SLUŠNOST, ODPOVĚDNOST, DODRŽOVÁNÍ PRAVIDEL | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


SLUŠNOST, ODPOVĚDNOST, DODRŽOVÁNÍ PRAVIDEL


Pod tímto heslem se do komunálních voleb v Dobrušce poprvé hlásí kandidátka strany s pravicově konzervativním zaměřením TOP 09.

V čele kandidátky je architekt Oldřich Bittner (29), většinu uskupení tvoří lidé bez stranické příslušnosti, kteří se dosud v politice neangažovali. Program kandidujících vychází ze základních hodnot TOP 09, jimiž jsou tradice, odpovědnost, prosperita, a chce v komunální politice změnit především způsob jednání a rozhodování o správě a vedení města.
Základním principem, jímž by se toto jednání mělo řídit, je podle členů kandidátky TOP 09 otevřenost. Otevřené a průhledné zadávání zakázek, jež ctí rovnou soutěž pro všechny zúčastněné. Otevřená a oboustranná komunikace vedení města s občany ve všech médiích i osobním jednání. Občané města by měli být i po volbách rovnocennými partnery těch, které do zastupitelstva zvolili, nejen pouhými objekty, o nichž se rozhoduje. Nevyhýbat se nepohodlným otázkám, konfliktní situace řešit vyjednáváním a oboustranně přijatelným řešením, to jsou postupy, jež kandidující za stranu TOP 09 požadují a zároveň nabízejí svým spoluobčanům.
Rozvoj města by se měl odehrávat na základě opravdové diskuse a vycházet z konsenzu, kam chce Dobruška směřovat a jakým městem chce být. Povzbudit tuto diskusi a přivést k aktivní účasti na veřejném dění obyvatele města, považují osobnosti na kandidátce TOP 09 za jeden ze svých úkolů. Dalšími jsou hospodárnost v nakládání s finančními prostředky, péče o dědictví, uložené ve stavbách i paměti města, podpora podnikání, vzdělávání pro všechny věkové kategorie, rozvoj spolků, sportovních oddílů a kulturních zařízení ve městě.
Další podrobnosti o programu i profily členů kandidátky je možno nalézt na www.top09dobruska.cz
Kontakt:

Vladimíra Svobodová
tisková mluvčí
mail@top09dobruska.cz
725077275


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 9. 2010 7:38
Kategorie: Politika
Název zdroje: TOP 09 Dobruška (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.