SECA - Serafin Campestrini s.r.o. staví v Borohrádku ekologickou elektrárnu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


SECA - Serafin Campestrini s.r.o. staví v Borohrádku ekologickou elektrárnu


Borohrádek, 6. června 2011 – Přední český a významný evropský výrobce hoblovaného dřeva, společnost SECA - Serafin Campestrini s.r.o., zahájila v Borohrádku na Královéhradecku výstavbu plně ekologické elektrárny. Jedná se o investici ve výši 185 miliónů korun. Na polovinu této částky získala firma dotaci od Evropské unie. Elektrárna s výkonem jedné megawatty bude spalovat výhradně čistou biomasu kategorie O2.

„Elektrárna bude veškerou vyrobenou elektrickou energii dodávat do sítě ČEZu. Navíc přistavíme novou briketovací linku s denní kapacitou 50 tun ekobriket. Odpadní teplo vzniklé při výrobě elektrické energie využijeme převážně k sušení řeziva pro výrobu hoblovaného zboží a sušení biomasy pro výrobu ekobriket,“ uvedl prokurista firmy Jan Köhler. Uvedení elektrárny do provozu je plánováno na prosinec 2011.

Společnost měsíčně spotřebuje více než 10.000 m3 jehličnatého řeziva při výrobě velmi kvalitních obkladových palubek s různými fasádními profily i masivních dřevěných podlah. Český trh s jehličnatým řezivem nasytí výrobní kapacitu pouze z padesáti procent, proto je chybějící množství ve výši 20% nakupováno v rámci Evropské unie, zbývajících 30% je importováno z Ruska. Necelou polovina produkce firma prodá na českém trhu a zbytek exportuje do Rakouska, Polska a dalších zemí EU. Palubky z Borohrádku ale znají například i ve Španělsku či Japonsku.
Podnik Seca, kromě opracování řeziva, vyrábí na pěti lisovacích linkách dřevěné ekobrikety, kterých produkuje denně až 75 tun. „Naše výroba je plně ekologická, neprodukujeme prakticky žádné odpady a po spuštění elektrárny se staneme i výrobcem zelené energie,“ dodal Köhler.
Společnost se loňskými tržbami 950 miliónů korun zařadila mezi největší firmy kraje. Pro letošní rok plánuje nárůst o zhruba 4% na 980 miliónů korun. Firma zaměstnává celkem 130 lidí a je zajímavá i výjimečnou firemní kulturou. „Zpracování dřeva je částečně sezónní záležitostí. V létě na některých linkách pracujeme šest dní v týdnu a ve třech směnách. V zimě je zase práce méně. Protože si vážíme každého zaměstnance a nechceme přijít o kvalitní lidi, nesaháme k neplaceným volnům nebo 60% mzdě, ale zaměstnanci dostávají delší dovolené s plnou mzdou. Navíc zásadně nevyužíváme agenturní pracovníky a externí firmy, např. na ostrahu. Razíme zásadu, že jsme jeden kolektiv a všichni jsou jeho důležitou součástí,“ vysvětluje Köhler. Firma využívá Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost ke zvýšení adaptability a umožňuje další vzdělávání jak THP pracovníkům, tak i zaměstnancům v dělnických profesích.


O firmě: Společnost Seca - Serafin Campestrini, s.r.o.. Byla založena v roce 1915 jako rodinný podnik ve městě Ottensheim v Rakousku. Od počátku se věnovala zpracování dřeva. V Borohrádku působí od roku 1993, kdy vykoupila areál bývalého Technomatu, přikoupila okolní pozemky a z Rakouska dovezla 27 vagonů technologického zařízení. V tuzemsku začínala s 26 zaměstnanci a výrobní kapacitou 500 metrů kubických řeziva měsíčně. Od té doby neustále modernizovala a dnes je s měsíční kapacitou 10.000 metrů kubických zpracovaného materiálu největším výrobcem hoblovaného dřeva na českého trhu.
Webové stránky společnosti a více informací: www.secacz.cz
Kontakt:

Bc. Martin Němec
PR manager
nemec@inprinthk.cz
www.inprinthk.cz
+420777870563


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 6. 2011 15:03
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: IN PRINT HK public relations (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.