Společnost RPG Byty podává první žaloby na určení výše nájemného | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Společnost RPG Byty podává první žaloby na určení výše nájemného


Společnost RPG Byty, s.r.o., největší poskytovatel nájemního bydlení v ČR, podává první žaloby na nájemníky, se kterými se ani po devíti měsících nepodařilo dohodnout novou výši deregulovaného nájemného. S většinou nájemníků (98,5 %) se však dohodu uzavřít podařilo, takže celkový počet určovacích žalob by neměl přesáhnout 300.

„Naší prioritou vždy bylo a zůstává se s nájemníky na výši nájemného dohodnout. Proto jsme i s těmi, kteří na náš původní návrh nepřistoupili, vedli celou řadu individuálních jednání ve snaze najít řešení akceptovatelné pro obě strany. Bohužel, v některých případech se nám ani přes veškeré úsilí této dohody dosáhnout nepodařilo, a proto nám nezbylo, než udělat to, co jsme celou dobu avizovali, tedy obrátit se na soud s žádostí o určení výše nájemného,“ říká Pavel Klimeš, ředitel portfolia RPG Real Estate.

V těchto dnech podává společnost několik prvních desítek žalob, celkový počet by pak neměl přesáhnout 300.

S návrhem na úpravu dříve regulovaného nájemného přišla společnost RPG Byty, s.r.o. za svými nájemníky již v polovině listopadu 2010 a nabídla jim postupné zvyšování měsíčního nájemného v letech 2011-13. Návrh se týkal celkem 35 650 nájemníků, z nichž naprostá většina již dnes má nové smlouvy a tím i jistotu klidného bydlení.

Prostředky získané z navýšení nájemného společnost RPG Byty, s.r.o. investuje do dalšího zkvalitňování svého bytového fondu a především pak do takových opatření, která přinesou nájemníkům snížení nákladů na bydlení díky úsporám za energie. Např. jen v letošním roce vymění RPG nákladem přes 340 milionů korun okna v 11 390 bytech.

Kontakt:

Petr Handl
ředitel pro vnější vztahy realitní skupiny RPG Real
phandl@rpgre.eu
www.rpgbyty.cz
+420724941419
+420596262475


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 9. 2011 10:22
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Realitní skupina RPG Real Estate (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Realitní skupina RPG Real Estate vznikla v polovině roku 2006 v důsledku transformace těžební společnosti OKD, a.s. Do portfolia RPG Real Estate přešel majetek a aktivity nesouvisející s těžební činností. Pod značku RPG Real Estate patří společnosti RPG Byty, RPG RE Commercial, RPG RE Land, RPG RE Management a RPG Služby. Skupina dnes vlastní a spravuje významný majetek, jehož součástí jsou obytné domy, nebytové prostory, komerční objekty, hotely i rozsáhlé pozemky převážně na území Moravskoslezského kraje.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.