Voda – základ života | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Voda – základ života


Zázračná a fascinující tekutina, která je dokonalá svým složením i vlastnostmi. Bez vody by neexistoval život, tedy ani člověk. Abychom bez problémů udrželi stálý objem tekutin, musíme dodržovat pitný režim. Pokud dáváte přednost vodě z vodovodu, je vhodné konzumovat ji filtrovanou.

Většinou pijeme méně, než si myslíme. Na dostatečný přísun tekutin je třeba pamatovat po celý den. Voda nám totiž zajišťuje správnou látkovou výměnu, dobrou funkci ledvin, odstraňování odpadních látek a tělesnou a duševní svěžest. Její nedostatek naopak snižuje celkový tělesný i mentální výkon. Nedostatek vody v těle vede i u zdravých lidí k poruchám paměti a soustředění. Způsobuje únavu, bolesti hlavy, kloubů, zad, poruchy ledvin a krevního oběhu. Kůže je suchá, šedá a rychleji stárne.

Co máme pít
Základem pitného režimu má být především voda. Můžeme ji doplňovat některými přírodními minerálkami a neslazenými ovocnými a bylinnými čaji. Vyhýbat bychom se měli nápojům „kolovým“ a příliš sladkým limonádám, které nejenže nejsou zdravé a jsou navíc kalorické, ale sladká chuť pocit žízně ještě zvyšuje.

Voda nad zlato
Pokud nepijete vodu z vodovodu, ideální variantou je voda z watercooleru, neboli aquamatu – což je zařízení pro čepování balené pramenité vody z vratných plastových barelů. Voda může být podle typu přístroje ochlazována, ohřívána nebo s bublinkami.
Podobné zařízení může být ovšem napojeno přímo na vodovod, z něhož vodu upravuje. Jestliže totiž dáváte přednost vodě z vodovodu, je vhodné ji konzumovat filtrovanou. V pitné vodě pocházející především z povrchových zdrojů se mohou vyskytovat různé nečistoty, navíc stav rozvodů není všude ideální. Mnohým konzumentům rovněž vadí přítomnost chlóru.

Filtrujte
Vodu z vodovodu dokáží přístroje nazvané POU (Point of Use) zbavit chloru a eventuálních nečistot pomocí karbonového a keramického filtru. Navíc ji mohou vychladit, ohřát nebo doplnit bublinky. Tento přístroj je ideální nejen do domácností, ale také do firem, které se starají o pitný režim svých zaměstnanců.
„Restaurační a kavárenské provozovny používají speciální typy přístrojů, které nabízejí možnost elektronického nastavení vydávaného množství (do sklenice, karafy, atd..). Jde o zdraví prospěšný módní trend dát zákazníkovi automaticky nebo na požádání natočenou vodu, aniž by měla vůni a příchutí chloru,“ vysvětluje ředitel společnosti Aquara, Antonín Miloschewitsch.
Pokud si chcete podobné zařízení pořídit, stačí si jen vybrat kvalitního dodavatele, který zajistí pravidelné čištění přístroje, výměnu filtrů a servis minimálně 2x ročně. Jako kritéria výběru nejlépe fungují reference, osobní doporučení a certifikát kvality ISO 9001.Servis a kvalita
Dodavatelem těchto typů přístrojů, včetně výjimečných designových, za které se v interiéru nemusíte stydět, je italská firma COSMETAL, zastoupená na našem trhu výhradně firmou AQUARA.

Kontakty
Chýnovská 2989
390 02 Tábor
T: +420 381 279 000
T: 777 729 555
www.aquara.cz

Pro novináře:
Mediareport, s.r.o.
Terezie Kaslová
E: kaslova@mediareport.cz
T: +420 603 551 372
Anna Fibichová
E: fibichova@mediareport.cz
T.: +420 736 488 741
Kontakt:

Anna Fibichová
fibichova@mediareport.cz
www.mediareport.cz
736 488 741
222 940 014


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 6. 2011 15:34
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: MediaReport s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.