Společnosti NetDirect s.r.o. a ACOMWARE, s.r.o. připravují podání trestního oznámení na organizátora soutěže Shop roku 2008 a nabízejí poškozeným soutěžícím společné právní zastupování | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Společnosti NetDirect s.r.o. a ACOMWARE, s.r.o. připravují podání trestního oznámení na organizátora soutěže Shop roku 2008 a nabízejí poškozeným soutěžícím společné právní zastupování


Soutěž Shop roku 2008 byla organizována společností Prosecký Consulting s.r.o. (dříve Interactive Orange 9 s.r.o.). Výsledky soutěže měly být zveřejněny do 25. 11. 2008, což se nestalo. V současné době, po termínu deklarovaného vyhlášení výsledků, je web soutěže www.ShopRoku.cz mimo provoz. Řada soutěžících se cítí podvedena. Organizátor od soutěžících přijímal registrační poplatky a sliboval zaslání daňových dokladů k provedeným zálohovým platbám. To se však ve většině případů nestalo, a to ani po několikerých urgencích. Jediným výsledkem organizované soutěže je finanční a časová ztráta soutěžících, kdy z celé soutěže úspěšně proběhla pouze etapa výběru registračních poplatků.

Řada společností, mezi nimi i společnosti NetDirect a ACOMWARE, přijaly nabídku organizátora a staly se partnery soutěže. Úkolem partnerů mělo být hodnocení internetových obchodů a marketingová podpora projektu. Loga partnerů byla uvedena na webu soutěže, což přimělo řadu společností k účasti.
Z výše uvedených důvodů se společnosti NetDirect a ACOMWARE domnívají, že organizátor svým jednáním porušil nejen předpisy upravující obchodně závazkové vztahy, kdy poškodil dobré jméno a pověst společností, jež měly zájem se na organizaci a průběhu soutěže podílet a způsobil jim tak škodu, ale také překročil trestněprávní předpisy a naplnil skutkovou podstatu některého z majetkových trestných činů. Na základě shora uvedených skutečností se společnosti NetDirect a ACOMWARE rozhodly podat pomocnou ruku všem poškozeným soutěžícím a nabídnout jim společné právní zastupování v rámci řízení, jež bude následovat po podání trestního oznámení na organizátora soutěže.
Obě společnosti tímto vyzývají poškozené, aby se v případě zájmu obraceli na společnost NetDirect (zastupovani@netdirect.cz), prostřednictvím které bude učiněno podání směřované k prošetření možné trestněprávní odpovědnosti organizátora soutěže. V této věci bude NetDirect spolupracovat s Advokátní kanceláří Zonek, Kaleta a partneři, v.o.s.Kontakt:

Kateřina Spáčilová
katerina.spacilova@netdirect.cz
731 444 547


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 12. 2008 8:25
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: NetDirect s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost NetDirect s.r.o. patří k nejúspěšnějším dodavatelům e-business aplikací na českém trhu. Několikaletou specializací v této oblasti a neustálým zdokonalováním vytváří špičkový domácí standard. Internetové obchody jsou pro zákazníky stavěny na vlastním produktu s názvem ShopCentrik. To společnosti poskytuje nezávislost a umožňuje jí přizpůsobit se novým trendům v oblasti e-commerce, přesně podle požadavků klientů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.