Výroční ceny Akademie designu ČR / Ceny Czech Grand Design 2009 - Druhé kolo nominací | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Výroční ceny Akademie designu ČR / Ceny Czech Grand Design 2009 - Druhé kolo nominací


Tisková zpráva, Praha, únor 2010 Dovolte nám informovat Vás o výsledcích druhého kola hlasování letošního, již čtvrtého, ročníku Výročních Cen Akademie designu České republiky / Cen Czech Grand Design 2009. Oprávněnost existence oborových cen v oblasti designu Czech Grand Design byla stvrzena obrovským zájmem médií i veřejnosti o předchozí ročníky. Důkazem zásahu široké veřejnosti je i to, že se opět i letos rozhodla Česká televize zařadit přenos Slavnostního večera čtvrtého ročníku udílení Cen Czech Grand Design 2009 do programu svého vysílání. Jak vše dopadne, kdo z kandidátů v druhém kole bude vítězem jednotlivých kategorií se budou moci diváci přesvědčit již 13.března ve 20. hodin na programu ČT2, týden po Slavnostním vyhlášení vítězů Výročních cen Akademie designu ČR ve Stavovském divadle.

Akademie designu, která čítá 70 členů, z nichž je pro letošní ročník Cen Czech Grand Design 2009 aktivních 60 členů, je složena z odborníků v oblasti designu – teoretiků, kurátorů a publicistů, i letos volí ty nejlepší osobnosti a firmy v 8 kategoriích.

Kategorie Výročních cen Akademie designu ČR / Cen Czech Grand Design:
Designér roku – Cena Ministerstva kultury ČR
Módní designér roku
Grafický designér roku
Fotograf roku
Obchod roku
Výrobce roku – Cena za průmyslový design Ministerstva průmyslu a obchodu ČR
Objev roku – Cena České spořitelny
Síň slávy

Výsledky prvního, nominačního kola hlasování Akademie designu České republiky byly zveřejněny v rámci nominačního setkání Cen Czech Grand Design 2009, které proběhlo 17.12.2009. Zveřejněny byly všechny nominace ve všech kategoriích.

S výsledky druhého kola nominací Cen Czech Grand Design 2009, které bylo uzavřeno 15.1.2010 bychom Vás rádi seznámili nyní.

V kategorii Designér roku, ve které bylo nominováno 33 subjektů, získali největší počet hlasů a do třetího kola postupují:
HipposDesign – za vázy Foga a systémy 6, 6+1 a 3 (mminterier) pro mobiliář Národní technické knihovny v Praze
Lucie Koldová - za design stolu Treasury table a systému Cheeky boxes pro Process a křeslo Royal Treatment pro Vienna Design Week
René Šulc – za stolní lampu Verso pro Lucis a houpací křeslo Swing pro mminterier
V kategorii Módní designér roku, ve které bylo nominováno 25 subjektů, získali největší počet hlasů a do třetího kola postupují:
chatty- za kolekci Dance
Eva Jiřičná – za kolekci náhrdelníků Eva Jiřičná pro BeldaFactory
Jakub Polanka – za kolekce Stardust, Re-evolution a limitovanou kolekci Simple

V kategorii Grafický designér roku, ve které bylo nominováno 26 subjektů, získali největší počet hlasů a do třetího kola postupují:
Petr Babák / Laboratoř – za vizuální styl, informační systém a knihu pro Národní technickou knihovnu v Praze a za publikaci Projektil architekti 2002/2008
Štěpán Malovec – za grafickou úpravu knihy Artěl a vizuální styl výstavy Fresh v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze
oficina - za vizuální styl televize Prima COOL

V kategorii Fotograf roku, ve které bylo nominováno 22 subjektů, získali největší počet hlasů a do třetího kola postupují:
Ester Havlová – za kolekci fotografií a knihu Fragmenty
Bára Prášilová – za kolekci fotografií Quiksilver Women, série pro magazín Esprit a fotografie pro knihu Křehký
Robert Vano - za fotografie pro výstavu a knihu Platinum Collection a za sérii New Kid on the Block pro časopis Dolce Vita

V kategorii Obchod roku, ve které bylo nominováno 12 subjektů, získali největší počet hlasů a do třetího kola postupují:
Futurista Universum – za nový showroom Futursita Universum
mminterier – za nový showroom v Praze - architekt Stanislav Fiala / D3A
SIMPLE Conceptstore - za koncept obchodu a kolekce českých designérů Jakuba Polanky, Zdeňka Vacka a Heleny Mertlová pod hlavičkou Simple

V kategorii Výrobce roku – Cena za průmyslový design Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, ve které bylo nominováno 26 subjektů, získali největší počet hlasů a do třetího kola postupují:
Beznoska - za vývoj kolekce ortopedických nástrojů v designu Anny Kozové
Botas - za nové edice bot a doplňků projektu Botas66 ve spolupráci s designéry Janem Klossem a Jakubem Koroušem
Elton hodinářská - za kolekci PRIM ARTEU 2009 v designu Jana Jaroše, Lenky Soukupové a studia Olgoj Chorchoj
mminterier - za systémy 6, 6+1 a 3 (design: Hippos design) pro mobiliář Národní technické knihovny v Praze a houpací křeslo Swing (design: René Šulc)

V kategorii Objev roku, ve které bylo nominováno 29 subjektů, získali největší počet hlasů a do třetího kola postupují:
Lucie Koldová – za za design systému Cheeky boxes, stůl Treasury table a kolekci nábytku Home Fitness
Zuzana Kubíčková – za módní kolekci ZIMA
Klára Šumová – za snídaňový stolek pro Křehký a lampu Láska

Novinkou letošního ročníku Výročních cen Akademie designu ČR je vyhlášení kategorie Cena veřejnosti Czech Grand Design 2009. O vítězi Ceny veřejnosti Czech Grand Design 2009 mohou příznivci designu rozhodovat napříč kategoriemi Designér roku, Módní designér roku, Grafický designér roku a Fotograf roku, a to pomocí SMS hlasování či nominováním kandidátů přes webové stránky projektu na www.czechgranddesign.cz. Hlasovací anketa bude zveřejněná od 21. ledna v titulech mediálních partnerů a na stránkách projektu.

Kategorie Síň Slávy má neveřejné nominace a hlasování a vítěz bude do Síně Slávy uveden na Slavnostním večeru Cen Czech Grand Design 2009.
Hlavním partnerem výročních cen je pro letošní ročník opět Česká spořitelna, podporující projekt Cen Czech Grand Design od jejich počátku. Vítěz kategorie Objev roku – Cena České spořitelny získá šek v hodnotě 50 000 Kč.

Partnery projektu jsou dále společnosti Vitra koncept, UPP.

Oficiální dodavatel projektu: Hotel Jalta 4*DeLuxe.

Ceny Czech Grand Design podporují tyto instituce: Ministerstvo kultury České republiky, Uměleckoprůmyslové museum v Praze, Národní divadlo.

Mediální podporu zajišťují: Architekt, Atrium, Český rozhlas, Dolce Vita*, ELLE DECOR, Era 21, euroAWK, Fashion TV, Font, H.O.M.i.E., Hospodářské noviny, Moderní Byt, proč ne?!, Radio 1, Reflex, Rezidence, WOMAN magazín, www.designguide.cz, www.zena.cz.

Koproducentem záznamu je Česká televize.
Koproducentem výstavy Ceny Czech Grand Design 2009 je Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze.

O charakteru slavnostního večera, osobnostech předávajících ceny vítězům jednotlivých kategorií, jakož i o vlastní ceně, kterou dostanou vítězové nebo o architektuře výstavy Vás budeme informovat na tiskové konferenci, jejíž datum a místo konání bude upřesněno.

Více o výročních Cenách Czech Grand Design 2009 naleznete na www.czechgranddesign.cz.
Kontakt:

Jana Rumlová
PR manager
jana.rumlova@profilmedia.cz
+420739418159
+420267990546


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 2. 2010 15:56
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Profil Media s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Agentura Profil Media se od svého vzniku v roce 1998 věnuje kromě reklamní a PR činnosti pro vybraný okruh klientů především soustavnému vytváření prostoru pro uplatnění současných vizuálních trendů a jejich konfrontaci s mezinárodním prostředím. Od roku 2001 je producentem dnů designu v Praze Designblok.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.