Zvířata, kterých se nemusíme bát | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zvířata, kterých se nemusíme bát


Hadi, pavouci či švábi nejsou oškliví a odpudiví tvorové. S tímto poselstvím přijel zoolog Martin Maláč v průběhu prosince a ledna do několika dětských domovů a speciálních základních škol ve Velkém Meziříčí a jeho okolí.

V průběhu programu měly děti možnost vzít do ruky sklípkana, moučné červy či obrovského šneka – oblovku, pohladit si šváby nebo si dokonce omotat kolem krku hroznýše královského. Celá akce se uskutečnila díky společnému projektu Chaloupek a Nadace Altego. Cílem bylo zprostředkovat dětem setkání s živými zvířaty chovanými v zajetí. Ukázat jim, že řada zažitých předsudků vůči těmto živočichům není pravdivá, že není třeba je nenávidět, a mnohá z nich si dokonce můžeme zamilovat. „Snažíme se prostřednictvím tohoto nevšedního zážitku vzbudit v dětech zájem o přírodu. Děti si rovněž nenásilnou formou zopakují základní znaky jednotlivých skupin živočichů,“ upřesňuje Jana Audy, vedoucí pracoviště Chaloupky ve Velkém Meziříčí. A že tato snaha není marná, potvrzují slova ředitelky Dětského domova v Náměšti nad Oslavou Hany Švecové: „Bylo to super, děti nechtěly Martina ani pustit domů. Všechny nyní požadují v domově vlastního hada nebo aspoň sklípkana, protože Martin je ubezpečil, že pavouk vydrží bez jídla celý rok, tudíž je nenáročné zvíře. Zpočátku se děti bály, ale ke konci se dožadovaly mazlení se všemi hady. Opravdu to bylo nádherné odpoledne.“Kontakt:

Jana Audy
Vedoucí pracoviště Chaloupky Velké Meziříčí
jana.audy@chaloupky.cz
www.chaloupky.cz
737 079 075
566 522 831


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 2. 2011 8:15
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Chaloupky o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Cílem chaloupeckého úsilí je zprostředkovat porozumění přírodě, posílit ohleduplnost a odpovědnost člověka k přírodě, životnímu prostředí, vůči sobě i druhým.
Chaloupky naplňují své poslání prostřednictvím terénních programů pro děti a mládež, publikační činností a školícími a vzdělávacími aktivitami pro ty, kteří mohou toto poselství předávat dále: učitelé, rodiče, členové neziskových organizací ...
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.