V Hradci Králové zveřejnili další část unikátní termomapy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Hradci Králové zveřejnili další část unikátní termomapy


Hradec Králové – Občané Pražského Předměstí a přilehlých částí Hradce Králové si budou moci již od středy 1. června 2011 zjistit, zda a kde jim uniká teplo ze střešních plášťů budov. Na stránkách www.mmhk.cz a www.thhk.cz bude zveřejněná další část unikátní termomapy Hradce Králové, která byla pořízena primárně za účelem včasného předcházení havárií teplovodů a k odhalování tepelných úniků.

„Od zveřejnění prvních map jsme s občany řešili několik desítek dotazů ohledně stavební termiky na domech a majitelům některých objektů tak pomohli identifikovat místa úniků tepla. Tato služba je přidanou hodnotou projektu pro občany města, který primárně zjišťuje závady a diagnostikuje globální stav teplovodů,“ vysvětluje ředitel Tepelného hospodářství Hradec Králové (THHK) Jiří Seidler, podle kterého se jedná o další přínos společnosti THHK pro občany Hradce Králové.

„Předchozí termomapu si prohlédlo přes 5000 lidí. Kromě odborné veřejnosti o ni projevují obrovský zájem také občané Hradce Králové. Snímky z druhé etapy mají ještě lepší kvalitu než předchozí snímkování, proto jsou na nich lépe rozeznatelné některé detaily,“ popisuje investiční náměstek ředitele Tepelného hospodářství Petr Juránek.
Získaná data z termovizního snímkování THHK využívá především k aktualizaci dlouhodobého plánu rekonstrukcí a oprav, k odhalení zasypaných kontrolních šachet, ke zpřesnění tras nezaměřených teplovodů a ke globální diagnostice stavu teplovodních sítí. Samotnému spuštění projektu vždy probíhá několikaměsíční příprava a výběr vhodné lokality.

Hradec Králové vzorem pro ostatní města

Tepelné hospodářství v Hradci se stalo průkopníkem této metody při zefektivňování dodávek tepla a teplé vody nejen pro Českou republiku, ale inspiruje i další města v Evropě. „Podobný projekt se po vzoru Hradce Králové rozhodli realizovat například v polské Lodži,“ uvedl náměstek Petr Juránek.

Ojedinělost projektu realizovaného na území Hradce Králové spočívá v jeho podrobnosti, přesnosti, plošném rozsahu a oblasti zájmu. Zpracování do tepelných map trvá několik měsíců, proto se termosnímkování na Pražském Předměstí objevuje na webech města a Tepelného hospodářství až v těchto dnech.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 5. 2011 12:03
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.