V Pavlově se soutěžilo o nejlepšího degustátora | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Pavlově se soutěžilo o nejlepšího degustátora


Pavlov 20.9.2010 - Rekordní dvě stovky návštěvníků přilákala v sobotu do Pavlova degustační soutěž Vinařská stezka. V rámci letošního sedmého ročníku se představilo celkem třináct vinařství především z Pavlova a okolí.

„Vinařská stezka původně začínala jako malá akce a postupně se zvětšovala, takže se zvětšoval i počet vinařství, letos jich bylo zatím nejvíc, třináct. Jsme rádi, že se takové degustační soutěže pořádají, určitě přispívají ke zviditelnění Pavlova a hlavně k dalšímu rozvoji vinařství tady. Navíc je vidět, že lidé sem jezdí a mají o podobné akce zájem,“ zhodnotil akci Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Vinařskou stezku zahájila ochutnávka vín v Kulturním domě v Pavlově. Každé z vinařství představilo vždy po třech vzorcích vín, soutěžící tak degustovali dohromady 39 vzorků. Úkol to rozhodně nebyl jednoduchý, někteří účastníci spoléhali na svou paměť, jiní si pečlivě zaznamenávali barvu, vůni a chuť každého vzorku.

„Pro Pavlov je typickou odrůdou Ryzlink vlašský, který dává kořenité, minerální vína. Ale jsou tady také další zajímavé odrůdy, jako jsou burgundské odrůdy, Rulandské bílé a Rulandské šedé, typické je také Chardonnay, Savignon, Tramín a samozřejmě Pálava. Ovšem máme tady i výborná červená vína, která jsou mnohdy neprávem opomíjena,“ doprovodil degustaci odborným výkladem Pavel Krška.

Odpoledne odstartovala hlavní část programu, kdy se všichni soutěžící vydali na 6,5km dlouhou značenou trasu po svazích Pálavy. Na stezce na ně čekalo třináct stanovišť, každé z nich bylo věnováno vždy jednomu z vinařství. Tentokrát však už bylo víno v láhvích bez etiket a úkolem účastníků bylo poznat správnou odrůdu a zapsat ji do degustačního lístku.

„Na Vinařskou stezku jezdíme pravidelně až z jižních Čech, manžel tady dokonce před čtyřmi lety vyhrál titul nejlepšího degustátora. Až tady jsme se naučili pít červené víno, dřív jsme si ho dováželi jen ze zahraničí. Máme také vytipované místní vinařství, které nás nikdy nezklamou chuťově,“ pochvalovala si stezku jedna ze soutěžících, Eva Krejzová.

Nejvyšší počet bodů získali nakonec tři soutěžící a o vítězi musel rozhodnout až závěrečný rozstřel. Titul nejlepšího degustátora pro rok 2010 si odnesl Pavel Hejl z jižních Čech, který je pravidelným účastníkem soutěže. Ochutnávka vín pokračovala i ve večerních hodinách, všem milovníkům vína zahrála kultovní kapela Big Papa.

Fotogalerie z akce, Martin Haleš:
http://hamar.jh-comp.cz/galerie/vinarska_stezka_9_2010/index.html

Kontakt:
RNDr. Zdeněk Janeček
M: 737 288 337, janecek@hotelpavlov.cz
Kontakt:

Jana Běhalová
PR manager
media.pavlof@email.cz
725 634 774


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 9. 2010 13:37
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Pavlof s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Sport & corporate events & teambuilding.
Oficiální partner České asociace dračích lodí. http://www.pavlof.cz/
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.