Učitelé na Královéhradecku se budou vzdělávat v ochraně obyvatel | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Učitelé na Královéhradecku se budou vzdělávat v ochraně obyvatel


Občanské sdružení EURO EDUCA dokončuje v těchto dnech výběry účastníků do projektu Vzdělávací modul „Ochrana člověka za mimořádných událostí“. Projekt, jehož partnerem je občanské sdružení Rescueinfo a který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a rozpočtem ČR, si klade za cíl zvýšit úroveň znalostí a dovedností pracovníků škol a školských zařízení, kteří vyučují tématiku ochrany člověka za mimořádných událostí (OČMU) v Královéhradeckém kraji.

„Celkem 60 pracovníků základních, středních a speciálních škol Královéhradeckého kraje absolvuje v rámci projektu osm čtyřhodinových setkání. Na těch si rozšíří znalosti z oblasti ochrany obyvatel, živelních pohrom, havárií, tísňového volání a dalších témat, která jsou Ministerstvem školství zařazena do vzdělávacích osnov. Účast v projektu bude navíc pro účastníky zcela zdarma“, říká manažer projektu Tomáš Potůček.
Kromě samotného vzdělávání, při kterém účastníci získají znalosti nejen pro svoji pedagogickou činnost, ale také pro běžný život, jsou součástí projektu další aktivity, které zajišťuje partner projektu.
„Chceme, aby projekt přinesl užitek nejen svým účastníkům a jejich studentům, ale také všem ostatním učitelům, kteří se na výuce ochrany člověka podílejí. V rámci projektu proto vytvoříme internetový portál, obsahující podklady pro výuku a místo pro vzájemné předávání zkušeností“, říká Michal Bareš z občanského sdružení Rescueinfo. To bude také poskytovat bezplatné poradenství a konzultace účastníkům projektu a pomoc při organizaci praktických cvičení pro žáky a studenty.

Další informace naleznete na http://www.rescueinfo.orgKontakt:

Michal Bareš
ředitel sdružení
info@rescueinfo.org
603981272


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 1

Vydáno: 6. 4. 2009 11:43
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Rescueinfo o.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
občanské sdružení, jenž si klade za cíl především pomáhat při mimořádných událostech na území obce s rozšířenou působností Pardubice a působit osvětu v této oblasti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.