Seznamte se s Nordic walking | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Seznamte se s Nordic walking


Máte rádi pohyb, ale běh je pro Vás moc obtížný? Nechcete v přírodě jen tak chodit a nemít pocit fyzické námahy? Vyzkoušejte Nordic Walking. Tento sport možná pro některé zní velmi tajemně, ale je to vlastně jen běžná chůze se speciálními hůlkami. Tento úžasný a příjemně namáhavý pohyb se k nám pozvolna dostával z Finska a nyní už má mnoho příznivců i u nás.

Chůze s teleskopickými holemi neboli Nordic Walking, je vhodný pohyb pro všechny věkové i výkonnostní skupiny.  Jedná se o vhodný sport pro lidi s aktivním přístupem k životu, se zájmem provozovat kondiční aktivitu venku, v přírodě. Právě díky speciálním nordic walking holím, můžete namáhat více svalových skupin, při správné technice používáte až 90 % svalstva a oproti normální chůzi spotřebujete mnohem více energie. Při chůzi s hůlkami tak můžete spálit za hodinu až neuvěřitelných 600 kcal.
 
Nordic Walking je aktivním pohybem jak pro lidi žijící aktivně, tak i pro úplné začátečníky. Jedná se o jednoduchou, účinnou a finančně dostupnou pohybovou aktivitou, kterou je možné provádět jednotlivě, ale i pro větší potěšení a umocnění prožitku nejlépe s přáteli, či ve skupině podobně zaměřených a nadšených lidí.
 
Největší výhoda nordic walkingu tkví v jednoduchosti a mnohostrannosti, kterou nabízí svou nenáročnou technikou. Není to čistě jenom chůzí, ale jedná se o komplexní kondiční cvičení, které můžete provozovat v přírodě, na cestě do práce, nebo jen tak při procházce se psem. Je až neuvěřitelné, jak může být tento sport flexibilní.
 
Jak si vybrat nordic walking hole
 
Správná velikost  nordic walking hole lze spočítat dvěma způsoby. Prvním je vynásobení výšky těla koeficientem 0,66. Druhé, jednodušší pravidlo je, že pokud stojíte vzpřímeně, rukojeť musí být v úrovni pupíku.
Kontakt:

Jakub Česák
Jednatel
istavitel@gmail.com
+420603350645


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 8. 2010 9:30
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: iStavitel, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Moderní internetový portál zaměřený na stavbu, rekonstrukci a bydlení. Součástí portálu je sekce článků o stavebnictví Rady a tipy, inovativní katalog firem Firmy a rozsáhlé diskusní fórum Diskuse.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.