Společnost Soare sekt a.s. se stěhuje na Moravu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Společnost Soare sekt a.s. se stěhuje na Moravu


/Jablonec nad Nisou, 8. října 2008/ Významný výrobce sektů a tichých vín společnost Soare sekt a.s. se sídlem v Jablonci nad Nisou se v roce 2009 přesune na Moravu. Tato zásadní změna byla majiteli firmy a managementem dlouho zvažována a po důkladné analýze vlivu na značky společnosti a ekonomickou efektivitu, bylo v průběhu září učiněno definitivní rozhodnutí.

Soare sekt a.s. je mateřskou společností Vinařství Zaječí, což je „mladé“ vinařství v obci Zaječí u Velkých Pavlovic na jižní Moravě. V rámci tohoto vinařství je k dispozici dostatek výrobních kapacit pro přesun produkce z Jablonce nad Nisou. Areál projde několika stavebními úpravami, jak pro potřeby samotného zpracování vín, tak z hlediska vhodnosti pro vinařskou turistiku, která je v České republice na vzestupu.

Trh s tichými a šumivými víny v ČR stále roste. Společnost Soare sekt je nyní významným producentem a distributorem těchto výrobků. Svoje postavení chce do budoucna posílit zejména v kategorii kvalitních produktů ve vyšší cenové kategorii. S tímto segmentem vín je dnes důležité spojovat původ a vhodné výrobní zázemí vinařské firmy. Přesun společnosti na Moravu je pro značkové produkty společnosti Soare sekt a.s. důležitým krokem vpřed právě v této otázce. Společnost navíc spojí dva produkční areály, tudíž optimalizuje svoje výrobní náklady a zvýší ekonomickou efektivitu.

„Společnosti Soare sekt chceme dát „punc“ moravské vinařské firmy. Pro víno je velice důležitá nejen kvalita, která musí být samozřejmě na prvním místě, ale i původ, filosofie vinaře a spojení s tradičními vinařskými regiony, kde jsou pro vinnou révu příznivé podmínky“, říká Ivo Kaňovský, obchodní ředitel společnosti Soare sekt a.s. a dodává:
„V současné situaci, kdy velmi rychle rostou ceny vstupů, je velice důležité zaměřit se na stránku nákladů a přesun firmy z Jablonce do Zaječí bude mít v tomto případě nezanedbatelný vliv.“

Přesun na Moravu se v první fázi týká produkční části firmy. Výroba produktů společnosti v areálu v Jablonci nad Nisou je plánována do 31.12.2008. Tento termín se však může posunout v závislosti na potřebách trhu, jež jsou tradičně největší právě v listopadu a prosinci. Administrativní oddělení bude v Jablonci nad Nisou fungovat do poloviny roku 2009. S postupným přesunem je spojeno mírné omezení pracovních příležitostí. Dotýká se celkem 24 zaměstnanců, kteří mohou pracovat ve společnosti do konce letošního roku. Určitá část zaměstnanců dostala pracovní nabídku i v novém působišti společnosti.

------------------------------------------------------------

Společnost Soare sekt a.s. je druhým největším výrobcem šumivých vín v České republice a celkovým objemem produkce patří mezi nejvýznamnější tuzemské vinařské producenty. Své výrobky produkuje nejmodernějšími výrobními postupy, z nejlepších dostupných surovin a s vypracovaným systémem řízení kvality. Její produkty jsou s úspěchem prezentovány na významných kulturních a společenských událostech v ČR i v zahraničí, získávají ocenění na prestižních domácích i mezinárodních soutěžích vína. O dobré kvalitě svědčí i mnohá vítězství a dobrá umístění v nezávislých hodnoceních pořádaných nejčtenějšími periodiky v Čechách. Vedle působení na českém trhu se prosazuje i na mnoha dalších obchodních teritoriích, zejména v zemích střední a východní Evropy. Nicméně s jejími výrobky je možné se setkat ve více než třiceti zemích celého světa.


Kontakty
Soare sekt a.s.
Dolnoměcholupská 23, Praha 10 – Hostivař 102 00
www.soaresekt.cz
Marek Málek
Brand manager
tel.: +420 271 090 166
mobil: +420 606 733 958
m.malek@soaresekt.cz


Playground (PR agentura)
Na Šafránce 31, Praha 10, 101 00
www.eplayround.cz
PhDr. Jakub Svěrák
tel.: +420 603 155 194
jakub@eplayground.cz


Kontakt:

Jakub Svěrák
jakub@eplayground.cz
603155194


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 10. 2008 15:10
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Playground (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Playground je komunikační prostor sdružující PR specialisty, art directory, copywritery, designery a marketingové konzultanty.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.