Učitelé zažili netradiční exkurzi na třídící lince | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Učitelé zažili netradiční exkurzi na třídící lince


STÁHNOUT 01.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Olomoucký kraj - Co se děje se starými novinami nebo s použitými plastovými lahvemi odhozenými do barevných kontejnerů se mohly na vlastní oči přesvědčit více než dvě desítky učitelů ekologické výchovy ze Šumperska a Jesenicka. Ti si v rámci exkurze prohlédli třídící linku společnosti EKOPAK v Šumperku.

Unikátní provoz v posledních týdnech nově zpracovává kromě papíru také plastový odpad. „Jedinečnost naší linky spočívá mimo jiné v možnosti třídit najednou až sedm druhů druhotné suroviny. Například plastové lahve se ručně oddělují podle jejich barvy do samostatných zásobníků a poté se slisují, zvlášť se dělí třeba i kelímky od jogurtů,“ popsal vedoucí provozu Martin Héda. Jak správně třídit by se podle organizátorů měli učit děti od školního věku. „Pozvali jsme učitele, abychom jim teoreticky vysvětlili a prakticky ukázali, že odpad není anonymní masa. Skládá se z jednotlivých věcí, které někdo musel hodit do kontejneru na tříděný odpad, aby je pak bylo možné dále zpracovat a využít,“ vysvětlil spoluorganizátor akce a koordinátor kampaně společnosti EKO-KOM a Olomouckého kraje Jak se točí odpady Miroslav Grass. „Díky tomu, že jsme v reálu viděli, co se s odpady děje, budeme moci problematiku dětem při výuce lépe přiblížit,“ popsala Simona Poláchová ze ZŠ v Jedlí. Obdobná exkurze pro tři desítky pedagogů, které předcházel teoretický seminář, proběhla v rámci vzdělávacích aktivit společnosti EKO-KOM na třídící lince Technických služeb Přerov. „Potěšili mě odborné znalosti a vystupování lektora. Seminář pro mě byl na konci školního roku doslova pohlazením na duši,“ svěřila se účastnice exkurze Dana Andrlíková ze ZŠ a MŠ Hněvotín.Kontakt:

Miroslav Grass
jednatel
grass@eu4.cz
777152707


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 6. 2010 14:55
Kategorie: Ostatní | Studium a vzdělání
Název zdroje: Eufour PR, s. r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vztahy s médii a veřejností (zpracování tiskových zpráv, organizace tiskových konferencí, monitoring výstupů, poradenství), komplexní propagace služeb a výrobků
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.