Učitelé zmapovali Chaloupky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Učitelé zmapovali Chaloupky


Na středisku Chaloupky proběhl o víkendu seminář z cyklu „Učíme se v přírodě“. Tentokrát se zde vzdělávali učitelé se zájmem o problematiku geografických informačních systémů (GIS). Kromě lektorů z Chaloupek, vedli seminář zástupci Masarykovy univerzity spolu s pedagogem Gymnázia Brno, třída kapitána Jaroše 14.

Účastníci se naučili pracovat s volně dostupným programem Quantum GIS, vytvářet vlastní mapy v kancelářském balíku Libre Office a dozvěděli se, jak využít ve výuce populární program Google Earth. „Cílem semináře bylo ukázat učitelům jak využít GIS ve výuce, což se nám, alespoň podle ohlasů pedagogů, zřejmě podařilo,“ bilancuje organizátor semináře a lektor střediska Chaloupky Michal Vrzáček.
To ale zdaleka nebylo vše, co měli účastníci na programu. Jedna z aktivit se týkala vyhledávání míst pomocí zařízení GPS. Učitelé se chopili „GPSek“ a vyrazili do terénu zmapovat okolí Chaloupek. Pomocí serveru Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního vyměřili jim určené pozemky. „Doufáme, že podobné aktivity přispějí ke zpestření výuky na školách,“ řekl vedoucí střediska Chaloupky Martin Kříž.
Semináře OPVK (Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost) pokračují na jaře, kdy se uskuteční od 6. do 8. května „Sportovní víkend“ v údolí Berounky a od 26. do 29. května „Víkend v Bílých Karpatech“. Semináře jsou pro učitele z kraje Vysočina zdarma.
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 3. 2011 9:59
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Chaloupky o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Cílem chaloupeckého úsilí je zprostředkovat porozumění přírodě, posílit ohleduplnost a odpovědnost člověka k přírodě, životnímu prostředí, vůči sobě i druhým.
Chaloupky naplňují své poslání prostřednictvím terénních programů pro děti a mládež, publikační činností a školícími a vzdělávacími aktivitami pro ty, kteří mohou toto poselství předávat dále: učitelé, rodiče, členové neziskových organizací ...
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.