Základní školy ožily chemií | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Základní školy ožily chemií


V těchto dnech se žáci devátých tříd v Pardubickém kraji seznamují se soutěží „Hledáme nejlepšího mladého chemika“, která je čeká na přelomu listopadu a prosince tohoto roku.

V soutěži „Hledáme nejlepšího mladého chemika“ se již podruhé utkají žáci devátých tříd základních škol o největšího talenta v oboru chemie. „V loňském roce se soutěže zúčastnilo 18 základních škol z Pardubic a okolí. Letos, díky většímu počtu partnerů, jsme řady základních škol rozšířili. Potvrzení o účasti nám již dodalo 23 základních škol a v nejbližších dnech očekáváme další,“ říká Miroslava Katzerová, ředitelka Střední průmyslové školy chemické (SPŠCH).

„Jé, to je super, že se zase soutěž bude dělat. Nezapomenu na to, jak loni byli deváťáci překvapení, když zjistili, že studium chemie na naší škole není jen biflování vzorečků z tabule, které znají ze základky. Už se těším, jak jim předvedeme chemické pokusy, jaké v laboratoři děláme,“ říká nadšeně Lukáš Prochocký, student 3. ročníku SPŠCH.

Soutěž pro žáky devátých tříd bude probíhat v listopadu a prosinci 2008, avšak již nyní se s ní žáci seznamují. Základní školy byly vyzdobeny plakáty a letáky, které se soutěže týkají. Žáci jsou jimi informováni o průběhu soutěže, jejím organizátorovi, kterým je SPŠCH, a partnerech.

„Soutěž je správným krokem k podnícení zájmu o chemii u žáků devátých tříd základních škol. Projekt „Hledáme nejlepšího mladého chemika“ jim nabízí další alternativu při výběru budoucí profese a přibližuje chemický obor v širších souvislostech. S ohledem na uplatnění mladých lidí na trhu práce a vzhledem k potřebám podniku získat odpovídající pracovníky na různé pracovní pozice považujeme soutěž za krok správným směrem. Sklízet ovoce z projektu bude někdo až za 5 – 10 let. My ale máme odpovědnost za chod podniku už dnes, a proto uvítáme, když se ze soutěže stane tradice a její prestiž a popularita mezi školami a žáky poroste. Rádi budeme u toho,“ říká Jana Iovlevová, tisková mluvčí společnosti Paramo, a.s., jednoho z partnerů soutěže.

Mezi další partnery patří Synthesia, a.s., Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice, Union cosmetic s.r.o., Explosia, a.s., Výzkumný ústav organických syntéz, a.s. a Lučební závody a.s. Kolín.Kontakt:

Darina Tlapáková
Samostatný referent
darina.tlapakova@pr1.cz
773994010
466030821


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 11. 2008 9:40
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: PR1.cz s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.