Tři sprintové vavříny ve sjezdu na divoké vodě zůstávají v Česku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tři sprintové vavříny ve sjezdu na divoké vodě zůstávají v Česku


Jinak poklidná říčka Teplá se v sobotu díky akci jménem „Kanoe Mattoni“ podruhé proměnila v divokou řeku s peřejemi, válci a vracáky. S průtokem 20m3/sec a místní tratí mezi Mlýnskou kolonádou a hotelem Thermal si nejlépe v prvním kole poradili Slovinec Jernej Korenjak (kajak mužů), Britka Jessica Oughton (kajak žen), Němec Normen Weber (singl kanoe) a deblíři Peltriaux s Heitzem z Francie. Druhé kolo Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě rozdalo karty ve hře o medaile znova. Na sprintové stupně na Mlýnské kolonádě vystoupalo také pět Čechů: Tomáš Slovák jako druhý mezi kajakáři a dvě deblové lodě stříbrní Šálek s Říhou a bronzoví Neset s Lisickým.

Domácí atmosféra výhodou, řekli by soupeři o výkonech českých debl kanoí. Z břehů také znělo „Vasago, Vasago…“, jak diváci hnali mohutným pokřikem do cíle českého kajakáře Tomáše Slováka. Ten se svým výkonem v druhém kole posunul na stříbrnou příčku. „Nám to prostě pomáhá. A to mohu říct zodpovědně i jako bývalý závodník,“ komentuje tři sprintové medaile svých svěřenců Robert Knebel, trenér české reprezentace.

Mladá teprve devatenáctiletá Angličanka Jessica Oughton, jejíž jméno se budou muset učit správně psát díky jejím výsledkům (4.místo na MS v Ivrea) i česká média a organizátoři, po vítězství v kategorii kajakářek řekla: „Jsem opravdu šťastná. Doufala jsem, že vedení z prvního kola udržím i před Nathalie (pozn. Gastineau, FR, mistryně světa).“ K skvělému výkonu ji hned na mole v cíli popřála celá výprava Velké Británie a tatínek, bývalý závodník. Petra Slováková svoje 6. místo komentovala slovy: „Jsem spokojená. Na začátku v těch vlnkách po startu jsem to trochu pokazila. Navíc je sprint na Kanoe Mattoni pro mne dlouhý a rovná voda. Jsem ráda, že to vyšlo na mistrovství světa.“ Stejná spokojenost vyzařovala také z tváře sedmé Kateřiny Vacíkové.

Sprintová trať spojila nejen 17 národností od Austrálie po USA, 117 startujících, ale také architekturu 19.-20.století s moderním sportem, který stále hledá nové talenty.

Výsledky SP sprint:
K1 muži K1 ženy
1. Jernej Korenjak (Slovinsko) 1. Jessica Oughton (Velká Británie)
2. Tomáš Slovák (ČR) 2. Nathalie Gastineau (Francie)
3. Maximillian Benassi (Itálie) 3. Sabine Eichenberger (Švýcarsko)
Další čeští kajakáři: České kajakářky:
12. Kamil Mrůzek 6. Petra Slováková
13. Aleš Marek 7. Kateřina Vacíková
17. David Knebel 11. Anna Zástěrová
30. Matěj Kropáček 14. Linda Vránová
36. Jaroslav Nedvěd 18. Jitka Háková

C1 C2
1. Normen Weber (Německo) 1. Peltriaux/Heitz (Francie)
2. Guillaume Alzingre (Francie) 2. Šálek/Říha (ČR)
3. Emil Milihram (Chorvatsko) 3. Neset/Lisický (ČR)
Čeští kanoisté:
5. Lukáš Novosad 7. Mornštejn/Veselý
6. Marek Rygel 11. Baustein/Baustein
9. Lukáš Uncajtík
15. Tomáš Kejklíček
Kromě zvučných světových jmen v dolním toku, zněla nad vodami říčky Teplé v sobotu na Kanoe Mattoni také jména českého vodáckého dorostu. Na horním toku na úseku z Březové k Poštovnímu dvoru ve stejný den a ve stejném čase probíhalo Mistrovství České republiky.

Od 11,30 hodin odstartovala z Březové k Poštovnímu dvoru Kanoe Mattoni Open, veřejný závod pro registrované vodáky. Finanční odměny v jednotlivých kategoriích si nenechali uplavat vítězové. Výsledkovou listinu naleznete na www.kanoe.cz.

Více o programu Kanoe Mattoni 2008 naleznete na www.kanoemattoni.cz.
Kontakt:

Martina Poštová
tiskové středisko
martina.postova@mproduction.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 6. 2008 16:01
Kategorie: Sport
Název zdroje: Kanoe Mattoni (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Kanoe Mattoni 2008 a Světový pohár ve sjezdu na divoké vodě
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.