V Pavlově se bude snoubit jídlo s vínem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Pavlově se bude snoubit jídlo s vínem


Pavlov 15.11.2010 - Degustace vín je spojena nejen s učením se poznávat víno, ale také s uměním snoubit víno s jídlem. To je hlavní myšlenka nové gurmánské akce „Slow Food Dinner“, kterou připravil Hotel Pavlov ve spolupráci se třemi prestižními vinařstvími, Reisten, Staré Vinařství a Nové Vinařství, spojenými pod značkou LGL. Akce se uskuteční v úterý 16. listopadu 2010 od 19 hodin v Hotelu Pavlov u Mikulova.

Iniciátorem myšlenky slow-food-dinner je Radomír Nepraš z Vinařství Reisten, který celou akci vymyslel a realizuje ji také ve velkých hotelích v Brně, Praze nebo Karlových Varech. „Společenství vinařů LGL si vytyčilo jako jeden z cílů šířit mezi příznivci vína osvětu a naučit je opravdu si vychutnat ty vzácné chvíle pohody u snoubení vín s vybranými pokrmy. Podobné akce realizujeme především ve velkých hotelích, jsme moc rádi, že se podařilo připravit takový večer v Hotelu Pavlov, v samém srdci Pálavy, kde sídlí i naše Vinařství Reisten. Jsem přesvědčen, že účastníci večera budou na tento gastronomicko-sommeliérský zážitek dlouho vzpomínat,“ dodává Radomír Nepraš.

V rámci slavnostního večera bude připraveno celkem šest vybraných chodů a 12 vzorků vín. Večeře bude pojata zároveň jako sommeliérská soutěž - ke každé z podávaných specialit budou nabídnuta vždy dvě vybraná vína a účastníci budou sami určovat, jaké víno je k danému pokrmu nejvhodnější. Ten, kdo se nejvíce přiblíží správnému řešení, získá karton vín LGL a poukaz na víkendový pobyt v Hotelu Pavlov.

Návštěvníci akce získají navíc jedinečnou možnost ochutnat v průběhu jediného večera vína ze tří různých podloží. Zkratka LGL totiž vychází z anglického označení pro vápenec, žulu a spraš. Tyto horniny tvoří základ půd, na kterých trojice jihomoravských vinařství pěstuje svou révu. Díky rozdílným půdním podmínkám, tak mohou vinaři nabídnout výběr vín charakteristický místem svého vzniku.

Vinařství Reisten hospodaří v Pavlově na vápencových půdách Pálavy, na nichž vznikají mohutnější a plnější vína s vyšší mineralitou. Staré Vinařství v Novém Šaldorfu leží na žulovém podloží. Tyto písčitohlinité půdy jsou velmi výhřevné a dávají vínům jemnou kořenitost. Nové Vinařství pak pěstuje révu v Drnholci na sprašovém podloží Dyjsko-svrateckého úvalu, které dává vzniknout lehčím a křupavým vínům s pikantní kyselinou.

Šestichodové degustační menu připravil šéfkuchař Hotelu Pavlov Roman Veselý zvaný Rocker, těšit se můžete mimo jiné na filírovaná kachní prsíčka s medovou omáčkou a čekankou v parmské šunce, pečené filátko z candáta nebo srnčí hřbet na rozmarýnu se zvěřinovou šťávou a višněmi.

Cena slavnostní večer včetně Slow Food Dinner je 990 Kč/osoba.
Ubytovaní hosté v Hotelu Pavlov mají slevu 33%, tedy 660 Kč/osoba.
Rezervace vstupenek: recepce@hotelpavlov.cz, tel.: 733 534 088

Více informací a program degustačního menu najdete zde:
http://www.hotelpavlov.cz/aktuality/slow-food-dinner-a1602588

Kontakt:
RNDr. Zdeněk Janeček
M: 737 288 337
janecek@hotelpavlov.czKontakt:

Jana Běhalová
PR manager
media.pavlof@email.cz
www.hotelpavlov.cz
725 634 774


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 1

Vydáno: 15. 11. 2010 8:37
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Pavlof s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Sport & corporate events & teambuilding.
Oficiální partner České asociace dračích lodí. http://www.pavlof.cz/
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.