Učitelky mateřských škol zpívaly, cvičily a výtvarně tvořily | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Učitelky mateřských škol zpívaly, cvičily a výtvarně tvořily


Pedagogové mateřských škol se seznámili s nabídkou environmentálních aktivit pro mateřské školy v kraji Vysočina, zpívali, tvořili a prakticky si vyzkoušeli zdravotní cvičení pro děti.

Na Ostrůvku ve Velkém Meziříčí se 28. března uskutečnila Krajská konference Mrkvička 2011, která byla určena pedagogům mateřských škol z kraje Vysočina. „Dopolední část programu zahájil ředitel organizace Chaloupky o.p.s. Jozef Zetěk, na jeho vystoupení navázal nestor environmentální výchovy Aleš Máchal, který svým zamyšlením na téma O co nám jde v environmentální výchově v mateřské škole příjemně naladil všechny přítomné“, uvádí programová manažerka projektu Mrkvička Jana Čížková a pokračuje: „Zástupci ze Zoo Jihlava, Záchranné stanice živočichů Pavlov a Lesů ČR představili nabídku svých aktivit pro předškolní děti, z prezentace Vlasty Hábové bylo možno načerpat mnoho zajímavých nápadů na využití školní zahrady a příklady dobré praxe představily svým kolegyním paní učitelky z mateřských škol z Dolní Cerekve a Jihlavy.“
V rámci konference proběhly také dva bloky praktických dílen. „V rukodělně zaměřené dílně si paní učitelky vyzkoušely drobné tvoření, získaly nápady na výrobu jarních dekorací s využitím bylinek, makovic a dalších přírodních materiálů,“ upřesňuje Čížková. Zažít léčivé tóny netradičních hudebních nástrojů, zazpívat si a vyzkoušet relaxační techniky bylo možné v muzikoterapeutické dílně. Jak prakticky využít přírodních léčebných postupů při práci s dětmi, jak navodit příjemnou atmosféru ve školce či rychle zregenerovat své síly po náročném dni se účastnice dozvěděli v dílně s názvem Zdraví ve vašich rukou.

V rámci projektu Mrkvička – podpora ekologické výchovy do mateřských škol kraje Vysočina, financovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR v rámci OP VK – připravují Chaloupky o.p.s. na květen jednodenní exkurzi na pracoviště Jezírko brněnské organizace Lipka a vícedenní metodický seminář, který proběhne v srpnu na středisku Chaloupky.
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 4. 2011 9:34
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Chaloupky o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Cílem chaloupeckého úsilí je zprostředkovat porozumění přírodě, posílit ohleduplnost a odpovědnost člověka k přírodě, životnímu prostředí, vůči sobě i druhým.
Chaloupky naplňují své poslání prostřednictvím terénních programů pro děti a mládež, publikační činností a školícími a vzdělávacími aktivitami pro ty, kteří mohou toto poselství předávat dále: učitelé, rodiče, členové neziskových organizací ...
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.