Kanoe Mattoni | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Kanoe Mattoni


Vydané tiskové zprávy


Carlsbad Ski Sprint 2008 v centru lázní

Sprinterská trať, běžci na lyžích a tisíce diváků, to není horské středisko, ale obrázek nejznámějších českých lázní o 2.svátku vánočním. Do Karlových Varů zavítá 26.prosince pět národních týmů v běžeckém lyžování – Česko, Německo, Rakousko, Rusko a Slovensko, aby změřily síly v 2.ročníku Carlsbad Ski Sprintu. Patronát nad akcí převzal vítěz loňské Tour de Ski a vítěz Světového poháru v běhu na lyžích 2007-8 Lukáš Bauer. Pořadateli akce jsou společnost Müller Production s.r.o.,Lyžařský klub Quilt Pernink a Lyžařský klub Slovan Karlovy Vary. Generálním partnerem projektu „Carlsbad Ski Sprint 2008“ je letos poprvé Město Karlovy Vary.

Karnevalový gejzír na Kanoe Mattoni

Mlýnská kolonáda se v neděli 15.června prohýbala pod tíhou netradičních plavidel, která jejich autoři přihlásili do Mattoni vodního karnevalu. Předjezdci v rolích královského páru byli Miss České republiky 2008 Zuzana Jandová a tanečník Yemi. 12 plavidel na speciálním plováku o maximální nosnosti 450 kilogramů včetně posádky se vydalo přesně ve 13,30 hodin na trať mezi Mlýnskou kolonádou a cílem u hotelu Thermal. Soutěžící museli obstát nejen na třech jezech a na vodě o průtoku 6 m3 za sekundu, ale také udělat dobrý dojem na porotu a diváky. Cenu poroty získalo plavidlo „Čmoudík“. Druhá cena, cena diváků, a digitální fotoaparát patří plavidlu „Bez reklamy ani ťuk!“.

Češi v dlouhém sjezdu na Světovém poháru vylovili dvě stříbrné medaile

Program Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě se v neděli přehoupl do druhé poloviny. Klasický sjezd v celkové délce 6,5km nejrychleji a jako jediný muž ze startovního pole pod 19 minut zajel kajakář Maximillian Benassi z Itálie. Mezi kajakářkami vévodila této disciplíně Sabine Eichenberger. Švýcarka poprvé po mnoha účastech na Kanoe Mattoni v Karlových Varech získala zlatou medaili. Na singlech si prvenství z Karlových Varů odváží do Chorvatska Emil Milihram. Deblířskou posádkou č.1 se na Kanoe Mattoni stali Ulrich Andre a Patrick Driesch z Německa.

Tři sprintové vavříny ve sjezdu na divoké vodě zůstávají v Česku

Jinak poklidná říčka Teplá se v sobotu díky akci jménem „Kanoe Mattoni“ podruhé proměnila v divokou řeku s peřejemi, válci a vracáky. S průtokem 20m3/sec a místní tratí mezi Mlýnskou kolonádou a hotelem Thermal si nejlépe v prvním kole poradili Slovinec Jernej Korenjak (kajak mužů), Britka Jessica Oughton (kajak žen), Němec Normen Weber (singl kanoe) a deblíři Peltriaux s Heitzem z Francie. Druhé kolo Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě rozdalo karty ve hře o medaile znova. Na sprintové stupně na Mlýnské kolonádě vystoupalo také pět Čechů: Tomáš Slovák jako druhý mezi kajakáři a dvě deblové lodě stříbrní Šálek s Říhou a bronzoví Neset s Lisickým.

Kanoe Mattoni promění Karlovy Vary v karnevalové město

Neděle 15.června bude díky Kanoe Mattoni 2008 v Karlových Varech ve znamení karnevalu. Maskami bude hýřit soutěž originálních plavidel a největší karneval pouličního umění. Barvami a originálními vzory budou lákat také lodě a dresy 17 národních týmů, které se vydají na trať dlouhého sjezdu z Březové do srdce lázeňského města. Výsledky Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě budou vyhlášeny krátce po poledni před hotelem Thermal. Hudební rozmanitost nabídne také doprovodný hudební program s Michalem Hrůzou, Petrem Kolářem a skupinou Chinaski.

Sport a zdraví na Kanoe Mattoni sledují ti praví

Od roku 2002 kryje závodníkům i návštěvníkům Kanoe Mattoni záda tým profesionálních zdravotníků z Nemocnice Ostrov. Hlavní stanoviště je již tradičně na prostranství před hotelem Thermal. Další stanoviště (Březová, Mlýnská kolonáda, Poštovní Dvůr) se nachází flexibilně vždy na startu případně cíli závodů ve sprintu a dlouhém sjezdu a jednotlivých doprovodných akcí. Každý ročník se spolupráce na Kanoích Mattoni zúčastní téměř 30 členů zdravotního personálu, z toho vždy 6-7 lékařů. Nemocnice Ostrov nabízí nejen standardní lékařský servis, ale také další doplňkové služby, jako je měření tělesného tepu, tlaku či tuku. Ročně tuto službu využije kolem tisícovky návštěvníků Kanoe Mattoni.

Nejrychlejší eskymáci v bazénu na Kanoe Mattoni

Severní Amerika, iglú a sníh, to vše chybělo v pátečních večerních hodinách na Kanoe Mattoni, přesto se eskymovalo. V letošním roce se uskutečnily kvalifikace, finále v kategorii singl kajakářů a singl kanoistů a superfinále v rámci slavnostního zahájení Světového poháru v bazénu hotelu Thermal. Soutěž v eskymáckých obratech je stejně stará jako Kanoe Mattoni. Je jí tedy 11 let. Do finále se probojovali kajakářka Kateřina Hošková jako první žena v historii a kanoista Václav Hradílek. Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi finanční odměnu ve výši 10.000 korun. Absolutním mistrem této disciplíny se stal Václav Hradílek, který získal loď od firmy Železný.

Sprintem z Mlýnské kolonády k Thermalu

První závod Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě odstartuje hlavní rozhodčí Libuše Rolečková, která velí dvanáctičlennému rozhodcovskému týmu, v 9,30 hodin v sobotu 14. června. Na trati budou oči diváků i týmových kolegů sledovat výkony tří vedoucích kajakářek z nedávného MS v Itálii, první Francouzky Nathalie Gastineau, druhé Petry Slovákové a třetí Sabine Füsser. Mistrovské trojice (šestice) se objeví také na startu mužských kategorií – kajak, kanoe a debl kanoe.

Kanoe Mattoni se rozjede v pátek na Teplé a před Thermalem

11. ročník Kanoe Mattoni odstartuje na řece Teplé a před hotelem Thermal již tento pátek. První zkouškou připravenosti bude oficiální trénink Světového poháru od 12,30 do 16 hodin na celé trati z Březové k jezům před Thermalem. Startovní signál pro Kanoe Mattoni Fest, a zejména pro zpěváka Petra Muka, zazní v 15 hodin 45 minut. Večerní světelnou i vodáckou show nabídnou Romantická noční plavba a exhibice ve vodním rodeu v prostoru cíle.

Nejoriginalnější plavidlo ne v Atlantiku, ale na Kanoe Mattoni

Mattoni Vodní karneval si od roku 2003 získal řadu příznivců mezi staviteli Mattoni plavidel a rovněž mezi diváky. Do letošního ročníku je k dnešnímu dni přihlášeno již 21 originálních plavidel nejrozmanitějších názvů, která mají společný nelehký cíl splout říčku Teplou, předvést svou show obecenstvu na jezech u hotelu Thermal a vyhrát atraktivní finanční prémii pro vítěze ve výši 200.000 korun.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.