádal hejtmana Lubomíra France o zproštění funkce předsedy škodní komise ve věci řešení pokuty, kterou má kraj zaplatit za porušení zákona, při zadávání atypického nábytku. Zákon porušilo minulé vedení kraje. Pokuta ve výši osm set tisíc korun, kterou uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, musí být zaplacena do 21. února.

Bilance krajské koalice: Dáváme prostor opozici

Hradec Králové – V krajském zpravodaji Královéhradeckého kraje „U nás v kraji“ získala svůj prostor i opozice. Je to výrazná změna ve srovnání s minulou vládou, která odmítala zveřejnit kritické články opozičních zastupitelů. Podle vicehejtmana Vladimíra Dernera je opoziční kritika užitečná i pro strany, které jsou právě u moci.

Derner vyzve Pozemkový fond, aby kvůli dálnici nepřeváděl státní pozemky

Hradec Králové – Nejdéle vznikající dálnice v České republice D11 může vést jinudy, než jsou původní plány. Z tohoto důvodu vicehejtman Vladimír Derner inicioval na jednání Rady Královéhradeckého kraje výzvu Pozemkovému fondu České republiky, aby nepřeváděl pozemky, které vlastní stát a které mohou být dotčeny stavbou dálnice, do vlastnictví třetích osob. Chce tak předjít případné manipulaci s pozemky a následným komplikacím s dostavbou D11.

Derner: Kraj odmítá krýt špatně hospodařící starosty!

Hradec Králové – V případě, že řadový občan uzavře nevýhodnou smlouvu a zpozdí se ve splátkách, skončí na ulici a je mu zabaven majetek, jehož hodnota několikanásobně přesahuje výši půjčené částky. Jiný metr platí na starosty.

Derner: Podporujeme venkov, ale musíme také splatit závazky po minulém vedení

Hradec Králové – Vicehejtman Vladimír Derner se ostře ohradil proti tvrzení starosty Žernova a člena zastupitelstva za ODS Libora Mojžíše, který tvrdí, že vedení Královéhradeckého kraje nemá zájem na podpoře venkova. Zdůvodnil to snížením financí do Programu obnovy venkova z 50 milionů na 25 milionů v návrhu rozpočtu pro rok 2010. Vicehejtman Derner kritizuje námitky Libora Mojžíše, protože nehovoří o příčinách současného stavu kraje, kdy se musí současná koalice vypořádat s mnoha závazky z minulého volebního období.

Firmy a úřady musejí mít datové schránky, advokáti a daňoví poradci ne

Hradec Králové – Datové schránky jsou od listopadu povinné pro orgány veřejné moci a právnické osoby. Advokáti a daňoví poradci však tuto povinnost nemají. Ministerstvo vnitra jim je zřídí až za tři roky. Přitom právě jejich služby jsou občany často využívány. Vicehejtman Královéhradeckého kraje Vladimír Derner proto poukazuje na protichůdnost smyslu datových schránek a kritizuje zákon, který toto umožňuje.

Kraj si platí drahou budovu a stále mu ještě nepatří

Hradec Králové – Nájemní vztahy krajské budovy Regiocentrum jsou v současné době velmi složité a současné vedení musí řešit problémy, které jim zanechala minulá krajská vláda. Podle vicehejtmana Vladimíra Dernera by se situace zjednodušila, kdyby kraj zřídil příspěvkovou organizaci, která by budovu úřadu do majetku kraje pořídila.

Vicehejtman Derner vyzývá kraj a obce: Nezapomeňte na dotace pro neziskovky

Hradec Králové – Navržený státní rozpočet pro příští rok snižuje dotace státu do sociálních služeb ne méně než polovinu oproti roku 2008. Největší problémy budou mít neziskové organizace, které jsou závislé na příjmech od státu a na sponzorských darech, které kvůli ekonomické recesi ubývá. Vicehejtman Vladimír Derner varuje před reálnou hrozbou zániku desítek sociálních zařízení v Královéhradeckém kraji a rozpadem systému sociální péče.

Stát musí šetřit, ale ne na mateřské

Hradec Králové – Královéhradečtí lidovci stojí pevně za tím, že nechtějí snížit mateřskou dovolenou. Podle nich není šetření na mladých rodinách s dětmi rozumné úsporné opatření a v žádném případě návrh na snižování mateřské nepodpoří.

Lidovci varují: Snížením dotací do sociální oblasti dojde ke kolapsu

Hradec Králové – Královéhradečtí lidovci vyzvali poslance, aby při projednávání státního rozpočtu prosazovali zvýšení finančních prostředků v oblasti sociálních služeb minimálně na úroveň rozpočtu na rok 2008. Pokud stát sníží dotace na plánované tři miliardy, doje ke kolapsu poskytovatelů sociálních služeb.

Královéhradečtí lidovci vyzývají poslance: Vyberte si svoji stranu

Hradec Králové – Krajský výbor královéhradeckých lidovců přijal usnesení, ve kterém žádá, aby se poslanci zvolení za KDU-ČSL, kteří přestoupili do nově vzniklé strany TOP 09, vzdali svého mandátu. Podle vicehejtmana Vladimíra Dernera a krajského předsedy lidovců Jiřího Veselého by to bylo férové jednání směrem k voličům.

Mladí lidovci pomáhají s charitou topmodelce Martině Šmukové

Hodonín/Hradec Králové - Nejmladší členové lidové strany pomáhají nemocným dětem. Na svém víkendovém celostátním sjezdu Mladých křesťanských demokratů v Hodoníně mezi sebou vybrali na Nadační fond dětské onkologie Krtek téměř dva a půl tisíce korun. Vzpomněli tak v rámci druhého ročníku charitativního memoriálu Jakuba Hudáka na svého bývalého člena, který boj se zákeřnou leukémií před čtyřmi lety prohrál.

Derner: Jsem proti snížení státního příspěvku politickým stranám

Hradec Králové – Vicehejtman Vladimír Derner se ostře ohradil proti návrhu Miroslava Kalouska, ve kterém stojí, že by stát měl snížit financování politických stran na polovinu. Kritizuje především fakt, že nově vzniklá strana TOP 09 má své movité sponzory, kteří nedávají peníze jen tak bezúčelně.

Parkování v Hradci stále nevyřešeno. Lidovci to ostře kritizují

Hradec Králové – Náměstek primátora Boris Herman oznámil, že radnice nebude odkupovat žádné akcie firmy Atol, která provozuje v Hradci systém parkování. Zároveň vedení města smetlo ze stolu lidovecký návrh na odkoupení Atolu městem. Nadále tak Hradec setrvá v nevýhodné smlouvě a navíc bude ještě parkování dotovat.

Pro lidovce je zdravotnictví prioritou. Nemocnicím půjde devadesát milionů

Hradec Králové – Zadlužené nemocnice v Královéhradeckém kraji dostanou přes devadesát milionů korun z krajského rozpočtu. Podle předsedy lidovců Jiřího Veselého to je nezbytný krok, který brání další destabilizaci v krajském zdravotnictví. Díky tomu nedojde k ohrožení zdravotní péče o pacienty.

Derner: Rovné šance jsou heslem, ne realitou

Hradec Králové – Neúměrné zdražování, potírání hospodářské soutěže a privatizace monopolů na veřejné služby jsou podle vicehejtmana Vladimíra Dernera (KDU-ČSL) důsledky české pravicové politiky. Ostře tak kritizuje nejasnou hranici mezi veřejným a soukromým sektorem a politická rozhodnutí, která jsou často činěna v zájmu soukromých firem a na úkor občanů.

Derner: Krajský zastupitel nesmí být ve střetu zájmů. Porušuje tím zákon

Hradec Králové – Velkou část veřejných služeb hrazených z peněz daňových poplatníků vykonávají firmy, které jsou zřizovány či založeny samosprávným orgánem. Ten pak určuje, kolik peněz půjde právě do těchto organizací nebo firem. Problém nastává v případě, když jeden člověk sedí na dvou místech. Podle vicehejtmana Vladimíra Dernera se jedná o střet zájmů.

Lidovci žádají lepší silnice a nové železniční koridory

Hradec Králové – Rozbité silnice, nedostavění dálnice do Hradce Králové, stejně tak rychlostní silnice R35, nebo například tříhodinová cesta vlakem z Hradce do Liberce. Tak vypadá kritický stav dopravní infrastruktury v Královéhradeckém kraji. Lidovci proto apelují na zlepšení dopravní situace, která by pomohla vytvořit nová pracovní místa a zároveň by zkvalitnila život v Královéhradeckém kraji.

Na snížení platů ve školství doplatí i studenti

Hradec Králové – Snižování peněz v resortu školství tak, jak s ním nyní počítá ministr Eduard Janota, se výrazným způsobem dotkne i studentů. Školy se mohou zavírat ne kvůli nedostatku žáků, ale kvůli nedostatku učitelů. Královéhradečtí lidovci v čele s Jiřím Veselým proto razantně odmítají toto plánované snížení peněz.

Kroky ministerstva vedou ke krizi ve zdravotnictví

Kroky ministerstva vedou ke krizi ve zdravotnictví Hradec Králové – Zdravotní sestry v Královéhradeckém kraji pracující v oblastních nemocnicích mají nejnižší mzdy v celé České republice. Současné kroky ministerstva zdravotnictví tuto situaci ještě více ztěžují. Předseda zdravotního výboru krajského zastupitelstva primář Jiří Veselý varuje před neúnosnou situací, která ohrožuje i péči o samotné pacienty.

Řidiči, vybavte si nově autolékárničku. Nečekejte na nový zákon

Hradec Králové – Vyhláška, která mění výbavu aut a autolékarniček, začne platit od roku 2011. Podle primáře broumovské nemocnice a krajského předsedy lidovců Jiřího Veselého by řidiči neměli čekat na poslední chvíli a potřebnou výbavu si pořídit už nyní. Nová výbava může již nyní pomoci při záchraně lidských životů.

Kraj chtěl zlepšit dopravní systém. Projekt byl odmítnut

Hradec Králové – Na nátlak starostů a soukromých dopravců ustoupil kraj od optimalizace dopravy. Přitom tento systém mohl zlepšit dopravní obslužnost v celém kraji a obce nemusely přispět ani korunu.

V Královéhradeckém kraji chtějí vychovávat slušné občany

Hradec Králové - Základní a střední školy v Královéhradeckém kraji, které do výuky zahrnují etické vzdělávání svých žáků, mohou získat finanční příspěvek od kraje. Vedení kraje se rozhodlo podpořit iniciativu některých lidoveckých členů a připojilo se k projektu Nadačního fondu Josefa Luxe (NFJL), který oceňuje zajímavé formy osvěty a pomáhá eliminovat negativní projevy chování mezi mladými.

Lékaři si musí platit atestace. Řeší to odchodem do zahraničí

Hradec Králové – České zdravotnictví trpí odchodem mladých lékařů do zahraničí. Může za to zejména nízký nástupní plat v nemocnicích a nefunkční systém financování atestační přípravy. Současný stav silně kritizuje předseda krajského výboru KDU-ČSL a zároveň primář broumovské nemocnice Jiří Veselý.

Hanuš: Novela zákona umožňuje zánik státní zemědělské půdy

Praha – Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o zemědělské půdě, která umožňuje prodat tuto půdu právnickým osobám. Zemědělskou půdu tak mohou získat společnosti, které ji nebudou využívat k zemědělským účelům. Další novinkou je zánik dosavadního absolutního předkupního práva státu na již splacené pozemky. Celou novelu tvrdě kritizuje poslanec a předseda zemědělské komise KDU-ČSL poslanec Jiří Hanuš.

Lídrem lidovců do podzimních voleb v kraji je Jiří Vitvar

Hradec Králové - Lidovce v Královehradeckém kraji povede do předčasných podzimních voleb zkušený a silný tým. Na krajské nominační konferenci KDU-ČSL byl do čela kandidátky zvolen Jiří Vitvar, který je okresním předsedou lidovců na Jičínsku, druhé místo obsadil krajský předseda Jiří Veselý a ze třetího místa půjde do voleb profesor Univerzity Karlovy Zbyněk Vobořil.

Zvyšování platů ve zdravotnictví se neobejde bez výrazných změn financování

Hradec Králové - Plošné navýšení platů zdravotníkům ve všech nemocnicích přidělává vrásky krajskému zastupitelstvu v Hradci Králové. Kraj jako zřizovatel několika nemocnic nemá dostatek finančních prostředků k tomu, aby společně s nemocničními zařízeními dokázal toto zvýšení pokrýt. Zdravotní výbor kraje vidí celý problém v nastaveném financování systému zdravotnictví a společně se zastupitelstvem navrhuje jeho výraznou změnu.

Hradec Králové pohrdá dotací na čistírnu. Tu zaplatí občané sami.

Hradec Králové – Vedení města zahazuje možnost čerpat dotaci z Evropské unie na rekonstrukci čistírny odpadních vod, která by značně odlehčila občanům města a pomohla snížit cenu vodného a stočného. Brání mu v tom smlouva o nájmu a provozování vodárenské infrastruktury mezi městskou akciovou společností Vodovody a kanalizace Hradec Králové (dále VAK HK) a akciovou společností Královehradecká provozní (dále KHP).

Krajské hospodaření skončilo opět se schodkem

Hradec Králové - Královéhradecký kraj uzavřel hospodaření za rok 2008 se schodkem 272 milionů. Loňský rok byl již čtvrtým v pořadí, kdy krajské hospodaření končilo tímto způsobem.

Kontaktní kampaň lidovců do evropských voleb

Hradec Králové – Ve čtvrtek 4. června od 15 hodin v Hradci Králové na Masarykově náměstí a pěší zóně proběhne kontaktní kampaň KDU-ČSL k evropským volbám.

Lidovci požadují dotace pro nekrajská sociální zařízení

Hradec Králové – Královéhradečtí lidovci požadují dotace pro sociální zařízení, které zřizují obce a neziskové organizace. S nimi totiž stát při rozdělování peněz nepočítá a jejich existence tak může být ohrožena.

V Královéhradeckém kraji jsou v eurokampani nejvíce vidět lidovci

Hradec Králové – Žádná jiná strana nenasadila ve volební kampani do Evropského parlamentu tolik nových plakátovacích ploch jako lidovci. Několik stovek z celkových dvaceti tisíc plakátů visí také u silnic a na plotech lidoveckých příznivců po celém Královéhradeckém kraji.

Prodeje státní půdy komplikují neprůhledné změny v zákoně

Hradec Králové - Situace kolem privatizace státní lesní půdy se komplikuje a stává se nepřehlednou. Současné návrhy novely zákona o převádění státních pozemků do rukou soukromníků nerespektují rovné a transparentní podmínky pro všechny vážné zájemce. Upozorňují na to lidovci, podle nichž tak případné přijetí návrhů ministerstva zemědělství spustí lavinu nekontrolovatelného nabývání půdy nynějšími nájemci.

Lidovci požadují dostatek parkovacích míst pro krajský úřad

Hradec Králové – Krajský úřad Královéhradeckého kraje navrhl firmě Atol převzetí parkovacího domu Administrativního centra s tím, že jej bude provozovat za nižší náklady. Firma Atol to ale odmítá, i když tvrdí, že provozování tohoto parkovacího domu je pro ni ztrátové.

Královéhradecký kraj je na mexickou chřipku připraven

Hradec Králové – V případě výskytu mexické chřipky v Královéhradeckém kraji je náchodská nemocnice zcela připravena tuto situaci řešit. Největším trumfem v rukou zdravotníků je přitom nedávno zrekonstruované infekční oddělení v Náchodě.

Nová broumovská lékárna pomůže pacientům i nemocnici

Hradec Králové – V broumovské nemocnici bude od pondělí 27. dubna k dispozici pacientům nově otevřená lékárna. Jedná se o třetí lékárnu na Náchodsku, kterou provozuje kraj a kde mohou pacienti požádat o dar na úhradu poplatků za recept. Otevřeno bude od pondělí do pátku vždy od 8.00 do 15.30.

Na stěnách dětského oddělení nemocnice pobíhají zvířátka

Náchod - Originální nástěnné malby s dětskými motivy malíře Libora Škrdlíka zpříjemňují od nynějška pobyt malým pacientům v náchodské nemocnici. O vylepšení dětského oddělení se postarala internetová agentura FG Forrest ve spolupráci s charitativní nadací herečky Zdeňky Žádníkové a potvrdila tak, že ani ekonomická krize není překážkou dobrovolné finanční pomoci.

Lidovci v Náchodě kompletně vyměnili vedení strany

Náchod - Novým předsedou lidovců v Náchodě se stal dvaatřicetiletý veterinární lékař Pavel Bělobrádek. Na náchodské okresní konferenci KDU-ČSL v sobotu 18. dubna v Novém Městě nad Metují byl dosavadní člen krajského výboru do vedení strany zvolen jednoznačně. Odstupující předseda Jiří Hanuš na nejvyšší post už nekandidoval.

Derner upozornil na špatný zákon o lichvě. Bude se měnit.

Hradec Králové – Vicehejtman Vladimír Derner (KDU-ČSL) jako první začal upozorňovat na nekalé praktiky některých firem, které lidem nabízejí finanční pomoc v nouzi a v konečném důsledku tito lidé pak přicházejí o svůj majetek. Podnět Dernera inicioval návrh zákona o lichvě, který připravuje Cyril Svoboda.

Krajské zdravotnictví se modernizuje. Přibudou i nové sanitky

Hradec Králové – V Královéhradeckém kraji přibude šestnáct sanitních vozidel určené pro zdravotnickou záchrannou službu. Jednal o tom zdravotní výbor kraje. Dále se zabýval novými investicemi ve zdravotnictví s výhledem na příští rok.

Zpožděné peníze od státu likvidují sociální služby

Hradec Králové – Poskytovatelé sociálních služeb čekají každý rok na peníze, které jim posílá Ministerstvo práce a sociálních věcí. Pokaždé dojde ke zpoždění. Organizace tak nemohou včas platit faktury, vyplácet odměny zaměstnancům, nebo například uzavírat nové smlouvy.

Derner se ohradil proti výpadům královéhradecké radnice

Hradec Králové – Vicehejtman Vladimír Derner se tvrdě ohradil proti výpadům královéhradecké radnice, která si každý měsíc bere na tiskových konferencích jeho jméno do úst.

Lidovci v Hradci: Město musí ukončit smlouvu s Atolem

Hradec Králové – Královéhradečtí lidovci vyzvali vedení radnice k ukončení smlouvy s firmou Atol nebo k jejímu odkoupení městem. Právě odkoupení akcií Atolu městem je nejčistší a pro obě strany korektní cesta k ukončení tohoto pro občany nevýhodného stavu. Firma Atol získala od radnice na konci roku 2006 právo na třicet let vybírat poplatky za parkování ve městě. Ta svého monopolního postavení využívá a neustále navyšuje parkovné, což se nelíbí ani občanům a návštěvníkům města.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.