Revoluce ve škole: Notebook pro každého studenta | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Revoluce ve škole: Notebook pro každého studenta


Praha – Do budoucna by studenti středních škol mohli dostávat ve školách notebooky. S tímto ambiciózním projektem před začátkem nového školního roku přichází bývalá učitelka a nynější náměstkyně ministra vnitra Lenka Ptáčková Melicharová (KDU-ČSL), která považuje moderní informační technologie v novém tisíciletí ve školách za nezbytný standard. Před pár týdny svůj projekt navíc představila na sociální síti Facebook, ke kterému se do dnešního dne přihlásilo přes sedm tisíc příznivců.

„Místo nových počítačů do školních učeben požaduji, aby každý student dostal vlastní notebook, který by po dobu studia aktivně využíval. Počítače pro každého navíc usnadní vzájemnou komunikaci a dokážou sjednotit a zrychlit práci jak studentům, tak učitelům,“ vysvětluje hlavní důvody návrhu Lenka Ptáčková Melicharová, která připouští i finanční spoluúčast a motivaci studentů.

„Počítače ve školních učebnách bývají dost často poškozené a zkušenosti ukazují, že se k vlastním věcem studenti chovají vždy mnohem lépe. Navíc několik tisícovek korun ročně dávají studenti do učebnic a školních pomůcek, které by nově mohly být využité jako příspěvek na notebooky,“ dodává k návrhu Ptáčková Melicharová.

Ptáčková v současné době zpracovává podrobný návrh projektu, který počítá s možností čerpat dotace z evropských fondů. Svůj záměr představila před dvěma týdny veřejnosti na Facebooku, kde se nechává otevřeně inspirovat a o svém plánu s pěti tisící fanoušky živě diskutuje.

„Názory veřejnosti a studentů jsou pro můj záměr podnětné a inspirující. Jsem mile překvapená, protože některé nápady mi při práci na projektu dokonce pomáhají,“ přiznává Ptáčková Melicharová, která věří, že pro uskutečnění projektu najde dostatečnou podporu.
Kontakt:

Lenka Ptáčková Melicharová
předsedkyně STCKV KDU - ČSL
milerova@kdu.cz
724 282 342
226 205 353


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 8. 2009 23:45
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: KDU-ČSL Středočeský kraj (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana, krajská organizace působící ve Středočeském kraji.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.