Veteráni z RAF navštíví Brno a poobědvají v Hotelu Comsa | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Veteráni z RAF navštíví Brno a poobědvají v Hotelu Comsa


Osm československých veteránů z druhé světové války, kteří žijí ve Velké Británii, navštíví v sobotu 28. května Brno. Důvodem jejich návštěvy je připomenutí 127. narozenin druhého československého prezidenta, doktora Edvarda Beneše. Akci, nad kterou převzal záštitu jihomoravský hejtman Michal Hašek, organizuje Ministerstvo obrany České republiky a občanské sdružení Midway Mini Navy Club Brno. Zástupci Jihomoravského kraje veterány uctí slavnostním obědem v brněnském hotelu Comsa Brno Palace.

„Návštěva oficiálně začne v jedenáct hodin dopoledne u památníku Edvarda Beneše před Právnickou fakultou Masarykovy univerzity. Zúčastní se ho osm československých válečných veteránů z druhé světové války včetně brněnského rodáka a držitele Řádu Bílého lva, plukovníka ve výslužbě Emila Bočka,“ uvedl za organizátory Igor Červený. Pietního aktu se zúčastní i hejtman Michal Hašek.
Jihomoravský kraj poté pozve válečné veterány na slavnostní oběd do brněnského hotelu Comsa, kterého se budou účastnit i zástupci kraje. „Podávat se bude čtyřchodové menu – terinka ze zauzeného vepřového kolínka s listovým salátkem a opečeným bílovickým chlebem, hovězí vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi, hovězí svíčková na smetaně s karlovarským knedlíkem a brusinkovou redukcí a lívance s jahodami a šlehačkou,“ uvedla Jana Levová z hotelu Comsa.
Po obědě se veteráni přesunou do Mateřské školy Soukenická, kde pro ně předškoláci nazkoušeli divadelní představení. Posledním bodem brněnského programu pro veterány bude návštěva Galerie modelů s Historií československého vojenského letectví v Brně-Zábrdovicích.
Kontakt:

Jan Šmikmátor
PR Director
jan.smikmator@marco.eu
www.marco.eu
777797385
541421160


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 5. 2011 13:10
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: MARCO reklamní agentura, spol. s r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
MARCO/BBN - komunikační full servisová agentura. Součástí globální komunikační sítě BBN. Specializované divize: MARCO Public Relations (kancelář Brno), MARCO Event Marketing (kancelář Brno), MARCO International (kancelář Praha), MARCO creative (webdesign, multimedia, kancelář Brno), Oddělení promotion a produkce v reklamě (členství v Mezinárodní organizaci PSI, kancelář Brno).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.