Učitelé do sněmovny: Snížení platů bude osudovou ránou | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Učitelé do sněmovny: Snížení platů bude osudovou ránou


Praha - Další důvod navíc proč se ucházet o místo v Poslanecké sněmovně má trojlístek učitelů na kandidátce lidovců ve Středočeském kraji. Škrty ministra financí Janoty je chtějí připravit až o dva tisíce korun na platech. Tento krok středočeští pedagogové na kandidátce lidovců zásadně odmítají.

„Snižovat platy učitelům je hřebíčkem do rakve kvalitního vzdělávání studentů. Dlouhodobým problémem českého školství je nedostatek kvalifikovaných pedagogů, kteří nemají po skončení studií motivaci jít učit,“ odmítá návrhy úřednické vlády jednička středočeské KDU-ČSL a bývalá učitelka Lenka Ptáčková Melicharová. „Kdo chce vyjít z krize posílen, musí investovat do vzdělávání a inovací,“ prezentuje názor KDU-ČSL Lenka Ptáčková Melicharová.

Podle ní se plánované snižování platů nejvíce dotkne regionálních škol v kraji, které mají dlouhodobě problém sehnat do škol vystudované pedagogy. Platy učitelů jsou v těchto školách hluboko pod regionálním průměrem, který se podle školských odborů pohybuje kolem čtyřiadvaceti tisíc korun.

„Vzdělání je základ, na kterém stát nesmí šetřit zejména v době ekonomické krize. Ve vyspělých západních zemích toto chápou, u nás bohužel zatím ne. Tento krok jenom potvrzuje, že se učitelé musí v politice hlásit o slovo sami, protože zde stojí momentálně na okraji zájmu,“ dodává Ptáčková Melicharová.

Ve Středočeském kraji se proto lidovečtí učitelé rozhodli na celou situaci upozornit kandidaturou do Poslanecké sněmovny a ve své předvolební kampani chtějí vyzvat zaměstnance škol, aby jejich iniciativu veřejně podpořili.
Kontakt:

Renata Milerova
krajský tajemník
milerova@kdu.cz
605 287 700
226 205 353


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 8. 2009 13:56
Kategorie: Politika
Název zdroje: KDU-ČSL Středočeský kraj (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana, krajská organizace působící ve Středočeském kraji.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.