Střední školy svádí lítý boj o každého studenta | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Střední školy svádí lítý boj o každého studenta


Pardubice – Střední školy a učiliště, které se potýkají s nezájmem žáků, se snaží potencionální studenty zaujmout různými způsoby. Kromě nejrůznějších vzdělávacích veletrhů a dnů otevřených dveří volí nové, pro žáky základních škol lákavější postupy.

Například skutečské gymnázium nabízí za každou odevzdanou přihlášku nový notebook. Snaží se tak uspět v konkurenci ostatních gymnázií s dlouholetou tradicí. Tuto náborovou akci podporuje i starosta Pavel Novotný. Ten navíc hodlá osobně kontaktovat rodiče nadaných žáků a nabídnout jim možnost studia právě na skutečském gymnáziu.
Vyhráno nemají ani střední zemědělské školy a učiliště. Dříve oblíbené školy se dostávají na okraj zájmu, mladé lidi práce v zemědělství už tolik neláká. „Tento trend považuji za nebezpečný pro svébytnost českého hospodářství,“ říká poslanec Daniel Petruška: „V rámci Pardubického vepřobraní, 1. ročníku výstavy regionálních producentů a výrobců potravin, proto dostanou zemědělské školy a oborově příbuzná učiliště možnost prezentovat svou školu a práci svých studentů,“ vysvětluje Petruška, člen Zemědělského výboru PS PČR. „Pardubické vepřobraní podporuje také ministerstvo zemědělství a Klasa,“ uzavírá Petruška.
S nezájmem uchazečů se potýkají i střední chemické školy. „Počet zájemců o studium na naší škole v poslední době klesá,“ přiznává Katzerová, ředitelka Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích. „Žáci a rodiče nepovažují chemii za obor s dobrým uplatněním,“ pokračuje: „Proto jsme se rozhodli odstranit tyto předsudky, představit chemii jako moderní obor s velkou budoucností,“ vysvětluje. „Chemie je zajímavý a zábavný předmět, na mnohých základních školách se však zajímavě a zábavně neučí,“ posteskla si Katzerová, ale vzápětí dodává: „S některými základními školami již dva roky úspěšně spolupracujeme na soutěži ‚Hledáme nejlepšího mladého chemika’, kterou naše škola pořádá ve spolupráci s dalšími partnery“ uzavírá ředitelka SPŠCH.
Kontakt:

Markéta Fingerová
account manager
marketa.fingerova@pr1.cz
774994337
466030821


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 11. 2008 12:39
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: PR1 (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.